Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zpomalené audio

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Wavelab
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jakodel



Založen: 9.4.2011
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2015 5:32 am    Předmět: Zpomalené audio Citovat

Dobrý den.
Mám takový malý problém. v Cubase jsem nahrál jednu asi pulhodinovou stopu, ve Wavelabu v Audio editoru jsem ji "rozstříhal" a vytvořil Basic Audio CD, poté jsem se přepnul do Audio montage kde jsem udělal Fade-outy. Do Master slotu v Audio montage jsem přidal Studio EQ od Steinbergu a Krystal Resalmpler který byl nastaven na 48 KHz (bez něj to nehrálo). Při poslechu bylo všechno normální a v pohodě. CD jsem vypálil. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem si to poté chtěl zkontrolovat, a CD přehrávač mi to nepřehrál a na počítači ten zvuk byl zpomalený. Kde jsem prosím udělal začátečnickou chybu? Je to tím Krystal resamplerem?
_________________
Cubase 10.5
Wavelab 8.5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2015 11:48 am    Předmět: :-) Citovat

Ano. Nahraný materiál bude ve 48kHz, ovladač zvukovky je na 44.1, takže Resamplerem jsi to potřeboval takhle posunout. Ale evidentně se tato konverze neprovedla při procesu vypalování; osobně bych doporučil materiál resamplerem fyzicky překonvertovat a zbytek postupu zachovat.

Akorát je tu asi drobné zmatení pojmů Basic Audio CD a Audio Montage; jde udělat buď jedno nebo druhé. Akce provedené v AM nemají na Basic Audio CD žádný dopad, pokud není ten audio materiál před zařazením do Audio CD fyzicky zpracován do Audio CD formátu (16b/44100 Hz).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Wavelab Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com