Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

2 vstupy do jednoho tracku
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
magg0t



Založen: 22.1.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 2:01 am    Předmět: 2 vstupy do jednoho tracku Citovat

Zdravím.
Jde to nějak udělat, abych mohl nahrávat do jednoho Audio Tracku levý a pak pravý vstup?
Jakože první nahraju Levej kanál a pak do té stejné stopy nahraju Pravej.
Nebo třeba je nějak spojit? Že nahraju Levej do jednoho Tracku a pak Pravej do druheho Tracku a spojit je?
Už to tu hlednám dosti dlouho a nedaří se mi to...
Viz obrázek jak to myslím...(nahoře jak to mám teď a dole je jak bych to rád ošéfoval) Cubase 4LE

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 10:47 pm    Předmět: :-) Citovat

Buď nahraj rovnou STEREO stopu (potřebuješ ale dva mikrofony/linky - prostě dva zdrojové kanály) nebo nahraj dvě (či více) MONO stop a po nastavení poměrů v Mixeru je vyexportuj do STEREO souboru a máš hotovo.

Jinak pro účely míchání lze STEREO i MONO stopy libovolně kombinovat.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 1:11 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
mě ještě napadlo, využít Lanes (tedy vrstev), ale nevím, jestli je to i v Cubase LE 4. Nahrát do jedné vrstvy jednu "stopu" (třeba L) a do druhé vrstvy druhou (třeba R). A pak je pustit obě současně. Ale abych se přiznal, nevidím důvod takového způsobu práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 4:30 pm    Předmět: :-) Citovat

Martine - jsi si jistý? Wink já s Lanes dost pracuji - byť ve starší verzi - ale takto by to nešlo, leda tak pro audio kanál "ANY", ale to je potom přehlednější práce se stopami Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 5:38 pm    Předmět: Citovat

Úplně jistý si nejsem, nezkoušel jsem to a Lanes zas tak často nepoužívám (jako koncept je to dobrý nápad, ale nedotažený do konce; strašně mě štve, že mezi vrstvami musím stále střihat; v Logicu je toto mnohem, mnohem chytřejší). Ale myslel jsem to tak, že kdyby se to nahrálo do stereo stopy, jednu vrstvu do levého, druhou do pravého kanálu (a v druhém kanálu by v dané vrstvě bylo vždy ticho), a pak je pustil obě brstvy dohromady (což podle mne jde - naopak, na rozdíl od Logicu), tak by to mělo fungovat, ne?

Obecně si ale mysĺm, že vždy bude lepší práce se dvěma stopami, než to takhle nějak "bastlit". Když byste si je navíc dal do Folderu, byla by práce ještě pohodlnější. O tom, jak to je v Cubase 6, ani nemluvě. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 8:55 pm    Předmět: :-) Citovat

Jo takhle Smile já právě s Lanes celkem pracuju, když se přetáčej chyby a podobně. Jak jsi to popsal s tou stereo stopou, tak by to fungovalo. Ale je to zbytečný "opruz".

Jak jsi myslel "zbytečně stříhat"? Já jsem nikdy nepocítil žádné omezení při práci s Lanes; pouze mi přijde, že se VST/32 verze občas "zblázní" a nehraje ta nejnižší Lane - nepřišel jsem na logiku, ale taky se mohu plést. Koncept Lanes mi vyhovuje; nemám ovšem srovnání s konkurencí Wink

Poslední poznámka je naprosto přesná Exclamation

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 10:31 pm    Předmět: Citovat

S tím střiháním to myslím tak, že když si v Cubase nabereš víc takeů a pak se Ti třeba z 1. takeu líbí 1. takt, z 2. se Ti líbí 2. a z 1. takeu zase 3. takt, tak musíš střihat. V Logicu je to v podstatě bez střihu. Jen si označíš místa, která se Ti líbí v jakém takeu a tak vlastně poskládáš výslednou stopu. Je to strašně rychlé, intuitivní a variabilní. Koukni sem. Wink

Ale jinak Cubase má zase jiné výhody. Wink Například, může hrát i víc takeǔ (vrstev) přes sebe. Občas se to také hodí, když je člověk líný. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 11:27 pm    Předmět: :-) Citovat

