Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase + Virtual Bassist

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kajda



Založen: 4.3.2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so březen 04, 2006 11:21 am    Předmět: Cubase + Virtual Bassist Citovat

Používám Cubase SX 3 a uvažoval jsem o nákupu Virtual Bassist. OVŠEM: Měl jsem možnost chvilku ho vyzkoušet u kámoše (který ho používá pro groovy). Z hlediska VSTi mi za tu chvilku přišel nepoužitelný! Basovou linku z MIDI keyboardu zadávat klávesami C3 - B4 mi nepříjde moc logické, oktávu nelze zahrát (např. E3 - E4 - zní stále E3) atp. Jak říkám, měl jsem jen chvilku, a tak prosím:

má někdo zkušenosti s VB jako VSTi a poradí?

Díky K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter_KE



Založen: 22.3.2006
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st březen 22, 2006 11:35 am    Předmět: Re: Cubase + Virtual Bassist Citovat

Kajda napsal:
Používám Cubase SX 3 a uvažoval jsem o nákupu Virtual Bassist. OVŠEM: Měl jsem možnost chvilku ho vyzkoušet u kámoše (který ho používá pro groovy). Z hlediska VSTi mi za tu chvilku přišel nepoužitelný! Basovou linku z MIDI keyboardu zadávat klávesami C3 - B4 mi nepříjde moc logické, oktávu nelze zahrát (např. E3 - E4 - zní stále E3) atp. Jak říkám, měl jsem jen chvilku, a tak prosím:

má někdo zkušenosti s VB jako VSTi a poradí?

Díky K.

pozriem sa na to cez vikend
_________________
www.daewooclub.com
www.tvfreak.cz
www.tuning-forum.org
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:27 pm    Předmět: Citovat

Zkusím otevřít staré téma otázkou...doopravdy umí virtual bassist hrát noty jen ze zápisu C3 až H3??Přijde mi hodně divné, že by program uměl hrát jen 1 oktávu. Díky za vysvětlení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2008 11:19 am    Předmět: Citovat

Doporučuji prostudovat si manuál: ftp://ftp.steinberg.net/Download/VSTi_Virtual_Bassist/Docs/Virtual_Bassist.pdf
Virtual Bassist není určen k přehrávání běžných MIDI partů, jeho síla je v hraní předdefinovaných linek v různých stylech, které lze různě modifikovat a doplňovat. Podobá se VSTi Broomstick Bass v automatickém módu. Broomstick Bass má ale na rozdíl od Virtual Bassist také manuální mód, kdy funguje jako tradiční sampler přehrávající jednotlivé MIDI noty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

Díky moc, už tomu tomu rozumím. Žil jsem vždycky v přesvědčení, že to bude program plně vyhovující mým potřebám, tak mě to dost zaskočilo Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com