Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

metronom
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
belo



Založen: 10.6.2010
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2023 5:54 pm    Předmět: metronom Citovat

Zdravim potrebujem opraviť určitu časť nahranej gitary ,zapnem metronom odpočitavanie ale vždy mi kurzor posunie dopredu napr. potrebujem nahravať od 31.3 a kurzor mi posunie na mriežke na 31 na prvý takt. Da sa to nejako nastaviť ..dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2023 7:33 pm    Předmět: :-) Citovat

Dá se to řešit několika způsoby. Nicméně nejdřív k popsanému:

V levé části pod oknem Project je zhruba druhá ikona s plným kroužkem: "Set Up Common Record Modes". Když na ní klikneš, tak volba "Start Recording at Project Cursor Position" znamená, že nahrávat se začně vždy od místa kurzoru projektu. Takto by to mělo fungovat bez ohledu na zapnutí/vypnutí metronomu. Nicméně ten skok je dán použitím "Click during Count-In", neboli při zapnutém "předklepání". To asi využíváš právě pro spuštění nahrávání a přípravu, než se nahrávání spustí (kdy jen klepe metronom). To by měl vyřešit postup níže.

Teď k dalšímu. Pokud se opravuje a člověk je na to sám, tak se mi jeví jako nejlepší opravovat "letmým střihem" a automaticky. Čili využít tzv. "Punch In" a "Punch Out" pozic. Na panelu Transport jsou to políčka před kterými je trojúhelník s tečkou. Zde se nastaví pozice začátku a konce úseku, který má být přehrán. Najdeš si místo ve skladbě kus před, připravíš příslušnou stopu na nahrávání (Record Enable) a pustíš přehrávání. Jakmile kurzor projektu najede na pozici Punch In, automaticky se přepne z přehrávání na nahrávání. V místě Punch Out se zase automaticky přepne z nahrávání na přehrávání. Pak již jen stačí případně upravit ručně začátek a konec a je-li spokojenost, tak je hotovo Smile

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
belo



Založen: 10.6.2010
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: so prosinec 09, 2023 2:08 pm    Předmět: Citovat

Letmý strih to vyriešil použil som Punch In Punch Out. Ako si popisal tu prvu časť Common Record Modes tam som to skusil aj tak aj tak ale stale mi kurzor
odskočil takže ten klik ako priprava pred nahravanim sa da použiť len od prvého taktu vtedy to je ok.... Pavlii dakujem za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: so prosinec 09, 2023 3:00 pm    Předmět: :-) Citovat

Jen opravím: ne od prvního taktu, ale od začátku taktu, ve kterém je kurzor projektu.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
belo



Založen: 10.6.2010
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: ne prosinec 10, 2023 8:08 pm    Předmět: Citovat

stala sa mi taka vec že gitaru mi trochu opozdene nahráva oproti zvýšku mixu
nevieš kde by mohla byť zrada ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne prosinec 10, 2023 8:39 pm    Předmět: ;-) Citovat

No zcela upřímně toto obvykle ukazuje na nějaký problém v komunikaci ovladač zvukovky - DAW. Protože jinak je vždy vše přesně tak, jak je zahrané (bez ohledu na latence).

Nahráváš s nějakým FX ve vstupním (Input) kanálu? Pokud ano, zkus to bez něj. Pokud ne a toto opoždění je konstantní, lze jej napevno nastavit v Audio System - Adjust for Record Latency.

Předpokládám, že jsi si jistý, že hraješ přesně, ale program to neumisťuje přesně do stopy?

Jo a ještě bych zkusil zapnout/vypnout ASIO Guard, pokid je vypnutý/zapnutý.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
belo



Založen: 10.6.2010
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: ne prosinec 10, 2023 10:05 pm    Předmět: Citovat

poobede mi to ešte dobre nahravalo bez problemu jasne hrám presne
tak sa mi zda že to začalo ked som zmenil klik na metronome...asio guard som vypol a zapol nepomohlo a nenahravam s FX. Ked nahram gitaru a idem si to prehrať tak najprv počuť basu a potom gitaru o 1 ton sa mi to posunie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2023 12:10 pm    Předmět: :-) Citovat

"Změnil klik" - jako Audio nebo MIDI klik? Nebo změnil pattern klikání (schéma)?

