Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zvukovka ESI MAYA 44 v Cubase Essential

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radekzlbc



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2009 11:51 am    Předmět: Zvukovka ESI MAYA 44 v Cubase Essential Citovat

Zdravím,
mám v PC interní zvukovku ESI MAYA 44 s 2xvstup stereo, a v Cubase chci na rozdělit signál v každám vstupu na dvě stopy (dva mikrofony do jednoho vstupu a kytaru s basou do druhého pomocí insert kabelů). Mám založit mono nebo stereo stopu? V mixu, kde by se zřejmě mělo nastavit rozdělení kanálů, to nefunguje. Asi jsem svůj problém popsal těžkopádně. Díky za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 3:56 pm    Předmět: Citovat

Ve VST Connections (menu Devices) zkontrolovat, jestli jsou jako vstupy definované všechny 4 vstupní kanály zvukovky a v projektu založit 4 mono stopy, každé vybrat příslušný vstup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radekzlbc



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 6:47 pm    Předmět: Zvukovka ESI MAYA 44 v Cubase Essential Citovat

Děkuji za odpověď. Definovaný 4 vstupy jsou, jakop Stereo1 - Left, Right a Stereo2 Left, Right, založím mono vstupy a nastavím vstupy ma Stereo1 Left, další stopu na Stereo2 Righ, ale signál jse do obou najednou přes insert kabel. Nemůže být něco špatně nastavené na zvukovce, protože se mi zdá, že už tam jdou signály na ve vstupu na oba kanály L i R. Mám dojem, že v Cubase ve VST Connection se zobrazuje na obou kanálech, jak Left, tak Right při stereo v prostředním sloupci "chanel 1/2", není tam možnost přiřadit např. Left chanel 1 a Right chanel 2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 9:28 pm    Předmět: :-) Citovat

Není chyba v kabelu? Insert kabel by měl správně fungovat pro toto použití, ale přesto bych hledal chybu v zapojení nežli v SW. Jde-li signál jen na špičku (například) konektoru JACK, nemůže se objevit i v kanálu, jež je přiřazen "prstýnku" (RING) stejného konektoru; bavíme se samozřejmě o TRS (stereo) konektoru JACK.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radekzlbc



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 7:03 pm    Předmět: Zvukovka ESI MAYA 44 v Cubase Essential Citovat

To mě nenapadlo, zkusím jiný kabel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekzlbc



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 11:38 am    Předmět: Citovat

Opravdu byl problém v zapojení. Ale děkuji za popíchnutí správným směrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 6:40 am    Předmět: :-) Citovat

Není zač Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com