Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MOTU 828mkll spolu s 828mklll
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Audio/MIDI hardware ostatních výrobců
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dell



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 9:04 pm    Předmět: MOTU 828mkll spolu s 828mklll Citovat

Mám tyto dvě karty a stává se že 828mklll vypadne neboli se přeruší přehrávání. Nemáte radu jak jinak zapojit tyto karty neš propojením obou přes fireware hlavně aby to fungovalo spolu. Druhý dotaz zda existuje pro 828mkll jiný Firmware než 1.01.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 3:46 pm    Předmět: Citovat

Nejlépe aby byly obě karty připojené ke svému vlastnímu FireWire řadiči, čili přidat PCI nebo PCIe FireWire kartu pro druhý MOTU 828 interface.
Případně mít firewirem k počítači připojenou pouze jednu a druhou provozovat ve standalone módu jako převodník analog<->ADAT a k té první ji připojit přes ADAT optiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dell



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 10:09 pm    Předmět: Citovat

Případně mít firewirem k počítači připojenou pouze jednu a druhou provozovat ve standalone módu jako převodník analog<->ADAT a k té první ji připojit přes ADAT optiku.

A půjde také tímto způsobem propojení přehrávat 16 kanálů?.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 12:04 pm    Předmět: Citovat

Do 48 kHz se dá po ADATu přehrávat 8 kanálů. Takže ano.
Ale při 88 nebo 96 kHz se přes ADAT dají protlačit pouze 4 kanály.

44/48: 8 analog + 8 ADAT = 16
88/96: 8 analog + 4 ADAT = 12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dell



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

A co ten Firmware vyšší než 1.01. pro 828mkll existuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 9:35 am    Předmět: :-( Citovat

Chlape!!

A co takhle kouknout se na stránky výrobce?
Evil or Very Mad
P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 12:13 pm    Předmět: Citovat

No, MOTU bohužel nikdy žádný firmware ani informace o něm pro 828mkII na web nedali. Vím, že první série se dodávala s firmwarem a bootloaderem 1.0. Později začali dodávat hardware revizi 1.01 s novým 1.01 firmwarem. Takže nový firmware byl zřejmě svázaný s hardwarovými úpravami, proto nebyl nikdy ke stažení pro uživatele. Jestli existuje ještě nějaký novější firmware nevím, mám pocit, že 1.01 je nejvyšší verze, se kterou jsem se u mkII setkal, ale nijak intenzívně jsem se na sledování těchto verzí nesoustředil, takže se mohu mýlit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dell



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 10:05 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to propojil přes ADAT a nejde to. Jakmile zapojím kabel od firewire tak začne blikat ledka označující samplovací frekvenci a nehraje ani jedna při odpojení firewire ledka nebliká a hraje jen jedna karta spojená s PC. Stačí propojit optikou jen jednosměrně pro přehrávání z karty která jde do PC z out do druhé zvukovky IN?.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 12:00 pm    Předmět: Citovat

citace:
PK: Případně mít firewirem k počítači připojenou pouze jednu
citace:
dell: Jakmile zapojím kabel od firewire tak začne blikat ledka označující samplovací frekvenci a nehraje ani jedna při odpojení firewire ledka nebliká a hraje jen jedna karta spojená s PC.
???

Přes firewire připoj k počítači pouze mk3. Jestli jde jen o playback, stačí propojit Optical A Out na mk3 s Optical In na mkII. Na mkII by měl být zdroj hodin nastavený na ADAT (Optical In). Jestli je to správně nastavené se pozná podle indikace sample rate na mkII - pokud se bude přepínat podle změn frekvence mk3, je to v pořádku.

Přes mkII budou hrát zvuky posílané do kanálů ADAT A na mk3.
Optika na mk3 se dá přepínat mezi S/PDIF a ADAT, musí být přepnutá na ADAT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dell



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 8:38 pm    Předmět: Citovat

Díky za přesný popis. Zkoušel jsem to dva dny a říkal jsem si že přeci nejsem tak neschopný že nanastavím dva přístroje. Kouknul jsem na světlovodné kabely jeden nejde vůbec a u druhého se mě zdálo slabší světlo. Měl jsem doma nějaké bez koncovek a při prosvícení bylo výrazně vědší světlo a tak jsem jej jen přidržel u vstupu a výstupu a ono se to začelo přepínat tak jak popisuješ. Ty kabely jsou nové a prodejce říkal že jsou dobré a přitom byly docela drahý. Zkoušel jse to bez PC ale vypadá že problém je vyřešen. V úterý jdu kabely narvat prodejci do pr..... Ještě jednou díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dell



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po duben 13, 2009 10:23 pm    Předmět: Citovat

Tak radost předčasná. Přepínat to jde ale nehraje. Aby to hrálo musím tam mít ještě kabel na firewire který ovšem zapříčiňuje vypadávání zvuku. Pokud kabel není jedna karta hraje super ale není možno nastavit mkll protože na ní musím mít aby to hrálo nastaveny vstupy v
cubase a bez kabelu je nevydím. Používám Cubase VST5 a kartu pro firewire do PC s Via čipem. Nemůže byt problém v tomto?.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 6:51 am    Předmět: :-( Citovat

2dell: tak znovu: s PC máš propojenou jen MKIII. MKII jede ve "standalone" režimu, čili BEZ propojení s počítačem!!! Tudíž vlstnost první - není ji možné nastavovat (aspoň ne tak, jak to popisuješ) v žádním programu, který na PC běží.

