Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Novation Launch control
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2016 10:57 am    Předmět: Novation Launch control Citovat

Zdravím. Koupil jsem si tento malý kontrolér. V cubase není pro tento typ šablona ?, tak jsem si si ji vytvořil. Vím, že v abletonu nebo cakewalku je pro pro něho podpora s tím, že pady jsou při akci podsvícené.
Vše mám funkční, leč nemůžu dosáhnout vlastním nastavením toho, že by byly podsvícené. Možná, že to ani v Cubase 8 nejde . Přesto mne to trochu šimrá, že controlér je podsvícení schopný. Je nějaká možnost si tohleto naprogramovat ?

děkuji.
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2016 12:03 pm    Předmět: :-) Citovat

No a co říká manuál k produktu (teď tedy nemyslím Cubase)?

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2016 12:14 pm    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
No a co říká manuál k produktu (teď tedy nemyslím Cubase)?

P.

Hmm, vysvětluje adresy a možnosti pro knoby a využití, dále , že je je schopný pracovat s DAWy ableton cakewalk, reason, Cubase, v podstatě strohost, nic víc. Vím jen pokud jsem si instaloval pokusně Albeton nebo Sonar a mapnul jsem in a out kontroléru, vše šlapalo jak mělo bez vlastní programovatorské iniciativity páč šablona bylaa v těchto dawech v podpoře. Jenže u Cubase je to zřejmě jinak. No a pak by rozepsán protokol kdy by měly svítít pady a jakou barvou, to mne potěšilo, leč asi driver nenapíšu.
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2016 1:28 pm    Předmět: :-) Citovat

No o to mi šlo. Generic Remote, co jsi zřejmě použil, je celkem jednoduchá a průhledná věc. Spíš mi šlo o to, jestli v manuálu k Launch Pad není popsáno, na jakém základu se podsvěcuje, jestli je to jen on/off nebo má proměnnou intenzitu a co to případně ovlivňuje. Martin se možná ještě rozepíše, ale za sebe bych laicky očekával, že pad bude svítit, když se na něj klepne, případně bude svítit, když je používán (=indikace, že je na něco namapován) a tak podobně. Vyžaduje to ale určitou interakci s DAW, čili zpětnou vazbu z programu do Launch Pad.

Pokud to s DAW má komunikovat jinak než MIDI protokolem, tak asi smůla, pokud to má některé příznaky využívat pro indikaci podsvícení, tak to může/nemusí jít v Cubase nestavit - asi jsem se vytěžil Wink

Víc "od stolu" zatím nevymyslím.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2016 3:46 pm    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
No o to mi šlo. Generic Remote, co jsi zřejmě použil, je celkem jednoduchá a průhledná věc. Spíš mi šlo o to, jestli v manuálu k Launch Pad není popsáno, na jakém základu se podsvěcuje, jestli je to jen on/off nebo má proměnnou intenzitu a co to případně ovlivňuje. Martin se možná ještě rozepíše, ale za sebe bych laicky očekával, že pad bude svítit, když se na něj klepne, případně bude svítit, když je používán (=indikace, že je na něco namapován) a tak podobně. Vyžaduje to ale určitou interakci s DAW, čili zpětnou vazbu z programu do Launch Pad.

Pokud to s DAW má komunikovat jinak než MIDI protokolem, tak asi smůla, pokud to má některé příznaky využívat pro indikaci podsvícení, tak to může/nemusí jít v Cubase nestavit - asi jsem se vytěžil Wink

Víc "od stolu" zatím nevymyslím.



P.


Jasně, dle popisů jdou to dvě informace, jedna o vyslání a druhá o podsvitu. Asi se bude jednat o vzájenou komunikaci s DAWem. Pokud je tam vícero barev světel padů a reagujou např. že Beat pad VST je stopnutý nebo že nahrává, nebo že přehrává, pak mi to přišlo logické, proč pady s podsvícením by měly mít oboustrannou komunikaci.
Normálně bez namapování pady po přítlaku nesvítí.

