Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CUBASE LE 4 a zvukové banky midi

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marek.pejsa



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 1:58 pm    Předmět: CUBASE LE 4 a zvukové banky midi Citovat

Ahoj všem,
mám možná hloupý dotaz, nicméně: jak do cubasu dostanu šablonu midi zvukových bank a patchů nástroje, který tam není nijak předdefinovaný? Program s nástrojem sice komunikuje, ale bez konkrétní šablony můžu nastavit jen konkrétní midi kanál a to je vše...Mám synth roland juno g. Díky za pomoc Idea Marek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 11:13 pm    Předmět: :-) Citovat

I bez konkrétní šablony můžeš nastavit vše - minimálně základní věci. V Inspektorovi je Program Change, Bank Select MSB/LSB a pár základních MIDI kontrolerů.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
marek.pejsa



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 10:27 pm    Předmět: Citovat

Teď se nejspíš projevím jako midi začátečník, nicméně jak se přes instructora tedy postupuje?? Původně jsem chtěl začít s editorem sonar cakewalk, tam jsem měl stejný problém, ale stačilo zkopírovat šablonu .ins file která je ke stažení na netu a banky se zvuky se do editoru natáhly. Nicméně uživatelsky mi více sedí cubase.. u něj nelze takto šablonu zvenku natáhnout? díky Marek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 9:10 am    Předmět: :-) Citovat

V Cubase na to vždycky byl Device Manager, ale nevím, jak je to od SX verze výš. Jak jsem zmínil - v Inspektorovi jsou pole pro Program Change atd., dle manuálu nástroje víš, jakou má ten který zvuk "adresu", tu tam nastavíš (případně v kombinaci ještě s Bank Select) a je to hotové.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 10:54 am    Předmět: Citovat

Patch Script Builder od Rolanda by měl umět vytvořit mapu patchů Juno G pro Cubase:
http://www.rolandus.com/support/news/?ArticleId=165
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
marek.pejsa



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 12:58 am    Předmět: Citovat

Díky moc za oba příspěvky, zvolil jsem metodu stahnutí patch scriptu na stránkách rolandu a funguje Smile To samé ještě řeším s microkorg XL, nicméně zatím patch script nikde nenalezen...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com