Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

randomizační pluginy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peter13



Založen: 22.3.2016
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2023 8:29 pm    Předmět: randomizační pluginy Citovat

Zdravím, nějakou dobu se i ze zvědavosti zabývám něčím, čemu se říká algoritmická nebo generovaná hudba - čistě abstraktní textury vytvářené různými postupy. Existují na to sofistikované programy jako Wotja nebo Iannix. Protože pracuji v Cubase, zkoušel jsem všechny možnosti, např. propojil jsem třeba Iannix s Cubase, není to však moc spolehlivé... Iannix pracuje na základě grafických obrazců s pobíhajícími spouštěči, to je dobré pro představivost, ale bohužel nepracuje interně v Cubase, takže propojení jde pouze přes LoopBe, což příliš nefunguje. Program Wotja je pro podobné experimenty jako stvořený, bohužel nefunguje mi v Cubase jako vst instrument, přestože by měl, nevím proč. Abych popsal problém - nechci aby to vypadalo, že si protiřečím - přeci, náhodná hudba hraje prostě náhodně jak je vygenerovaná. Potřebuji dosáhnout určitého stupně ovládání vstupních parametrů, aby bylo možné určovat tok hudby. Přímo v Cubase lze pomocí paramertů randomizace pitch, leight v MIDI modifications dosáhnout nějakého stupně kontroly ale není to to, co hledám. Múže někdo poradit nějaký plugin, případně know-how jak sestrojit určité pracovní prostředí v Cubase tak, aby bylo možné vkládanými parametry napr. generátoru převádět informaci na nějakou midi zprávu a tou pak spouštět další zvuky/modulace/parametry. Pro inspiraci vkládám odkaz na skupinu věnující se tomuhle systému: https://www.facebook.com/groups/135186509846812/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=3569853486380080
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2023 7:44 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
zaměřil bych se na to, proč Wojta v Cubase nefunguje? Co přesně znamená, že nefunguje? Vidíte jej v seznamu VST nástrojů? Co se stane, když jej jako nástroj zvolíte? Nebo nefunguje jen nějaká část? Jaká? Vstupní data (MIDI data nebo jiný typ dat) nebo výstup? Co vlastně má být výstupem plug-in Wojta? Zvuk nebo MIDI data?

Mimochodem, Google mi hodil třeba tento článek a nebo navrhl Nodal (neznám nic z toho, jen přeposílám výsledky).

A chatGPT navrhl následující:
- iZotope Iris 2
- Output Arcade
- Liquid Music by WaveDNA
- Sonigen Modular
- Native Instruments Flesh
- Unfiltered Audio LION

Ale s přesnějším zadáním můžeme samozřejmě dostat lépe padnoucí výsledky.

Já osobně bych použil MAX, který používám pro jiné účely.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Peter13



Založen: 22.3.2016
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2023 7:56 am    Předmět: Citovat

Zdravím, díky za odpověď, Max jsem procházel, rád bych zůstal u Cubase. Wotja - vyhovuje mi ten modulární systém podobný maxu, inzerují u něj že lze použít jako vst instrument, ve vst manageru se mi ukázal v seznamu, nešel však rozbalit. Je to na notebooku připojeném online, Windows 10, mám ale hlavní PC ve studiu offline, tam jsem bohužel složku exe nedokázal dostat, zřejmě staré Windows. Co má být výstupními daty z Wotja jako vst instrumentu nevím, protože to prostě nechodí Smile Předpokládám, že samotný zvuk, jsou tam možná i midi outputy které se dají naroutovat dál do Cubase .On ten manuál Wotja je trochu nepřehledný, zdá se, že je to hlavně aplikace do mobilu, rád bych plnou verzi koupil ale jen za předpokladu, že bude prostě fungova va offline PC, nějak se nemůžu dobrat výsledku....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2023 8:10 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
Peter13 napsal:
ve vst manageru se mi ukázal v seznamu, nešel však rozbalit.


Co přesně prosím máte na mysli? Můžete přiložit obrázek?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Peter13



Založen: 22.3.2016
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2023 7:37 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, dnes jsem se tomu pověnoval, Wotja lze spustit na mém notebooku
(Windows 10) jako vst v cubase, musí ovšem běžet play v Cubase,nezaznamenávají se ale žádné midi informace při recordu, zřejmě proto, že je to Lite verze....dokázal jsem stáhnout soubor vst3, který mohu vložit do offline PC, ale tam mám pouze Windows 7, které Wotja nepodporuje. Po přeinstalování na 10 předpokládám, že Wotja poběží, koupím li plnou verzi bude už použitelný pro práci.
Díky za pozornost, PH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2023 11:53 pm    Předmět: :-) Citovat

Pro naroutování MIDI dat do Cubase bude potřeba využít např. midi-Loopback (i v případě VSTi zřejmě) - viz dokumentace k Wotja. Lite verze má pouze omezení na jeden MIDI kanál pro vysílaná data.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com