Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

cubase a arpeggiator

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marek.pejsa



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 2:23 pm    Předmět: cubase a arpeggiator Citovat

A hned navazuju jak jsem slíbil Smile

1) na lehký problém s arpeggiatorem - na pc mám kromě roland juno g napojený ještě synth korg microkorg XL a zjistil jsem, že z rolandu se mi do cubasu zapisují z arpeggiatoru všechny zprávy (noty) jak mají ale z korgu putuje vždycky jen první stisknutá klávesa a zbytek ani ťuk. Přitom pc editor microkorgu funguje stoprocentně jak má. Nezdá se mi, že by korg tohle "neuměl" nemáte s tím nějakou zkušenost?

2) lehce zkreslený zvuk ze zvukovky (lexicon omega) při spuštěném cubasu při zápisu midi not, tj. pokud cokoliv ze synthu do cubasu nahrávám - pokud ale záznam následně přehrávám z cubasu, zvuk zkreslený už není. Záhada??
Skoro už díky tomu nespím Smile díky moc za případné nasměrování co a jak..Marek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 11:10 pm    Předmět: :-) Citovat

1) Jen z principu - umět to nemusí umět Wink ale tohle bývá jako nastavení v nástroji - zdali vysílat Arpegio nebo ne, tak pohledej na KORGu (pro srovnání - Virus B to právě takto třeba má).

2) Jestli tomu dobře rozumím, tak hraješ na JUNO, do Cubase nahráváš MIDI a přes zvukovku ti jdou i audio výstupy z něj. Je tak? A při hraní je zvuk z těch audio výstupů zkreslený, ale při přehrávání nahraných MIDI zpráv ne? Mno - přebuzený vstup zvukovky bych řekl. V MIDI stopě (stopách) může být nahraný event MIDi hlasitosti nebo Expression, čímž hraje JUNO slaběji a vstup zvukovky nepřebuzuje - ber to jako pracovní hypotézu. Co ukazují měřáky vstupů zvukovky při hraní na JUNO? To určitě napoví...

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
marek.pejsa



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:16 pm    Předmět: Citovat

ahoj, tak se začínám klonit k variantě že umět to nemusí umět, protože jsem zatím nikde nenašel nastavení které by aktivovalo arpeggiator nebo naopak. Zkoušel jsem i forum korgu, ale tam je to celkem mrtvý, kua kde může být chybka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:50 pm    Předmět: Citovat

Chce to na microkorgu nastavit v global midi settings midi output na "post". Nastavení na "pre" posílá ven MIDI rovnou z kláves (=jen to co je skutečně zahráno přímo na klaviatuře) před průchodem MIDI efekty - proto jen ta první nota bez arpeggia.
http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=46220
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2010 3:10 pm    Předmět: :-) Citovat

Tak to je hodně zajímavé info bych řekl, protože já bych to třeba na základě zkušenosti s Virem hledal opravdu pod přesnějším názvem, který by byl svázán s arpeggiem a totok by mě vůbec nenapadlo...

Dík, P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
marek.pejsa



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2010 3:31 pm    Předmět: Citovat

Já jen musím potvrdit že to byla opět trefa do černého, nastavení "post" opravdu funguje. Díky moc oběma za vstřícnost, nicméně myslím že se něco opět někde zanedlouho vynoří Smile M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com