Z mého pohledu by to nemělo mít tak jako tak vliv na funkčnost, ale je to pořád jen počítač a software Very Happy

Jinak ASIO Guard jsem nemyslel vypnout/zapnout (ale uznávám poněkud komplikovanost té původní věty), ale jestli se ten výsledek nějak liší při zapnutím ASIO Guard a při vypnutém.

Posun "o jeden tón" je skoro nicneříkající, protože to nemá vazbu ani na čas ani na metrum. Je potřeba vědět, kolik to dělá času (ms nebo bráno v samplech) nebo metra (tj. třeba o čtvrtinu apod.). Asi by nemuselo být od věci vyzkoušet, jestli to je konstantní pro různé tempo, případně i při úplně vypnutém metronomu.

Děje se tak i po změně ovladače (třeba za ten vestavěný Low Latency ASIO Driver)?

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
belo



Založen: 10.6.2010
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2023 2:15 pm    Předmět: Citovat

zmenil som preset kliku ale už som to vratil ako to bolo . Skusil som aj vypnuť metronom pri nahravani aj tak to zle nahra . Asio Guard aj pri zapnutom nahraval aj vypnutom stále rovnako. Robi to aj po zmene ovladača Low Normal Hight .Začiatok skladby Start 9.1.1.0 ked nahranu git.stopu posuniem na 8.4.4.0 tak to je ok ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2023 6:23 pm    Předmět: :-) Citovat

OK - jestli to je konstantní, přepnul bych pravítko na Samples a změřil to v samplech (hodně veliký zoom). Pak hodnotu zadal do Adjust for Record Latency (Studio > Studio Setup okno), pole Record Shift -. a zde tu zjištěnou hodnotu se znaménkem "-".

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
belo



Založen: 10.6.2010
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2023 7:44 pm    Předmět: Citovat

mysliš hodnotu začiatku skladby ? nejake čislo tu mám 604800 može to byť ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
belo



Založen: 10.6.2010
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2023 8:09 pm    Předmět: Citovat

alebo mysliš rozdiel ako start skladby 9.1.1.0 a a ten posun stopy 8.4.4.0 zmerať samplech ? nerozumiem tomu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út prosinec 12, 2023 10:52 am    Předmět: :-) Citovat

Ano - změřit rozdíl mezi místem, kde by měl ten zvuk začínat a místem, kde skutečně začíná. Takže například ano - pokud má ten tón začínat hned na začátku skladby, kde jej zahraješ (9.1.1.0), ale on je prezentován v 9.1.2.0 (proto posouváš začátek stopy před 9.1.1.0, aby to to sedělo), tak tohle změřit v samplech a zadat do toho pole co jsme psal. Program by to měl pak o tuhle hodnotu posouvat sám.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
belo



Založen: 10.6.2010
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: út prosinec 12, 2023 8:44 pm    Předmět: Citovat

nebudem to už riešiť zistil jednu vec v audio connections je predvolene smerovanie od Cubase vstup výstup... ja som si tam spravil svoje pre nahravanie videl som to na nete..aj do fora som ten link poslal ešte sme o tom zapojeni aj písali. Tak že to smerovanie alebo spojenie čo tam už bolo je ok to mi nahrava dobre ale to čo som ja vytvoril v Audio Connection to mi začalo blbnuť no a ked som to začal posuvať tak som posuval aj to druhe čo bolo dobre aj to mi meškalo s nahravanim tak som to vratil na 0 samples ..a teraz to mám po starom jedno nahra dobre a druhe zle 😊
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út prosinec 12, 2023 10:40 pm    Předmět: :-) Citovat

Definice v Audio Connections (Inputs nebo Outputs nebo cokoli jiného) nemá na chování Cubase vůbec žádný vliv. Zde se prakticky jen určuje nabídka možných vstupů/výstupů pro audio stopy/groupy apod.

To, co se obvykle vytvoří jako defaultní, je jedna vstupní stereo sběrnice a jedna výstupní. Ale jakékoli další vytvořené jen zpřístupňují další možné vstupy/výstupy.

Kdyžtak mi pošli screenshot, jak to tam máš. Nemůže se to chovat takhle nesmyslně, to nemá technickou logiku.

P.

EDIT: není na té stopě nastaven parametr Track Delay? Je to v Inspektorovi pro příslušnou stopu.....
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com