Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nejde zvuk z midi stopy
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Nuendo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 10:14 am    Předmět: nejde zvuk z midi stopy Citovat

Dobrý den, nainstaloval jsem si nově windows 7, mám zvkukovou kartu audiophile 2496, před tím jsem používal XP. U XP mi Nuendo pracovalo bez problému, měl jsem nainstalované asi 8 let staré ovladače ke zvukovce (z originálního CD) a vše bez problému. U win7 jsem si nainstaloval nové ovladače k sedmičkám. Bohužel mi nefunguje zvuk u midi. Když pustím midi stopu nejde žádný zvuk. Také se mi od doby co mám sedmičky nezobrazují ovladače ke zvukovce, když kliknu v nuendu v device na control panel, zobrazí se mi zpráva "vstupní bod procedury (nějaké kliky háky) se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně deltaiipnl.dll nalézt.

děkuji předem za radu

PS malá oprava: Zvuk se ozývá, když stopu přehrávám, akorát neslyším zvuk, když hraji na midi klávesy, ale signál z kláves do nuenda jde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 3:12 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
jakou máte verzi Nuendo? Kam MIDI data posíláte? Na jaký MIDI port, na jaké MIDI zařízení?

Windows 7 máte 32-bit nebo 64-bit?

Ovladače M-Audio se změnily. Bohužel mám pocit, že nabízejí méně, než v předešlých verzích, ale asi za to nějak může změna ve Windows. [url=http://forums.m-audio.com/showthread.php?5151-Audiophile-2496-with-Windows-7-x64-Now-working-!]Tady[/url] řeší nějaké problémy s ovladači ve Win 7.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 5:04 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
jakou máte verzi Nuendo? Kam MIDI data posíláte? Na jaký MIDI port, na jaké MIDI zařízení?

Windows 7 máte 32-bit nebo 64-bit?

Ovladače M-Audio se změnily. Bohužel mám pocit, že nabízejí méně, než v předešlých verzích, ale asi za to nějak může změna ve Windows. [url=http://forums.m-audio.com/showthread.php?5151-Audiophile-2496-with-Windows-7-x64-Now-working-!]Tady[/url] řeší nějaké problémy s ovladači ve Win 7.


Mám Nuendo verzi 4.3.0, windows 32-bit. Co se týče toho kam data posílám. Nevím.. používám nahrávání přes midi klávesy řádově už 10 let (cubase, nuendo) nikdy jsem s tím neměl problém. Midi klávesy jsou v pořádku. Zjistil jsem, že midi nevydává žádný zvuk ani v případě, že klepnu v Nuendo na virt klávesnici, která je po levé straně, v midi editoru, když ale nahraji přes klávesy cokoliv, při přehrávání to už hraje.

takto vypadá nastavení v midi port http://www.image-share.com/ijpg-844-149.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 5:49 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
4.3. je poslední update Nuenda 4, to je OK. Ale evidentně bude nějaký problém v nastavení stopy jako takové. Můžete ještě poslat screenshot přímo té stopy? Někam ta MIDI data musejí jít. A tam, kam dorazí, z nich ten daný tónový generátor vytvoří zvuk (tón).

Trochu se obávám, jestli MIDI data kdysi nebyla nasměrována do nějakého integrovaného Microsoft tónového generátoru, asi přímo do tho Microsoft GS WaveTable, že? Je toto výstupem té dané MIDI stopy? Je možné, že ten už ve Windows 7 není funkční, tak jak býval dříve. Nejsem si tím jist, používám Mac OS X, ale mám takové matné tušení.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 9:09 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď,
zde je obrázek http://www.image-share.com/ijpg-845-5.html jestli je postačující... microsoft GS wavetable jsem nikdy nepoužíval... jak říkám hraním na klávesy mohu nahrát midi stopu, která není slyšet při hraní, ale po spuštění play jsou všechny zvuky slyšet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 9:25 pm    Předmět: :-) Citovat

Není zapnutý Monitoring stopy - jak si všímám na obrázku - pak není nic slyšet při "live" hraní. Battery je jako VST nástroj - OK. Jak vidím z prvního obrázku, Delta ASIO ovladač je také zvolen; zajímalo by mě, jestli není zaškrtnutá volba Direct Monitoring (jen tak pro formu); najdete na záložce Delta ASIO myslím nebo někde okolo.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 9:28 pm    Předmět: Citovat

Jo takhle, MIDI data jdou do virtuálního nástroje - NI Battery. Pavlii na to asi kápnul. Wink
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 10:19 pm    Předmět: Citovat

Přiznám se, že jsem z toho tak trochu jelen.. Hledám monitoring stopy, ale nic takového nevidím Question Pokud teda nemáte na mysli to tlačítko se symbolem reproduktoru? S tím to také nejde.

