Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rada ohledně zeslabení jednotlivých částí zpěvu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jiripospisil



Založen: 27.11.2017
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2021 2:14 am    Předmět: Rada ohledně zeslabení jednotlivých částí zpěvu Citovat

Jsem začátečník v programu Cubase 11 Elements a potřeboval bych od Vás poradit srozumitelným návodem jak zeslabit jednotlivé části zpěvu v tomto programu, Jde mě o to že jsem ze stopy ze zpěvem vystřihl jednotlivé části, které byly špatně nazpívané a které jsem poté nazpíval znovu. Tyto části jsou teď příliž hlasité vůči ostatnímu zpěvu ve stopě. Potřeboval bych poradit jak takto znovu nahrané části stišit, aby byly hlasitostně stejné s ostatním zpěvem ve stopě. Pokud by to šlo řešit nějakým efektovým Pluginem, tak pro mě připadají v úvahu pouze free Pluginy. Pak bych prosil nějaký takový doporučit s uvedením odkazu na web na této diskuzi. Předem děkuji za rady.
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2021 8:15 am    Předmět: Citovat

Nejjednodušší řešení mě napadá toto. Zkopírovat bych tu stopu se zpěvem. V nové stopě vymazal tiché pasáže a faderem dorovnal hlasitost. Kliknout pravou myší na danou stopu a dát duplicate track. Ale dle mého skromného názoru tam stejně bude rozdíl slyšet. Jestli jste ty opravy nazpíval s jiným feelingem tak to bude znát. Pokud to bude jen pro vlastní potřebu tak to asi nevadí, ale pokud byste to chtěl zveřejnit tak bych zvážil druhou možnost a to celé to přezpívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2021 9:56 am    Předmět: :-) Citovat

Víceméně souhlas, ale raději bych se (obecně) pohyboval na úrovni jednotlivých audio eventů (klipů) a dílčí hlasitostní změny neřešil faderem hlasitosti stopy (jde o možné efektování v PRE fázi). Jednoznačně souhlas s poznámkou o feelingu; tyhle věci je obecně nutno řešit maximálně pečlivě 1:1 (tj. nastavení, použitý HW), jinak to vždycky bude znát a pak má větší smysl předělat celou stopu.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jiripospisil



Založen: 27.11.2017
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2021 3:25 pm    Předmět: Reakce na rady Citovat

Děkuji za rady. V mém dotazu to nebylo dostatečně popsáno, ale opravoval jsem jen velice krátké úseky, které byly špatně nazpívané a nezněly dobře. Tyto úseky teď znějí hlasitěji. Většina písně je OK. Musel bych většinu zpěvu smazat a nebo nahrát celý zpěv znovu, jak radíte. Chci se zeptat něšlo by to opravit jěště nějak jinak?! Nejsem profesiónální zpěvák, ale ve zpěvu amatér. Je tedy pro mě dost obtížné tuto věc nazpívat dobře a tato verze se celkem povedla až na ty hlasitější opravené úseky.
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2021 10:48 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
buď bych použil Volume ovladač (nebo hodnotu v Info View), který najdete nahoře uprostřed (čtverec) každého Audio eventu a upravil tak hlasitost každého jednoho eventu individuálně.

Profíci, kteří toto řeší tisíckrát denně v Nuendo při editaci zvuku pro video, používají Direct Offline Process. Mají připravené presety +3dB a -3dB, na ty mají nemapované klávesové zkratky. Jen jedou po Audio eventech a stisknou příslušnou klávesovou zkratku (případně opakovaně) pro přidání/ubrání hlasitosti.

To, aby byl zvuk následně podobný/stejný, je už otázka dalšího procesování zvuku.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jiripospisil



Založen: 27.11.2017
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2021 2:27 pm    Předmět: Děkuji za radu Citovat

Děkuji za radu, ale chtěl bych Vás poprosit zda by jste to nemohl vysvětlit trochu více po lopatě. Pro člověka, který se jěště příliž nevyzná v Cubase se mě to zdá příliž nesrozumitelné. Předem moc děkuji.
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2021 3:38 pm    Předmět: Citovat

Cca od času 2:29 https://m.youtube.com/watch?v=KFDdd54A41k
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2021 4:17 pm    Předmět: Re: Děkuji za radu Citovat

Zdravím,

jiripospisil napsal:
Děkuji za radu, ale chtěl bych Vás poprosit zda by jste to nemohl vysvětlit trochu více po lopatě. Pro člověka, který se jěště příliž nevyzná v Cubase se mě to zdá příliž nesrozumitelné. Předem moc děkuji.


Když najedete myší na zvukovou událost (Audio Event), zobrazí se v horních rozích dané zvukové události trojúhelníčky. Když na ně kliknete a posunete je doleva/doprava, upravujete Fade In a Fade Out. Uprostřed dané zvukové události nahoře (ve stejné grafice jako Fade In a Fade Out) je čtvereček. Když na něj kliknete a táhnete myší nahoru/dolů, upravujete hlasitost dané zvukové události.

Jestliže máte v Project okně zobrazeno Info View, zobrazí se hodnota Volume, jakmile vyberete nějakou zvukovou událost. Pak můžete tuto hodnotu upravit buď myší nebo napsat přesnou hodnotu. A nebo se hodnota mění právě výše uvedeným ovladačem (čtvereček).
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jiripospisil



Založen: 27.11.2017
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2021 11:19 pm    Předmět: Poděkování Citovat

Děkuji za rady. Problém úspěšně vyřešen. Finální verzi si můžete poslechnout na mých stránkách http://www.jiripospisil.estranky.cz. Skladba se jmenuje - Když Ježíš tenkrát kráčel... ale nejsem profesionální zpěvák tak se nezlobte za můj nedokonalý zpěv. Kdyby jste měli nějaké přínosné připomínky jak skladbu jěště dále v Cubase vylepšit, můžete je uvést v tomto tématu. Rád si poslechnu další rady a připomínky od vás. Moc děkuji.
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jiripospisil



Založen: 27.11.2017
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2021 11:41 pm    Předmět: Stránky jiripospisil Citovat

Omlouvám se, ale odkaz, který jsem uvedl Vás, jak jsem zjistil, přesměruje na katalog estránek. Tak buď na tomto katalogu zadat jiripospisil.estranky.cz a pak kliknout na odkaz "Mé skladby" v menu po levé straně nebo kliknout na tlačítko www. v tomto mém komenáři v diskuzi. Děkuji.
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com