Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase a zvuková karta M-Audio fast Track Ultra

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
david smečka



Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2017 10:48 pm    Předmět: Cubase a zvuková karta M-Audio fast Track Ultra Citovat

Dobrý den,
před třemi lety jsem koupil zvukovou kartu M-audio Fast track ultra.
Včera jsem do ní zapojil mikrofon a začala vydávat rány do monitorů.
Rány nepřestávají ani po vypojení mikráku a počítač - lépe řečeno ovladač zvukovku nevidí -
Netuším, co se mohlo po třech letech stát a chci se zeptat jestli je to opravitelné.
Jepro cubase vhodná alternativa nové zvukovky

[b]Komplete Audio 6 | Native Instruments[/b]

Používám Cubase 6 - nahrávání zpěvu a max. 1 nástroje,
MIDI připojení přesUSB klávesnici
VST instrumenty
NI Komplete
eastwest complete

Sound forge.
Mohl by jste mi , prosím , doporučit co nejrychlejší řešení? Případně kontakt na někoho v Brně, kdo by mi pomohl rozchodit Cubase se zvukovkou a softwarem?S pozdravem David Smečka[b][/b]
_________________
_________________
davka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: pá leden 06, 2017 8:34 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
ujistěte se, že máte nainstalovanou poslední verzi ovladačů. Mohl by být také vadný kabel (mikrofonní nebo USB) a nebo samotná zvuková karta.

V Brně zkuste třeba kytary.cz, jestli by se na to podívali.

Komplete Audio 6 už je hodně stará karta. Co třeba Steinberg UR22 mkII?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
david smečka



Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá leden 06, 2017 1:21 pm    Předmět: ZVUKOVKA Citovat

Dobrý den a děkuju za typ, myslím, že tahle zvukovka , kterou jste mi doporučil bude plně dostačující a levnější.
Doufám, že pro ni budou dosažitelné ovladače pro win7 a v pohodě poběží s cubase, když je to stejberg.
a mají jednu v Brěn, tak aspoň bude hned. Dost na to spěchám. Z disku mi nenapsali, tak tu vadnou zkusím dát v Brně někam do opravny.
_________________
davka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: pá leden 06, 2017 2:00 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
ano, ovladače jsou k dispozici od Win 7 (SP1), až po Win 10.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
david smečka



Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 8:49 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, tak mám doma UR22mkII - zvláštní, že u těch ovladačů není žádny mix nebo schéma zvukovky nebo tak něco, prostě se jen nastaví buffer size a frekvence.

Nicméně je u toho klíč na cubase AI - co zkratka AI znamená a má smysl to stahovat, když mám cubase6?
Nebo je lepší zvukovku připojit k noťasu a stáhnout si ten Cubase AI do něj - je na to potřeba USB klíč?

Jaký nastavit vhodný buffer size pro poměr latence a možnost přehrávání midi nástrojů?
Omlouvám se za amatérské otázky , ale furt jen píšu muziku a v tomto směru mám úplný hokej.
_________________
davka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
david smečka



Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 8:52 pm    Předmět: Citovat

A k té poruše M-Audio fast track - já jsem při zapnutém fantomu do ní vrazil mikrák, nikoli kabel do zvukovky , ale mikrák do kábl, který už ve zvukovce byl a následně se začaly ozývat rány do repráků. Na kytary.cz mi řekli, že s tím si poradí jedině v disku. Myslíte, že má smysl to tam posílat - když už je po záruce?
Díky za odpověď Smečka David
_________________
davka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 9:21 pm    Předmět: Citovat

david smečka napsal:
Dobrý den, tak mám doma UR22mkII - zvláštní, že u těch ovladačů není žádny mix nebo schéma zvukovky nebo tak něco, prostě se jen nastaví buffer size a frekvence.

Nicméně je u toho klíč na cubase AI - co zkratka AI znamená a má smysl to stahovat, když mám cubase6?
Nebo je lepší zvukovku připojit k noťasu a stáhnout si ten Cubase AI do něj - je na to potřeba USB klíč?

Jaký nastavit vhodný buffer size pro poměr latence a možnost přehrávání midi nástrojů?


Zdravím,
mix je k dispozici, ale pouze když beněží Cubase. Jakmile běží Cubase, přebírá kontrolu právě ta. Mix se jmenuje dspMixFx.

AI znamená Advanced Integration. Cubase 6 (pokud máte plnou verzi) nabídne více funkcí. Sice má starý mix, ale je tam i VariAudio a dalsí. Používal bych Cubase 6.

Latence, záleží, co počítač zvládne a jestli potřebujete opravdu nízké latence (záznam) a nebo hodně výkonu (editace a mix). Při záznamu nastavuji nejnižší možnou latenci, kterou mi systém dovolí, pro editaci a mix jdu klidně na nejvyšší.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 9:22 pm    Předmět: Citovat

david smečka napsal:
A k té poruše M-Audio fast track - já jsem při zapnutém fantomu do ní vrazil mikrák, nikoli kabel do zvukovky , ale mikrák do kábl, který už ve zvukovce byl a následně se začaly ozývat rány do repráků. Na kytary.cz mi řekli, že s tím si poradí jedině v disku. Myslíte, že má smysl to tam posílat - když už je po záruce?
Díky za odpověď Smečka David


Když už máte UR22... Je otázka, jestli byste pak to M-Audio dál využil (a nebo prodal za vyšší cenu, než bude oprava)?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
david smečka



Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 9:31 pm    Předmět: Citovat

No, jde o to, že bych měl tedy dvě, jde o to, zda-li mají tyto zvukovky vliv na

přehrávání VST instrumentů a jejich kvalitu a rychlost v cubase?

přinejhorším bych M-Audi prodal, protože tolik kanálu neupotřebím, ale zase náhradní je náhradní a vyhazovat věc za 8.000,- je fakt škoda.

jde o to, jestli ji v disku přijmou. Jinak za ifo o zvukovce UR22mkIIvelice děkuju
_________________
davka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 9:51 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
k čemu byste použil dvě? Pokud byste potřeboval více vstupů/výstupů, stejně by to spolu nekomunikovalo. Musel byste pak použít ASIO4ALL, čímž byste zvýšil latenci.

Latence má Steinberg určitě lepší. Kvalita zvuku je slyšet na výstupních převodnících. Ale jinak na samotný export to vliv nemá.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com