Direct monitoring také nemám zapnutý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 7:19 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
ano, šlo o tlačítko reproduktorku.

Máte psolední update Battery 3?

Zkuste případně nainstalovat ASIO4ALL a použít tyto. Vzhledem k tomu, že v´s zlobí ta zvuková karta, možná to bude prostě jen v té zvukové kartě.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 10:24 am    Předmět: Citovat

Děkuji za rady, ale bohužel nepomáhají... tlačítko reproduktoru se při přehrávání midi nepoužívá, používá se pouze v případě, kdy potřebuji slyšet přes mikrofon, nebo přes kytaru aplikované efekty živě. U midi ne.. battery jsem dal jen tak letmo, ale problém je všech vst instrumentů, včetně těch, co jsou v Nuendu... je možné, že to bude jen nějaká maličkost v nastavení. Když jsem přešel na sedmičky a nainstaloval nuendo, mnoho věcí bylo jinak nastavený, než když jsem to instaloval na XP.. možná to bude chyba v ovladačích zvukové karty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 10:35 am    Předmět: Citovat

Kdepak, monitor tlačítko lze používat i pro MIDI. A to stejně jako u audio stopy. Tlačítko monitor aktivuje to, že slyšíte data, která přicházejí na vstup stopy, ale neslyšíte data, která jsou ve stopě nahraná. Můžete takto v MIDI třeba vrstvit zvuky, tak, že si u většího počtu stop kliknete na monitoring. Všechny stopy pak poslouchají, co se děje na vstupu a slyšíte tedy celou z více stop.

Tohle nemůže nijak souviset s Windows. VST nemá s Windows nic společného.

Jak máte nastavený Buffer Size? Že by to karta v reálném čase nestíhala?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 11:29 am    Předmět: Citovat

Ano rozumím, ale v případě přehrávání live a nahrávání vst instrumentu se tlačítko spínat nemusí, aspoň jsem ho nikdy nezapínal (s cubase a nunedem pracuji těměř 10 let) Mám docela dost výkoný počítač, takže v bufferu to nebude, zvláště, když si otevřu v nuendu i ten nejobyčejnější vst instrument nejde z kláves žádný zvuk. Abych to upřesnil. Když v midi editoru nástrojem "tužka" vytvářím tóny tak, jakmile kliknu do midi editoru tužkou zvuk krásně slyším. Můžu teda tímto způsobem třeba vytvářet rytmický smyčky. V tom samém editoru je po levé straně klávesnice na tu když kliknu už žádný zvuk nejde. Stejně tak je tomu u klávesách. Když hraji na klávesy je vidět, že to do nuenda leze, indikátor hlasitosti na tracku to ukazuje a také midi fader ukazuje, že tam něco leze.. Do mixeru už ale žádný zvuk neleze..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 11:29 am    Předmět: :-) Citovat

Mno mám ještě jeden tip: jak vypadá Control Panel nevyvolaný z Nuenda? Tohle mi prostě pořád zavání aktivovaným Direct Monitoringem; může se ale jednat o jeho aktivaci v rámci Control panelu (=mixeru zvukovky, občas jsem to viděl), případně v routování (opět zvukovky). Je možné, že nové drivery udělají nějaký "default", ale těžko říci jaký....jinak ta chyba při otevírání CP z Nuenda mi radost nedělá a zjevně je v systému cosi v nepořádku.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 12:19 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
a jak máte nastaven Control Room? Hrají vám zvuky z MediaBay jako náhled?

Ta chyba s otevíráním CP bude spíše přímo v M-Audio. Už jsem si toho všiml několikrát, že ty nové ovladače pro Win 7 nejsou nic moc. :-/
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 2:17 pm    Předmět: Citovat

Posílám teda ještě obrázky control panelu a nastavení v nuendu
http://www.image-share.com/ijpg-847-34.html
http://www.image-share.com/ijpg-847-35.html
http://www.image-share.com/ijpg-847-36.html
http://www.image-share.com/ijpg-847-37.html
http://www.image-share.com/ijpg-847-38.html
http://www.image-share.com/ijpg-847-39.html
http://www.image-share.com/ijpg-847-40.html
http://www.image-share.com/ijpg-847-41.html

@Maj, přiznám se control room jsem nikdy na nic nepoužíval a nevím k čemu slouží, stejně tak nevím co je mediabay. Pracuji s cubase/nuendem dlouho, ale pravděpodobně využívám jen hrstku toho co nabízí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Nuendo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com