Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Midi tonina

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Prema



Založen: 5.10.2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 8:28 pm    Předmět: Midi tonina Citovat

Cau mam problem nevite nekdo jak se da predelat midi skladba (midi soubor) do jine toniny, kdyz mam noty napsane treba v Cdur a Midi me hraje v Ddur tak by jsem potreboval tu midi skladbu predelat do Cdur nevite nekdo jak na to?? Question Prosim poradte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt říjen 07, 2010 6:50 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
váš dotaz mi není úplně jasný. Jde vám o transponování celé skladby (tedy not) D-dur do C-dur (tedy posunout všechny noty o 2 půltóny dolů) a nebo naopak chcete, aby se v notaci zobrazovalo předznamenání pro D-dur (tedy 2#)?

1) Transpozice: V hlavním okně označte všechny regiony (stopy), kromě bicích a případných speciálních zvukových efektů (ruchů), v menu zvolte MIDI > Transpose. V okně nastavte -2 Semitones (transponujete o 2 půltóny dolů z D na C). Máte hotovo.

2) Změna předznamenání: Otevřete Score Editor (Ctrl+R), ujistěte se, že vlevo máte otevřenou paletu "Symbols" (v Cubase 5.5 klikněte v okně na ikonu úplně vlevo nahoře – Set up Windows layout [Shift+F2] a zaškrtněte v něm Symbols). V této paletce potom zvolte Keys (druhé shora). Vyberte tóninu, jakou chcete aplikovat (Cmaj: C-dur; D-maj: D-dur, atd.; mollové se zadávají paralelní durovou), automaticky se zvolí nástroj tužka a klikněte myší na začátek partitury. Vloží se příslušný počet # nebo b. V případě, že potřebujete tóninu změnit uvnitř skladby, opakujte postup a poté klikněte myší na začátek taktu, od kterého se má tónina změnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Prema



Založen: 5.10.2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt říjen 07, 2010 1:22 pm    Předmět: Citovat

[quote="MAJ"]Zdravím,
váš dotaz mi není úplně jasný. Jde vám o transponování celé skladby (tedy not) D-dur do C-dur (tedy posunout všechny noty o 2 půltóny dolů) a nebo naopak chcete, aby se v notaci zobrazovalo předznamenání pro D-dur (tedy 2#)?


Dik za rady.Proste kdyz mam mid v tonine Ddur a noty (skladbu) Napsanou v Cdur tak potrebuju ten mid hodid do stejne toniny jak noty .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt říjen 07, 2010 2:23 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
myslíte papírové noty? Někdy mimo aplikaci Cubase? A potřebujete MIDI song, který máte v D-dur, transponovat do C-dur? Pak jde tedy o 1. případ. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Prema



Založen: 5.10.2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt říjen 07, 2010 2:40 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
myslíte papírové noty? Někdy mimo aplikaci Cubase? A potřebujete MIDI song, který máte v D-dur, transponovat do C-dur? Pak jde tedy o 1. případ. Wink

Ano myslím papírové noty dekuji za rady ale mam takovy problem ja nemam program cubase nemohl by jste mi popsat jak se to dělá treba v FL studiu nebo poradit nějaký program v kterém se to dá taky udelat??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt říjen 07, 2010 2:47 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
aha, vzhledem k tomu, že jste ve fóru Cubase, tak jsem předpokládal, že jde o Cubase. Ve FL napracuji, nevím. Jiné programy? Nuendo, Sonar, Logic, Digital Performer, Pro Tools, Studio One, Live...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Prema



Založen: 5.10.2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt říjen 07, 2010 2:55 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
aha, vzhledem k tomu, že jste ve fóru Cubase, tak jsem předpokládal, že jde o Cubase. Ve FL napracuji, nevím. Jiné programy? Nuendo, Sonar, Logic, Digital Performer, Pro Tools, Studio One, Live...?

A dokázal by jste mi to v nekterem z nich popsat? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prema



Založen: 5.10.2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt říjen 07, 2010 10:06 pm    Předmět: Citovat

Jide predelat mid (midi skladba) v FL Studiu do jine toniny??Jestli ano nemohl by mě nekdo napsat krátký návod jak se to dělá??Nebo poradit nějaký progrem v kterém by mě dokázal popsat jak se v něm měni tonina midi souboru?? diky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt říjen 07, 2010 10:07 pm    Předmět: :-) Citovat

Přemo - a co takhle trochu studovat sám, co? Diskusní fóra nejsou výukové zdroje!

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com