Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase a Kurzweil PC3K8
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonno



Založen: 26.3.2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po duben 11, 2016 3:15 pm    Předmět: Cubase a Kurzweil PC3K8 Citovat

Všechny zdravím. Dosud jsem používal k Cubase pouze masterkeyboard. Teď jsem si pořídil KRZ PC3K8. Poradí mi někdo, prosím, jak to propojit ? Potřeboval bych to však nějak jednoduše Smile Něco jako : vezmeš ten a ten kabel....píchneš ho do....otevřeš Cubase, klikneš na... atd....Moc děkuju Smile Možná už se to tu řešilo, tak by stačilo odkaz...já však nic nenašel....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po duben 11, 2016 6:19 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

USB kabel pro MIDI data. Line Out z KRZ do Line In zvukové karty.

V Cubase vytvoříte MIDI stopu pro MIDI data a Audio stopu pro příjem vygenerovaněho zvuku.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bonno



Založen: 26.3.2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 7:25 am    Předmět: Citovat

Moc děkuju....jen se ujistím...jedná se o tento kabel ?http://kytary.cz/miditech-midilink/HN136938/ Pětikolíky propojím jak jste řekl a USB dám do počítače? Jinak, se zájmem jsem si prošel Vaše stránky...narazil jsem i na Vaši tvorbu. Zajímavé, jen mě mrzelo, že se dají pustit pouze tři skladby...ostatní Not Found....jsem však zvědav i na zbytek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 8:02 am    Předmět: :-) Citovat

Ano, třeba tento. Nezapomenout na to propojení i audia!

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 8:21 am    Předmět: Citovat

Zdravím,

MIDI není potřeba, to nahradíme pomocí USB.

Díky za zájem. Většina mých dalších skladeb hraje, ale musí se smazat začátek odkazu. Bylo tam přesměrováním na počítadlo, které nefunguje. Hm, měl bych to opravit. Smile
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bonno



Založen: 26.3.2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 11:53 am    Předmět: Citovat

Začínám z toho být jelen Smile Teď jsem donesl z obchodu ten, který jsem tu dal....tak snad se to podaří....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 12:08 pm    Předmět: :-) Citovat

Nojo, ono manuály k produktům se nevydávaj jen tak pro srandu králíkům Wink ale z principu to je jedno, jestli se použije standardní MIDI port zkonvertovaný na USB externím převodníkem nebo jestli se využije možnost USB-MIDI vestavěná rovnou v nástroji.

Je třeba mít na paměti, že některé nástroje vyžadují ještě vybrat, přes jaké porty (MIDI nebo USB) bude komunikace vedena; v tomto případě to tedy bude "MIDI", neboť na straně nástroje budou zapojeny DIN konektory.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bonno



Založen: 26.3.2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 1:01 pm    Předmět: Citovat

Pochopitelně, že mám manuál od Kurzweilu....nicméně jsem v něm nenašel, jak tento nástroj propojit s Cubase. Ostatně, pokud vše vysvětlíme tím, že máme číst manuál, pak toto fórum pozbývá významu.... A narovinu, hledal jsem na různých místech na netu...než jsem se obrátil sem, právě proto, že jsem tuto kousavou poznámku očekával.....a nepokrytě řeknu, že právě od vás, Pavlii Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 5:53 pm    Předmět: :-) Citovat

Jsem rád, že jsem nezklamal. Pochopitelně v manuálu (k žádnému) nástroji člověk nenajde popsané propojení s nějakým DAW. Ale najde tam popis propojení s počítačem/zvukovkou - jak MIDI, tak i audio - to je univerzální. Zbytek je záležitostí DAW, to už univerzální není.

Diskusní fórum obvykle není od toho vysvětlovat základy, ale i tak může někdy posloužit Wink a moje "kousavé" poznámky buď padnou na úrodnou půdu nebo nikoli; to se ovšem pozná až časem a hlavně: pokud se "potrefený" umí potom chytit za nos a zbytečně nešpičkuje, tak to pozná i na sobě, protože se sppustu věcí sám naučí (a nemusí je hledat po diskusích).