P.S.
On to není launch PAD ale Novation Lauch Control
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2016 7:25 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

Pady tohoto kontroleru musejí přijímat specifické SysEx zprávy, ty řídí, jak se mají tyto Apd rozsvěcovat. Pro každý Pad je specifická zpráva a každá barva je ve zprávě zakódovaná.

Dělal jsem pro to externí aplikaci, která umí jiné MIDI zprávy (jako například hodnotu KIDI kontroléru neno úroveň hlasitosti MIDI Noty) převést na tuto SysEx zprávu. Je ale potřeba védět, co vlastně chcete na kontroléru zobrazovat.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 8:52 am    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,

Pady tohoto kontroleru musejí přijímat specifické SysEx zprávy, ty řídí, jak se mají tyto Apd rozsvěcovat. Pro každý Pad je specifická zpráva a každá barva je ve zprávě zakódovaná.

Dělal jsem pro to externí aplikaci, která umí jiné MIDI zprávy (jako například hodnotu KIDI kontroléru neno úroveň hlasitosti MIDI Noty) převést na tuto SysEx zprávu. Je ale potřeba védět, co vlastně chcete na kontroléru zobrazovat.


Dobrý den
jedná se o tento protokol
link
http://leteckaposta.cz/660125018
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 10:11 am    Předmět: :-) Citovat

No však - standardní MIDI a možnosti práce s LED jsou 2 - buď klasické MIDI zprávy, kdy je nutná definice LaunchControl šablony (template) nebo SysEx zprávy, jak píše Martin. Nic speciálního. Takže třeba zprávy Nota Zapnuta/Vypnuta s LED pracují.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 10:57 am    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
No však - standardní MIDI a možnosti práce s LED jsou 2 - buď klasické MIDI zprávy, kdy je nutná definice LaunchControl šablony (template) nebo SysEx zprávy, jak píše Martin. Nic speciálního. Takže třeba zprávy Nota Zapnuta/Vypnuta s LED pracují.

P.


Ano, tomu rozumím, vypadá to na sysex. Pokud bych s tím uměl dělat určitě by mne to zabavilo. Zřejmě je potřeba nějaký SyEX editor a znalosti.
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 10:59 am    Předmět: Citovat

Zdravim,

Napriklad v Cubase je SysEx editor. Ale tady je spis otazka, jak to chcete pouzivat a kdy se maji tyto SysEx zpravy vysilat?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 11:01 am    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravim,

Napriklad v Cubase je SysEx editor. Ale tady je spis otazka, jak to chcete pouzivat a kdy se maji tyto SysEx zpravy vysilat?

Ano, a tedy můžu si napsat Vám jak bych to chtěl mít ?.
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 11:13 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
Napište sem do fóru, třeba to zaujme i někoho dalšího...
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 11:28 am    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
Napište sem do fóru, třeba to zaujme i někoho dalšího...

Ok, popřemýšlím.

dík
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2016 1:44 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
Napište sem do fóru, třeba to zaujme i někoho dalšího...


Zkoušel jsem něco v Cubase sys editoru, moc mi to nejde, ale pokud bych mohl poprosit jen o příklad tak, aby se mi první pad rozesvítil zeleně pokud je ztlačen pak už určitě bych ostatní si dodělal s tím co znám Smile a trocha důvtipem sám. Jen se trochu neorientuji v editoru a jeho CC a hodnot kde a jak přiřazovat.

děkuji

Adresy padů a adresy svítívosti znám.
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2016 3:05 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
Aba se Vám rozsvítí Pad v okamžiku, kdy jej stisknete, na to poteřbujete externí aplikaci. To Cubase sama nezařídí. Je potřeba určitá logika aplikace, tedy něco ve smyslu:
- Stisknu Pad A (přijato Note On A), vyšli zpět do HW SysEx událost A.
- Stisknu Pad B (přijato Note On B), vyšli zpět do HW SysEx událost B.

Tuto logiku musíte mít nastavenou pro všechny pady. V lepším případě s další úrovní logiky, tedy když stisknete hlasitostí 1, rozsvítí se Pad zeleně, když stisknete hlasitostí 127, rozsvítí se červeně.

Na to je potřeba externí aplikace, kterou jsem s to pro části připravit.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com