Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase Pro 8 versus 6

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mjojo



Založen: 14.8.2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2015 5:53 pm    Předmět: Cubase Pro 8 versus 6 Citovat

Zdravím Very Happy
Vlastním legálne kúpený Cubase 6 a uvažujem, či sa mi oplatí prejsť na Pro 8? Či prechod stojí za tie peniaze? Je naozaj 8-čka o toľko lepšia, má viacej možností, a umožní mi dosahovať lepšie výsledky?
Vytváram MIDI i wav súbory, spolu so spevom a chcem to robiť ešte lepšie. Spolu s Cubase 6 používam na to VSTi: Halion Sonic 1,5 , Virtual Acoustic Guitar, Virtual Electric Guitar, Battery 4 , Scarbee Rickenbacker Bass, Melodyne a Lexicon hall.
Viem, že vždy to novšie býva zvyčajne lepšie, ale či to stojí za tie prachy, ktorých zatiaľ nie je nazvyš a preto musím s nimi hospodáriť rozumne.
Veľmi rád by som poznal vaše skúsenosti a názory. Vopred za to ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2015 11:00 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
mezi Cubase 6 a Cubase Pro 8 je ještě jedna velmi důležitá verze a tou je Cubase 7. V té došlo ke kompletně přepracovanému oknu MixConsole. Celý mix je tedy v podstaě jiný. Řada uživatelů tvrdí, že díky tomu zní Cubase 7 lépe, bnež zněla Cubase 6. Osobně jsem rozdíl nepoznal, ale nemám na toto cvičené ucho.

Zejména u velkých projektů hodně pomůže funkce Visibility, bez které si dnes už neumím představit svou práci. Velice se zryhlilo vkládání plug-inů díky možnosti vyhledávání a ve verzi 8 díky vlastním sadám plug-inů (Colections).

Od Cubase 6 byly vylepšeny algoritmy VariAudio i time-stretching a pitvh-shifting obecně.

V Cubase Pro 8 asi poznáte rozdíl ve výkonu, zejména pokud pracujete s velkými projekty.

Osobně se už neobejdu bez pracovních ploch (Workspaces), které byly v Cubase Pro 8 kompletně předělány.

Je toho spousta. Nejlepší bude, stáhnout si zkušební verzi Cubase Pro 8, až bude k dispozici a na 30 dní si to vzykoušet. Pak už se Vám nebude chtít zpátky. Wink
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mjojo



Založen: 14.8.2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2015 12:06 am    Předmět: Citovat

Zdravím
citace:
si to vzykoušet. Pak už se Vám nebude chtít zpátky.
Obávam sa, že to presne takto dopadne Very Happy
Pôvodne som začínal s SX, potom 1 , 3 , i 5 . Boli síce crack, lebo som nemal v tých časoch love na ich kúpu, ale vždy mali niečo nové lepšie v sebe, prečo som sa k staršej verzii už nevrátil.
Teraz je to iné, teraz si ju chcem kúpiť, preto musím zvážiť či je v súčasnosti vhodnejšie pre mňa investovať peniaze do tohto, alebo do niečoho iného.
Martine veliké dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2015 8:39 am    Předmět: :-) Citovat

Je dobré věnovat pozornost tomu výčtu od Martina (i když tam jsou jen ty nejzásadnější věci, pro podstatu mojí připomínky to stačí): kromě VariAudio jsou to jen pomůcky k práci jako takové. Otázka je v tom tvém "lepšie výsledky". Když bych to malinko cynicky zjednodušil, tak ti upgrade nepomůže Cool

Každopádně po "nasosání" změn v GUI může být tvoje práce efektivnější, ale apriori výsledek (muzikální) bude stejný. Pokud chceš lepší výsledek po hudební stránce, tak je třeba zapracovat ve zcela jiných oblastech (aranž, nástroje, mix).