Smysl výchovy v životě (a patří k tomu i vzdělávání) spatřuji totiž hlavně k navedení na cestu, jak řešit problém. Poukázání na práci s technickou literaturou k tomu nedílně patří Cool

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bonno



Založen: 26.3.2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 7:51 am    Předmět: Citovat

Pavlii, já vám děkuji za výchovnou lekci Smile Každý máme talent na něco jiného....Já jsem muzikant, skládám hudbu....Když jsme s kapelou točili před lety album, taky jsme potřebovali k ruce talentovaného, technicky zdatného parťáka, který nám pomohl....A odvedl skvělou práci. V současnosti finišuji s materiálem na mou první solovou desku. A taktéž budu potřebovat někoho k ruce.... Žádný muzikant však netouží po někom kousavém, kdo má vnitřní potřebu z druhých dělat tak trochu pitomce....Je to stejně hloupé, jako když po vás budu chtít, ať vyzpíváte to, co já.... a pokud to nezvládnete, budu nad vámi kroutit hlavou....Hloupé, že? Zkrátka , jak jsem již řekl, každý máme talent na něco jiného....Vy jste mi zatím jen dal najevo, že jsem idiot, co nečte manuál a poradil jste mi kabel, který jsem kupovat nemusel Smile Tím bych tuto diskusi ukončil, protože sem nepatří. Ať se vám daří....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 8:30 am    Předmět: :-) Citovat

V pořádku. Když už si člověk kupuje nástroj, je celkem normální a logické, že se s ním seznámí; už nemusí umět technicky pracovat s nahráváním a mixem. Kytarista se například taky běžně neptá, jaký kabel se píchá do kytary a kam Cool

Držím palce při finišování materiálu. Jsem k službám pro další dotazy.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bonno



Založen: 26.3.2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 10:47 am    Předmět: Citovat

Smile Vy prostě nepřestanete....Smile Nevím, jaký máte osobní problém....ale nelze necítit, že....no, raději nic....Jsem především zpěvák....propojit mikrofon s Cubase mi šlo snadno....s Kurzweilem , kterého jsem si před 14 dny pořídil, se mi to nepodařilo....žádný stud však necítím Smile Líbí se mi Martin Jirsák....on říká, že když něco ví, nevidí důvod, proč by to neměl vědět někdo další....Z tohoto člověka vnímám pozitivní ochotu poradit...a takových lidí já si velice vážím a je radost s nimi spolupracovat.... Na vás, Pavlii, se již nikdy s žádnou otázkou neobrátím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 11:36 am    Předmět: :-) Citovat

No je to sice můj osobní pohled na věc, ale může to být třeba vnímáno jako osobní problém - tohle nezhodnotím.

Ano - Martin je v poho, já jsem tento post již před lety opustil právě z výše uvedeného důvodu. Oproti Martinovi mi tak ale narostlo množství volného času; nicméně za mě má od doby, kdy jsme se poznali, obdiv, že tento svůj přístup neustále drží, snad mu to vydrží ještě dlouho Smile

Je mi to líto, že se na mě přestanete obracet s dotazy - nepochybně se ochuzujete o spoustu informací, které bych Vám mohl předat. Ale tím pádem budete muset přispívat do fór, kde se vyskytuji (a opravdu nevyhledávám a nebudu vyhledávat případná další fóra, kde ještě zaregistrován nejsem - už takhle je toho dost), protože jinak se vystavujete nebezpečí, že Vám budu chtít poradit - ať už s nějakou kousavou poznámkou přidanou jako bonus nebo zcela bez ní Very Happy

Je potřeba to brát trochu sportovně! Ale uznávám, že tímhle stylem už bych se dávno neuživil; naštěstí mě živí něco zcela jiného. Ale zkusím se nad sebou zamyslet, holt diskusní fórum není andragogický přístup živého vzdělávání dospělých, to je prostě prob Confused

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bonno



Založen: 26.3.2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 1:30 pm    Předmět: Citovat

Pavlii, chodím sem minimálně....Nepochybuji o vaší vzdělanosti v oboru. Myslím, že opravdu máte co dát. Jen... teď už bych se opakoval....Četl jsem vaše komentáře léta zpět....a i tehdy, před lety, jste byl vůči některým lidem kousavý.... Víte, lidé na to nejsou zvědaví...a zbytečně se tak připravujete o dobré kontakty a pracovní příležitosti....Umím si představit, že bych vás pozval na nahrávání desky, protože tam, kde chci točit, Cubase nepoužívají, takže budu potřebovat odborníka, kterého i dobře zaplatím.........ale z pochopitelných důvodů to neudělám....Nemohu....při nahrávání mě nic nezajímá, potřebuji mít čistou hlavu.....vypínám mobil, nechodím na net...atd....a představa, že se mnou dělá někdo, kdo ve mě způsobuje neklid....to prostě nejde.... Ale jinak opravdu nic ve zlém....respektuji vás a přeji vše dobré. Omlouvám se, více už reagovat nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 1:40 pm    Předmět: :-) Citovat

Rozumím, asi je to prostě opravdu problém přístupu Confused díky za zpětnou vazbu! V praxi je to - pokud si troufnu tvrdit - jiné, ale je jasné, že lidi posuzují podle podaného dojmu, kterým je v daném okamžiku třeba to diskusní fórum.

Mrzí mě, že se takhle názorově rozcházíme, ale to je holt život Smile

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com