Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jednokanálový leveler/kompresor/limiter

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Wavelab
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
OldCable



Založen: 9.12.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne květen 15, 2011 4:36 pm    Předmět: Jednokanálový leveler/kompresor/limiter Citovat

Existuje top pluginov na jednokanálový leveler/kompresor/limiter ? Podla mna to je CLA Native. Je tak alebo nie ? Dik za nazor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2011 3:09 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
to má být nějaká provokace? Very Happy Neexistuje žádný jeden jediný, nejlepší kompresor na všechno. Něco jiného je potřeba na kompresi bicích, něco jiného na kytary, něco jiného na vokály, něco jiného na mastering popu, mastering klasiky, mastering hip-hopu.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
OldCable



Založen: 9.12.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2011 5:07 pm    Předmět: Jednokanálový leveler/kompresor/limiter Citovat

Nechcem nikoho provokovat. O to mi nejde. Chcem sa podelit so skusenostami. Spomenul som ze mi ide o top software. Postupne prichadzam na to, ze na vst rychlo zabudnem. MAJ, takze poprosim skuseneho o radu. Cez aky kompresor nahrat gitarovu hlavu Krank Krankstein. Moj typ je KT DN540.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2011 5:27 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
myslel jsem to jako vtip – variace na dohady, jestli je nejlepší toto a nebo tamto. Wink

Osobně dělám záznam vždy úplně čistý, ideálně bez všech efektů a i bez kompresorů. Teprve, když to daná stopa vyžaduje (jako že většinou ano), tak s ní něco dělám. Opět, záleží na tom, čeho chcete kompresorem vlastně dosáhnout. Má jít jen o vyhlazení dynamických nepřesností hráče? Nebo chcete změnit charakter zvuku? Kytara hraje sólo nebo doprovod? Má kompresor fungovat jako kytarový kompresor a nebo jako kompresor do mixu?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2011 9:55 pm    Předmět: :-) Citovat

Naprostý souhlas Wink opět pouze doplním - co se třeba kytary týče, tak už může být záměr mít kompresor jakožto součást charakteru zvuku; tím mám na mysli to, že posléze v mixu je možné použít další kompresor, který už bude hlavně pro záležitosti zmíněné Martinem. Moje zmínka se týká opravdu záměru hráče (nejlepší příměr je třeba s multiefektem).

To jen na okraj. Já sám preferuji taktéž čistý záznam; v případech, kdy usoudím, že to má smysl, kompresor/limiter decentně zařazuji (příkladem budiž preamp P1 nebo DTL). Vždy to ale znamená, že "ladím" zvuk, který chci zaznamenat, čili je to můj záměr.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
OldCable



Založen: 9.12.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 10:21 am    Předmět: Jednokanálový leveler/kompresor/limiter Citovat

Dakujem za prospesne rady. Aj ja nahravam bez korekcii a kytary na 2 mikrof. Jeden z predu Shur a druhy zadny EV. Tvrde rytmy aj sola vsetko opakovane 2x. Krank je obzvlast hlava na tvrdu muziku. Momentalne to dotahujem cez Waves seriu CLA, ale ako som spomenul prejdem na hardware. Neviem, nie som si isty ci idem na to dobre. Finis WaveLab 7.

Naposledy upravil OldCable dne po květen 23, 2011 4:43 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 3:59 pm    Předmět: :-) Citovat

Pokud jsi s výsledkem spokojen, nejdeš na to špatně Cool

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
OldCable



Založen: 9.12.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 4:28 pm    Předmět: Jednokanálový leveler/kompresor/limiter Citovat

dik studio, toto je udel, ale nevzdavam to
to su presne rytmy o ktore mi ide, len dobre ucho a vela napocuvanej dobrej muzitky a uvidim.
http://metalopolis.net/news.asp?id=25348
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Wavelab Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com