Hezký video - to je cool.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 10:48 am    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
S tím střiháním to myslím tak, že když si v Cubase nabereš víc takeů a pak se Ti třeba z 1. takeu líbí 1. takt, z 2. se Ti líbí 2. a z 1. takeu zase 3. takt, tak musíš střihat. V Logicu je to v podstatě bez střihu. Jen si označíš místa, která se Ti líbí v jakém takeu a tak vlastně poskládáš výslednou stopu. Je to strašně rychlé, intuitivní a variabilní. Koukni sem. Wink

Steinberg přecejen asi sleduje svou konkurenci: přesně takhle to totiž už funguje v Cubase 6 Wink Mrkněte na tohle video od 01:40: http://www.youtube.com/watch?v=RMz9nnqGHTk&feature=related

--
Mila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 3:13 pm    Předmět: Citovat

Ano, na to video jsem koukal, ale nejsem si tím tak úplně jistý. Protože hned na začátku toho videa jsou jednotlivé vrstvy rozstříhané. Proč? Otázka je, jak k těmto střihům došlo? Až budu mít Cubase 6 v ruce, tak to bude jedna z prvních věcí, které budu zkoušet. Wink Ale jinak by to bylo fajn. A navíc, kdyby to fungovalo i pro MIDI a virtuální nástroje (to Logic neumí – grrrr!).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
magg0t



Založen: 22.1.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 3:24 pm    Předmět: Citovat

Vůbec netuším o jakých vrstvách mluvíte Very Happy Já jsem totiž do teď nahrával (kytaru) přes přední vstup (zvukovka Lexicon) a pak softwarově přidal té nahrané části buď levý výstup nebo pravý...ale teď to nahrávám přes zadní vstupy (2 - jeden levý a druhý pravý) a má to lepší kvalitu...a chtěl jsem to do jednoho tracku no, ale to je jedno asi...to jsem chtěl jenom jako takovou vychytávku Smile

Ale mám ještě otázku....když nahraju přes ten zadní vstup třeba levej kanál, tak jde to nějak jakoby horizontálně zrcadlově převrátit? Abych měl tu stejnou nahrávku i pro pravej kanál? Protože takto když nahraju první L a pak P kanál tak to nebude nikdy dokonale stejné..vďaka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 4:00 pm    Předmět: Citovat

Ono to bude znít lépe, když to nebude dokonale stejné. Wink To se používá hodně často, že se nahraje jeden a ten samý part několikrát přes sebe, aby to znělo "tlustěji". A nebo jsou na to různé sofistikované (a někdy docela drahé) plug-iny, aby docílily téhož.

Doporučil bych hlavně nahrávat to do Mono stopy, nikoliv do stereo. Pak vám to nebude znít jen vlevo nebo jen vpravo, ale pomocí panoramy si nastavíte, odkud přesně má zdroj zvuku znít.

Jak říkáte, že to ze zadního vstupu zní lépe... Nemáte náhodou vstup 2 (zadní) jako Hi-Z (případně Instrument – nástrojový) a vepředu jen linkový?

Ale jinak jsme si o vrstvách (Lanes) pěkně pokecali, ne? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 4:52 pm    Předmět: :-) Citovat

Uaf! Very Happy pěkné intermezzo.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2011 10:47 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
ještě tu Cubase 6 nemám, takže jsem koukal na ty Lanes aspoň do manuálu. Bohužel, i ve verzi 6 je to pořád stejně a je potřeba ve vrstvě střihnout (střihnou se pochopitelně všechny vrstvy najednou ve stejném místě) a teprve pak lze zvolit, kterou vrstvu použít. :-/

Více viz. Operation_Manual.pdf (dá se stáhnout z webu Steinbergu), str. 77 vpravo nahoře:
To cut a take, hold down [Alt]/[Option] and click at the desired position. To adjust the cut position, position the mouse pointer over a cut and move the cut point to the left or to the right.

Tak třeba v Cubase 7. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2011 11:28 am    Předmět: Citovat

Mně to ale takhle přijde docela přirozené: nejdřív si všechny vrstvy rozstříhám na samostatné hudební fráze a pak z každé vrstvy vyberu tu nejpodařenější verzi dané fráze. Pokud bod střihu je možno následně libovolně posouvat, tak v tom nevidím problém... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com