Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

2 otázky pro ujasnění

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivan



Založen: 11.5.2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st květen 17, 2017 3:28 pm    Předmět: 2 otázky pro ujasnění Citovat

Zdravím vás. jistě je tu mnoho chytrých odborníků přes společnost Cubase, kteří mi budou ochotni objasnit moje dvě ať už více či méně hloupé otázky. Tedy:

Otázka č.1.
Před pár lety (asi čtyřmi) jsem koupil na cd balík Cubase 7. Obsahoval přímo programj Cubase 7 s ostatními nástroji, které má obsahovat. Když jsem se jej po několika letech po přeinstalování počítače chystal zpět nainstalovat program Cubase 7 již nebyl na CD k dispozici. Takže si musím od té doby vždy stáhnout program Cubase 7.06 ze stránek Steinbergu. On to není nijaký problém, dokud to takhle jde, ale jsem strá škola, ani né tak věkkem jako spíše tím přesvědčením, že když si něco zakoupím na cd, tak to tam má vždy zůstat k dispozici a zpětné instalaci.
Takže otázka zní. Proč už není Cubase 7 na CD a musí se při zpětné instalaci stáhnout Cubase 7.06?

Otázka č.2.
Na Cubase vetšinou pracuji nepřipojený k síti. Jednak nemám ve svém home studiu v místnosti připojení k dispozici a taky mám svůj laptop zajména na praci s Cubasem a proto je pro mě být nepřetržitě připojen k internetu spíše contraproduktivní (jinými slovy počítač se tolik nezanaší bordelem, když není připojen). Nicméně důsledkem toho že jsem vetšinu času nepřipojen se mi čas od času (asi tak jednou za měsíc) stane, že se mi blokne celý sloupec na levé straně s efekty a nástroji. Takže jakkoliv můžu kliknout na Equalizers, sends, inserts, chords, .....no skrátka jakoukoliv položku v panelu, tak zkrátka nereáguje. V tomto případě se musím připojit k internetu a po chvíli to zase na určitou dobu začne pracovat. Ale pravidelně se mi po čase panel takhle celý blokne.

To má Steinberg opravdu takhle posichrované, aby nás držel stále připojené a zavislé na svém webu?

Budu rád za jakoukoliv odpověď i v případě že byjste mi skrze ni vysvětlili, jaký jsem idiot a že vůbec nechápu princip, jak to má firma Steinberg rozhozené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: st květen 17, 2017 11:57 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
1) Instalace programu Na CD zůstala, pokud tam byla. Pokud tam nebyla, můžete si jednou stáhnout Full-installer a tedy si zazálohovat, případně vypálit na vlastní DVD, abyste jej přístě již nemusel stahovat. Stáhněte pak i poslední aktualizaci Cubase 7.0.7.

2) Máte na mysli Inspector? Tato část Cubase se rozhodně k internetu nepřipojuje. Jediná část Cubase, která se snaží k internetu připojit je Stienberg Hub. Nesouvisí to spíš s nějakým plug-inem?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan



Založen: 11.5.2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2017 6:55 am    Předmět: Citovat

Ahoj MAJ, díky za rychlou opdpověd.

1. skutečně přísaham, že původně tam na CD samotná instalace Cubase 7 byla. Když sem jeju po čase chtěl nainstalovat znova, tak soubor samotného programu tam už zkrátka nebyl. Přičemž ostatní položky pro instalace instrumentů (padshop, spector, retrologue,...) a ostatních doplnků tam zůstaly. Zvláštní, to ano ale je to tak. Je třeba možné, že je to zapříčiněno přeinstalací z windows 8 na windows 10? Normálně bych nad tím nepřemýšlel, ale skutečně se mi to stalo a pak člověk hledá nějakou příčinu a chce nějakou odpověď.

2. Ano celý inspector se sekne, od vrchu až dolů. At na něm kliknu na cokoliv, nejde to. Nejedná se o žádný upgrade, o klasický, ale o uplně klasickou 7.07 verzi bez žádných doplňků, akorát mám teda dokoupenou absolute collection. Když se to sekne, tak pak stačí laptop opravdu jen hodit na net, počkat, popřípadě restatrovat a za několik minut. Je inspector opět zprovoznět. Ale skutěčně, v cyklu jednoho až dvou měsíců, se mi to takhle pravidelně stává.

Tyhle 2 problémky, jsou optravdu tak, jak je popisuju. Jsou to pro mě nepochopitelné záležitosti, tak třeba jestli se to nikomu, kromě mě nestalo. Nebo nemá nějaké logické vysvětlení. Nejsem sice žádný technicky zdatný jedinec, ale vždy se snažím nějak vyřešit daný problém. K tomuto ale vážně nemám žádnou odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2017 8:08 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
1) Omlouvám se, ale s tím se prostě z technického důvodu nedá souhlasit, pokud mluvíme o originálním disku. Jak známo, většina CD/DVD disků je tzv.nepřepisovatelných. Tedy jednou na něj data uložíme a ta tam zůstávají napořád (pokud se disk nepoškodí). Muselo by se jednat o přepisovatelný disk (CD-RW nebo DVD-RW) a jsem si úplně jist, že na tyto disky Steinberg své instalátory nelisuje. Navíc i v takovém případě byste musel data aktivně přepsat. Nikoliv smazat, ale přepsat novým obsahem. A pokud se disk poškodil, je v podstatě nemožné, aby to dopadlo tak, že pouze Cubase na disku nebude a zbytek ano.

Nicméně jak jsem psal, řešením je stánout si instalátor a zazálohované.

2) Zkusil bych tzv. Safe Start Mode Cubase, případě kompletní Reset preferencí. Postup najdete na internetu.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan



Založen: 11.5.2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2017 9:20 am    Předmět: Citovat

Zdravím pane Martine,
souhlasím s vámi, že po technické stránce je to neslučitelné. No je to zvláštní.
Nicméně mrknul jsem na vaše stránky v odkazu. Už jsem Vám dneškem psal, měl bych zájem o konzultaci, jestli jste pro. Kolem Cubase je totiž mnoho záležitostí, které bych rád, kdyby mi někdo osobně ukázal a posunul mě dál. Pokud by jste měl zájem určitě bychom se domluvili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com