Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Midi synchronizace s Abletonem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rut



Založen: 11.1.2014
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út leden 14, 2014 10:44 am    Předmět: Midi synchronizace s Abletonem Citovat

Ahoj, jsem tu novej, trochu jsem to tady projel, ale zatim jsem nenasel podobny tema - pokud tu je , omlouvam se, staci mi link.
Chci poprosit o radu pri zapojeni. Mam Korg Electribe SX, microKorg, Novation Nova, e-mu xboard a zvukovku Akai EIE pro, jako DAW Ableton, ktery chci jako midi master. V podstate mi jde jen o synchronizaci vsech masin - zapisuji z nich pouze audio stopy.
Momentalne to mam propojene takto:
Ze zvukovky z midi out do SX midi in, z SX midi thru do microKorg midi in, z microKorg midi thru do Novy midi thru - tady si myslim, ze je asi kamen urazu. A to proto, ze z klaves e-mu mam z midi out do Novy midi in - kvuli ovladani Novy. Pak ma m z e-mu USB do zvukovky. MicroKorg a SX mam midi nastaveni jako auto, na Nove musim mit int, jinak nejdou arpegia apod. V tomto nastaveni mam synchronni SX a microKorg, ale Novu ne. Zrejme to mam neco spolecnyho s tim, ze na Nove mam do midi in pichnuty ten midi out z klaves. Ale jinak neni sance na Novu hrat - teda dle meho zapojeni. V Abletonu to taky facha jak chci, tedy ze muzu hrat jak z Novy, tak z VST na jedny klavesy a o to mi jde. jen ta synchronizace s tou Novou me trapi. Muzu tedy poprosit o info, co delam spatne? Moc dekuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: ne leden 19, 2014 12:23 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
především bych doporučil vyměnit zvukovou kartu. Akai EIE Pro je příšerná, nemá ani vlastni ASIO, musí se používat ASIO4ALL. Co třeba Steinberg UR22?

Co se zapojení týče:
1) Píšete "z microKorg midi thru do Novy midi thru". Problém je v tom Nova MIDI Thru. Mělo by to jít do MIDI In. Thru je v podstatě výstup, na který se kopírují data, která jsou na vstupu.

2) Toto je jen věc zapojení, ale pak je tu ještě otázka právě synchronizace, kterou tu nijak nepopisujete. Jedno ze zařízení musí být nastaveno jako master (což vypadá, že je Ableton Live) a všechna ostatní musejí být slave a řídí se hodinami toho Master zařízení. Obvykle to bývá někde v Setup > MIDI Clock.

3) Osobně bych doporučil pořídit něco jako M-Audio MIDISPORT 4x4. Máte 4 naprosto nezávislé MIDI porty. V Ableton Live máte všechna MIDI data a jednoduše si volíte, která mají jít do jakého nástroje. Nástroje se chovají (pro počítač) naprosto nezávisle, takže každý nástroj může použít kompletně všech 16 MIDI kanálů. Obsluha je naprosto snadná. Synchronizaci pak nemusíte řešit. Všechna data jdou z jednoho místa – Ableton Live, ten je řídící. A všechny synťáky jen přehrávají data. Nicméně pokud byste chtěl použít nějaká arpeggia synťáků, pak opět musíte nastavit synchronizaci, tedy na nástrojích vždy MIDI Clock > Slave.

http://www.indiana.edu/~emusic/etext/MIDI/MIDI_images/MIDI1.GIF
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rut



Založen: 11.1.2014
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 2:26 pm    Předmět: Citovat

Tez Zdravim,

dekuji za odpoved. Musim jen oponovat co se zvukovky tyce, ma vlastni Asio a funguje zatim bezvadne, oproti stare zvukovce, tusim Maya 44 je to dost posun k lepsimu i co se latence tyce.

Ja porad nedokazu pochopit, proc ty masiny, respektive ta Nova nechce spolupracovat. Stejne tak nedokazu pochopit, proc musim pouzit nejaky midi prevodnik, kdyz ty nastroje to midi maji.
Opet na rovinu rikam, ze jsem v tomto naprosta lama a docela s tim bojuju, tak se omlouvam, jestli se ptam jak blbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1181
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 4:25 pm    Předmět: :-) Citovat

Jak už jsem zmínil v jiném fóru: jde o to, co od toho člověk očekává. Pokud nevadí, že všechna MIDI data budou kolovat přes všechna zařízení nebo naopak mezi některými určitá data nebudou, tak jako proč ne. Dodávám, že výše uvedené cesty jsou bez jakékoli možnosti "interakce", čili prakticky zde platí "buď všechno nebo skoro nic".

Kdežto při (správnějším) zapojení do samostatného MIDI převodníku s oddělenými MIDI okruhy lze pro každý z nich nastavit spoustu věcí separátně!

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 7:35 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
v tom případě se omlouvám za dezinformaci. V době, kdy mi tato zvuková karta procházela rukama, svůj vlastní ovladač neměla a byla to s ní dost tragédie.

Cesta, kterou jsem popisoval, je uživatelsky jednodušší, přimvétivějši , jistější a flexibilnější.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com