Dále: předpokládám, že MOTU karty umí ve standalone režimu běžet s nějakou konfigurací, kterou jim ovšem musíš říct (je-li jiná než nějaká předkonfigurovaná výrobcem). Tobě jde o to, aby byly aktivní ADAT vstupy a jeden hlavní stereo výstup (myslím asi OUT1+2). Připoj nejdřív MKII, nakonfiguruj pro standalone a zase odpoj od PC. Potom optikou propoj s MKIII.

V Cubase je potřeba stopy, které chceš, aby hrály přes MKIII nasměrovat do příslušného BUS, který odpovídá ADAT OUT portům na MKII. Jedině touto cestou se ti zvuky dostanou ven přes výstup z MKIII. V Cubase žádná volba pro MKIII nebude (viz začátek příspěvku).

Poslední věc: k čemu toto uspořádání potřebuješ? Ptám se proto, že všechny stopy, které bude přehrávat MKIII, nebudou součástí případného mixdownu!!!!!

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 2:29 pm    Předmět: Citovat

Pavlii: Hmm, teď se do toho ovšem vnáší pěkný zmatek. Od půlky tvého příspěvku najednou mluvíš o mk3 jako o kartě, která má jet ve standalone režimu, namísto mkII. Poznámka o mixdownu mi také připadá trochu mimo... (1. dell chce dostat na výstupy 16 nezávislých audio kanálů, 2. v mixdownu bude ten výstupní kanál, který se vybere, a je jedno, jestli půjde o výstup směrovaný na analog out nebo ADAT out...)

MOTU 828 se nemusí konfigurovat pro standalone režim připojením k počítači - má svůj displej a ovládací prvky, vše se dá nastavit přímo na zvukovce, která už běží ve standalone režimu, nepřipojená přes firewire.

dell: nevím co na tom stále není jasné. mkII nemusí být v počítači vidět aby hrála. V počítači jsou vidět analogové výstupy mk3, které ti hrají, a taky tam jsou vidět ADAT výstupy mk3, z nichž jde signál do standalone běžící mkII, která je převádí na své analogové výstupy. Pokud je tedy na mkII nastaveno správně routování zvuku z ADAT vstupů na analog výstupy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dell



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 3:30 pm    Předmět: Citovat

dell: nevím co na tom stále není jasné. mkII nemusí být v počítači vidět aby hrála. V počítači jsou vidět analogové výstupy mk3, které ti hrají, a taky tam jsou vidět ADAT výstupy mk3, z nichž jde signál do standalone běžící mkII, která je převádí na své analogové výstupy. Pokud je tedy na mkII nastaveno správně routování zvuku z ADAT vstupů na analog výstupy.[/quote]

Skutečně potřebuji 16 výstupních kanálů pro míchání přes pult a mixdown vím také že funguje jinak.
PK zapojil jsem to tak jak popisuješ, samplovací frekvence se přepíná svítí led na obou zvukovkách že jde o režim ADAT v Cubasi mám nastaveno prvních 8 kanálů na mklll a 9-16 nastaveno na ADAT. Skutečně nevím co dělám špatně . V mkll mám nastaven vstup i výstup (i když zatím jen jedním světlovodem) na ADAT (nastaveno přes firewire a odpojeno) a nehraje to. Hraje druhá motu jen v případě že dám druhý Firewire kabel v Cubase namapuji na analog mkll ale vynechává to. Dnes jsem volal panu Včelařovi do Disku a on říkal abych si pořídil nejprve Firewire kartu s čipem Texasinstrument (mám Via) a potom že to dáme dohromady ale bez tohoto čipu že mě to nepoběží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 4:07 pm    Předmět: :-( Citovat

Jo, to má člověk z toho přepracování.... Crying or Very sad Vše je OK, když to tak po sobě čtu, až na ten předposlední odstavec - BIG PARDON!!!

2PK: dell pracuje v Cubase VST5, což je verze, kterou mám i já. Ale možná se přepsal a myslel Cubase 5 (!!!). Čili mám-li pravdu, moc mimo jsem nebyl, ve VST verzi nelze vybírat bus pro mixdown, leda bys jí změnil na Master šavli ve VST Mixeru. Pokud myslel aktuální Cubase, čili Cubase 5, tak máš pravdu samozřejmě ty a moje poznámka byla irelevantní.

Asi si dám nějakou dobu voraz od diskusních fór Laughing

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Audio/MIDI hardware ostatních výrobců Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com