Tím nechci odrazovat od koupě vyšší verze, to v žádném případě ne. Jen jsem chtěl poukázat na ten druhý úhel pohledu.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pitt



Založen: 6.1.2014
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2015 7:16 pm    Předmět: Citovat

zdarec. jestli je to v cene upgrd, tak to bych neresil, ale muzu rict,ze 8 je mazec uz jen v tom co umi midina a mix pult, nemluve o dalsich vychytavkach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2015 9:14 pm    Předmět: :-) Citovat

Nojo, ale nesmělo by to mít zásadní chyby nebo výrazně jiné chování, než bylo v předchozích verzích (http://www.audiozone.cz/cubase-nuendo/cubase-pro-8-a-je-to-tady-t21765.html - při vší úctě ke Steinbergu). Samozřejmě funkční rozdíly nepocítí nikdo, kdo nevyužíval u předchozích verzí intenzivně zrovna to, co se v C8 změnilo Cool

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pitt



Založen: 6.1.2014
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2015 7:17 pm    Předmět: Citovat

To mas recht. Na to nelze nic rict.Me to ale oslovilo. Delam v Cubase od verze SX3,a ta mi jeste porad nevylezla z hlavy.))
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pitt



Založen: 6.1.2014
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2015 7:25 pm    Předmět: Citovat

....po precteni toho vseho na audiozone se nemuzu vynadivit proc to vsem padalo. System udrzovat v akt stavu je predevsim veci uzivatelu,a kdyz jsou to bordelari tak at se nedivi. KAZDOU instalaci mych Cubase jsem udelal napoprve a VZDY bez problemu! Win7 64.Takze asi tak.PS jeste pred tim ovsem Win XP...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2015 3:00 am    Předmět: :-) Citovat

No asi takhle - já patřím také ke skupině, která nikdy neměla s Cubase problém Wink ale vysvětluj to tomu zbytku.... Nicméně (například) reziduují-li v jednom systému C7.5 a C8 a C8 náhodně padá (a C7.5 ne), tak to asi bordelem v systému nebude...

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mjojo



Založen: 14.8.2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 6:50 pm    Předmět: Citovat

Zdravím Very Happy
Ďakujem vám všetkým ešte raz za pomoc.
Chcel som sa len pochváliť že som sa po zvážení rozhodol stať majiteľom Cubase 8. Kúpil som upgrade na C 7,5 a C 8 som si stiahol.

Tiež mám nové , pomerne výkonné PC . V ňom W7, samostatný rýchly disk na systém a programy, a 16GB RAM. Zatiaľ všetko šľape bez jedinej závady a rýchlo. Akurát Cubase 7,5 praská keď počas prehrávania skladby rozťahujem alebo zmenšujem okno, v ktorom sa upravujú MIDI. Ale pri C 8 nie. Inak C 8 je oproti C6 dosť zmenená, a pribudli mnohé nové veci, ani neviem na čo slúžia. No mám sa s čím zabávať.

Tiež funguje v C8 i čeština zo C7, len niektoré výrazy sú nepreložené, čo som postrehol.
Tak sa majte, idem pracovať na MIDI a súčasne testovať či skôr sa učiť C8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 7:14 pm    Předmět: Citovat

Zdravm,
jsem rád, že jste s Cubase 8 spokojen.

O řadě novinek v Cubase 8 jsem mluvil poměrně podrobně zde.

Čeština pro Cubase je již aktualizovaná a je plně kompatibilní s Cubase 8. Není přeložena pouze sekce Rendr inplace, která není (zatím) přeložena do žádného jazyka. Jakmile bude překlad možný, Češtinu pro Cubase samozřejmě aktualizuji.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mjojo



Založen: 14.8.2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2015 10:38 pm    Předmět: Citovat

Zdravím

citace:
Pak už se Vám nebude chtít zpátky.

Waaaav. Martin mal si naozaj pravdu.
Asi od 18:00 hod. si dokončujem skladbu začatú v C6 a po 4 hod. možem konštatovať že C8 je hodne lepšia nielen od C6 ale i od C7,5. Hodne. Je rozhodne rýchlejšia, ako predošlé verzie. Okná sú super, najme to, že si otvorim dve a pohybujem sa medzi nimi pomocou Alt+Tab. A mnoho ďalšieho.....
Skúsim to povedať takto:
Asi pred 4 rokmi som začal robiť midi pre našu kapelu v C6, predtým v Sonare. Na začiatku sa mi zdal Sonar pri práci MIDI priehladnejší a zrozumiteľnejší, ale to sa javil len zo začiatku, možno prvé dva týždne. Čoskoro som ale v C6 dokázal urobiť také veci, na ktoré Sonar nemal. A postupne ho C6 vo všetkých ohľadoch predčinila. Ale teraz C8 tak robí C6 a ešte výraznejšie. Nie, nevrátil by som C8. Dík Martin.

citace:
O řadě novinek v Cubase 8 jsem mluvil poměrně podrobně zde.
Dík, je super. Veľmi mi pomohlo.
Odporúčam si toto video pozrieť každému. Nemohol by si ho zavesiť niekde na web, odkiaľ by sa dalo stiahnuť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com