Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na to.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 6:28 am    Předmět: Jak na to. Citovat

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jaké úkony mám udělat, když prodávám cubase 7 licenci s klíčem někomu jinému. Co je vše potřeba udělat .
děkuji.
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 2:23 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
v podstatě to nejdůležitější, co nový majitel potřebuje, je USB klíč s licencí. Takže mu musíte předat hlavně to.

Instalační disky nepotřebuje, kompletní instalace se dá stáhnout z webu.

Pokud nemáte nic jiného na účtu MySteinberg, pak novému majiteli můžete prozradit Vaše přihlašovací data a on pak už může všechna data v účtu změnit. Pokud v účtu máte něco jiného, může si nový majitel vytvořit vlastní účet a registrovat Cubase na sebe.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 8:29 am    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
v podstatě to nejdůležitější, co nový majitel potřebuje, je USB klíč s licencí. Takže mu musíte předat hlavně to.

Instalační disky nepotřebuje, kompletní instalace se dá stáhnout z webu.

Pokud nemáte nic jiného na účtu MySteinberg, pak novému majiteli můžete prozradit Vaše přihlašovací data a on pak už může všechna data v účtu změnit. Pokud v účtu máte něco jiného, může si nový majitel vytvořit vlastní účet a registrovat Cubase na sebe.


děkuji
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ibanezdx170



Založen: 16.1.2014
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne únor 23, 2014 8:38 pm    Předmět: Rocksmith_zvuky_do_cubase_LE5 Citovat

Ahoj všem,

mám jeden dotaz a nevím kam to napsat a téma jak na to mi prišlo docela vhodny Smile. Ale zpět k otázce mám original cubase LE5 a asi před měsícem jsem si pořídil Rocksmith 2014 a chtěl bych vědět jestli se dá nějakým způsobem dostat zvuky aparátů z rocksmith do cubase nebo alespoň to nějak propojit aby se to dalo nahrávat

a kdyby nešel ani jeden způsob, tak by mě ješte zajímalo jak docílit co nejmenší latence když bych použil jen kábl z rocksmithu a v cubase bych si pustil VST_plugin se simulací kytarového aparátu

díky za odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po únor 24, 2014 7:06 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
pokud jsou zvuky aparátů softwarem herní konzole, pak jedině audio kabelem z herní konzole (Out) do počítače, resp. zvukové karty (In). V takovém přǐpadě, pokud budete Cubase používat vyloženě jen pro záznam, je lepší signál poslouchat na výstupu z konzole. Latenci počítače tak nemusíte vůbec řešit.

V Cubase obecně docílíte nízké latence tak, že nastavíte co nejnižší Buffer Size. Právě teď o tom hodně diskutujeme v tématu Buffer Size. Je potřeba ASIO ovladač, pokud nemáte, tak virtuální ASIO4ALL.

Pokud použijete VST plug-in, bude to nějakou latenci vyžadovat, aby se stihl daný efektových procesor spočítat (pokud se nestíhá v reálném čase, což kytarový aparát nebude).
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ibanezdx170



Založen: 16.1.2014
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po únor 24, 2014 9:19 am    Předmět: Rocksmith_zvuky_do_cubase_LE5 Citovat

Ok diky za odpoved to o tom Buffer size si urcite prectu.

Jinak ten rocksmith je PC verze takze program nainstalovanej v pocitaci, ale zatim se mi nepovedlo zjistit, jakym zpusobem nastavit Cubase, aby ten zvuk zvladl vubec zachytit a nasledne nahrat ( ale vazne netusim jestli je neco takoveho vubec mozne ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po únor 24, 2014 11:56 am    Předmět: :-) Citovat

A je to verze vyžadující ten speciální kytarový kabel (=vlastně audio převodník) nebo je to verze "No cable included", která bude zřejmě využívat stávající zvukovku? V obou případech by pak byl postup "jak dostat zvuk do Cubase" odlišný.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ibanezdx170



Založen: 16.1.2014
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po únor 24, 2014 12:12 pm    Předmět: Citovat

Je to verze s kabelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po únor 24, 2014 3:16 pm    Předmět: :-) Citovat

Mhm - tak to bude asi horší. Kabel bude vlastně A/D převodník (=zvuková karta). V daném případě bude zřejmě jediná cesta, kterou je virtuální audio kabel (VAC) - freware verze je omezená na dva kanály, což v pohodě bude postačovat. Vidím to na dva postupy:

1. Rocksmith bude fungovat na svém ovladači a Cubase na ovladači zvukovky. VAC zařídí propojení mezi nimi (fakt si už nevzpomínám na konfiguraci apod, dělal jsem to před spooooustou let, ale bylo to dost easy Cool ) a do Cubase se prostě nahraje klasická audio stopa; vstupem bude VAC.

