Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase SL3.1 + klávesy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlasta



Založen: 31.1.2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2006 9:49 pm    Předmět: Cubase SL3.1 + klávesy Citovat

Mám problém, který je 100% v mé neschopnosti a neznalosti, a tak se obracím na profíky. Na strankách Cubase jsem našel odkazy na skripty Roland Fanton X6, ty jsem si stahnul a nainstaloval a dokonce se mi v Cubase také objevily a už je používám.Takže až jsem je to dobrý.A teď to co zatím nějak nejde. Otevřu MIDI stopu, nastavím určitý zvuk Roland a MIDI kanál na č.1.Zahraju pár tonů na klávesách a vše je v pořádku.Nahraju tedy do MIDi stopy 01 několik taktů. Když si pak stopu přehraju je ještě všechno v pořádku.Otevřu tedy novou MIDI stopu 02, nastavín jiný zvuk a kanál na č.2. Vrátím ukazatel na začátek, na stopě 01 vypnu nahrávání a zapnu monitor.Na zkoušku pustím přehrávání a náhle slyším stopu 01, ale se zvukem, který mám nastavený na 02. Zastavím přehrávání, vrátím ukazatel opět na začátek, znovu pustím přehrávání a tentokrát (na podruhé) je vše v pořádku. Pustím tedy nahrávání do stopy 02, nahraju pár taktů a vše zastavím.Opět vrátím ukazatel na začátek a pustím přehrávání obou MIDI stop. Slyším obě stopy,ale obě hrají pouze jeden zvuk.Zastavím přehrávání, vrátím ukazatel na začátek a znovu pustím přehrávání. A opět (napodruhé) je vše tak jak má být.To samé se stane, když chci najít na klávesách další - řekněme 3.zvuk a hrabu se v bankách, pak si chci poslechnou nahrané dvě MIDI stopy, abych zjistil zda se vybraný zvuk hodí a opět - hrají obě stopy,ale jen jeden zvuk.Po zastavení přehrávání a jeho opětovném spuštění od začátku je vše korektní.Kde a v jakém nastavení mám zase chybu? Předpokládám, že lze docílit, aby za všech okolností hrály stopy vždy tak jak jsou nastaveny. Děkuji za pomoc. S pozdravem Vlasta Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pája



Založen: 27.2.2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2006 1:34 pm    Předmět: Dopis Citovat

Ahoj.Dneska jsem se dostal náhodou na fórum o cubase.mám ho doma taky a navíc jsem si pořídil nový super nástroj Roland Fantom X8.Je to strašná kráva, ale umí toho opravdu dosti.Jenže mám problém jak adresovat zvuky v Cubase, aby to všechno sedlo na Fantoma.V tvém článku jsem si přečetl, že se nechá stahnout skript do cubase.Nejsem zdatný internetový maniak a tak bych tě prosil, jestli by jsi mi nemohl poslat na mou int.adr.popis, jak se mám na ten skript dostat a jak ho dostat do cubase.Moc by jsi mi pomohl.Bohužel na tvůj problém neznám zatím odpoveď, ale snad na něco přijdem.Zatím se měj a jestli by jsi mi pomohl tak moc a moc díky. Pája.H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com