2. Dtto viz výše s tím rozdílem, že oba produkty budou sdruženy pod ovladač ASIO4ALL (ale pokud nejsou ve stávajícím systému problémy se souběžnou funkcí obo programů, tak je toto zbytečný krok).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ibanezdx170



Založen: 16.1.2014
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 10:56 am    Předmět: :-) díky za vaši pomoc při řešení problému :) Citovat

Ahoj přeju pěkné dopoledne,

včera večer jsem si stáhl ten VAC a povedlo se mi propojit ten rocksmith kabel s cubase přez virtualní VAC převodník, ale tím to všechno skončilo protože, když jsem pustil rocksmith hru tak VAC přestal fungovat. A stejně tak obráceně, když mám rocksmith puštěnej přez window okno a kliknu bokem stává se rocksmith neaktivní .

a podle toho co jste psal Vy Pavlii jestli to chápu dobře bych teď měl nainstalovat ASIO4ALL a oba programy sdružit (to se přiznám že netuším jak ale zkusím na to přijít Smile ). Ale ted dotaz jestli to vážně pomůže, protože co sem tak pochopil z fóra o ASIO4ALL, tak jde jen o nějaké lepší ovladače ke zvukovce a odstraňuje to především problémy s latencí ne ?.

No a potom ještě nastává otázka jestli je vůbec možné se při nějakém zdařilém pokusu vyhnout vysoké latenci, protože když sem pustil kabel přímo do cubase tak latence i při ruzných nastavení Buferu byla plus minus vteřinová a přitom, když sem si pustil zvuk přímo v ovládacím panelu tak latence byla téměř nulová a i ve hře nepociťuju zvýšení latence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 11:12 am    Předmět: :-) Citovat

Mhm - jestli Rocksmith nefunguje v případě, že jeho okno není v popředí, tak to trošku komplikuje situaci, ale dá se z ní vycouvat. Že VAC zamrzá je dost komplikace; je to verze VAC 4 (http://software.muzychenko.net/eng/vac.htm)? No budu zatím vycháze ze stavu, kdy by "to" fungovalo.

V Cubase je třeba zajistit, aby fungovala i "na pozadí" (=background), čili rozhodně nesmí být zaškrtnuto "Release Driver when application is in background" (Devices > Device Setup > VST Audio Subsystem). Cubase pak bude nahrávat i v případě, že Rocksmith bude "v popředí", čili je to stav, kdy by z něj měl jít zvuk, který pomocí VAC dovedete do Cubase. To by bylo k problému "stává se neaktivní po kliku mimo okno". Akorát se nejdřív pustí nahrávání v Cubase, pak se zaktivní okno Rocksmith a mělo by to hrát Cool

Nikde jsem se nedočetl, co máte za zvukovku. Způsobená latence bude podle mě tím, že nepoužíváte nízkolatenční ovladače; ano, tohle umí ASIO4ALL do určité míry vyřešit, ale klidně bych nejprve vyzkoušel "Generic low latency ASIO driver" z Cubase.

Všechno se tedy prakticky odvíjí od zprovoznění VAC; pokud by to nešlo, byla by to prekérka Confused

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ibanezdx170



Založen: 16.1.2014
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 12:02 pm    Předmět: Citovat

Verze VAC = 4.10 ( jo ještě mě zaskočila jedna věc a to že každou cca pul minutku se ozval ženský hlas, když jsem cubase nastavil tak aby VAC fungoval - nepodařilo se mi to vypnout a počítám že se jedná o nějakou zkušební verzi )

Zvuková karta je normálně součástí notebooku jedná se o Lenovo Y560. Mám k dispozici i line6 UX1, ale to jen v případě, že by latence u rocksmith kabelu nešla odstranit ( UX jedničku mám u PC ale ten rocskmith nerozjede a přetahovat tu externí zvukovku sem a tam moc nechci Smile )

Generic low latenci jsem zkoušel a nepozoroval jsme moc změnu.

tak moc děkuji za odpovědi, ještě vyzkouším to s tou cubase na pozadí a popř. nainstalovat ASIO4ALL a když ani pak to nepůjde tak přikoupím lepší repro a když budu chtít zaznamenat něco z rocksmith tak to nahraju na Zoom H4n Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 3:12 pm    Předmět: :-( Citovat

Mhm...možná, že změnili politiku. Svého času byla verze VAC "freeware" s omezením na dva kanály....jestli to zrušili a udělali z toho "demo" s tímhle omezením (=pravidelný generovaný hlas), tak je to nepoužitelné, i kdybyste to rozchodil.

Jiné řešení mě nenapadá hlavně z důvodu toho speciálního kytarového kabelu. Umí Rocksmith fungovat i s běžnou zvukovkou, do které se připojí kytara? Nebo je to vázáno na ten jejich kabel?

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ibanezdx170



Založen: 16.1.2014
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 6:10 pm    Předmět: Citovat

Jestli zvládne rocksmith pracovat i například s tím UX1 to jsem važně nezkoušel a ani netuším kde by se to nastavovalo, ale vím že kolega kdysi říkal že to rozběhl s mikrofonem, ale jelikož to bylo docela nepoužitelné, tak přikoupil kabel Smile

Jinak zkoušel jsem opět stáhnou VAC a ve všech verzích se objevuje ženskej hlas tak jsem to vdal Smile ale zkusím ještě pořešit nějak ty latence když připojím kytaru napřímo do cubase a budu hravat přez pluginy co cubase podporuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com