Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

jak udělat co nejkvalitnější mixdown?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 10:16 pm    Předmět: jak udělat co nejkvalitnější mixdown? Citovat

Další otázečka Smile Když si výsledný mix exportuji,(neměním sample rate) mám posléze pocit, že zvuk už nemá takovou sílu, jako, když si to přehrávám v Cubase. Připomínám používám SX3. Jak udělat mixdown v té nejlepší kvalitě? Nechápu přesně funkce real-time export a update display. Má to nějaký vliv na kvalitu? Předem děkuji za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 7:26 am    Předmět: :-) Citovat

Nechápu dotazy na věci, které si člověk může sám vyzkoušet a udělat si názor Wink nicméně jsou údajně plug-iny, které pro real-time export zpracovávají interně zvuk ve vyšším bitovém rozlišení, takže zanášejí do celkového procesování menší chybu...... Ale jinak by se to lišit nemělo, mixdown počítá prostě jeden audio engine.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 9:12 am    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
Nechápu dotazy na věci, které si člověk může sám vyzkoušet a udělat si názor Wink nicméně jsou údajně plug-iny, které pro real-time export zpracovávají interně zvuk ve vyšším bitovém rozlišení, takže zanášejí do celkového procesování menší chybu...... Ale jinak by se to lišit nemělo, mixdown počítá prostě jeden audio engine.

P.


Děkuji, i to samozřejmě dělám experimentuji a zkouším, ale někdy mám pocit, zda mě uši nešálí. Zvláště po několikahodinovém mixování...
Budu se muset trochu více vzdělat v odborných názvech, audio engine nevím co je. Chápu, že určité pojmy se zkrátka nevysvětlují. Pracuji s Cubase už dlouho a myslím, že dokážu na něm udělat slušný výsledek, ale přesto stále mnoho věcí nechápu a stále na nové věci přicházím.

Zeptám se teda ještě na jedno. Pokud pošlu více stop do group stopy a tam na všechny ty stopy aplikuji jeden efekt (např. compresor) v insertu, mám pocit, že zvuková kvalita jde rovněž dolů, než když ten efekt použiji na každé stopě zvlášť. Je to můj subjektivní pocit, nebo to tak je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 2:00 pm    Předmět: :-) Citovat

Jen tak abychom se nerozhádali - já to pochopil jako celek a vyznělo mi z toho, že jsi to nezkusil porovnat. To jen tak na úvod Wink

K tématu: audio engine je základní jádro DAW, čili jednak tvořené ovladačem zvukovky a jednak prostě celou tou částí programu, která zpracovává audio data. To je celkem zjednodušené, ale IMHO postačuje jako základní vysvětlení.

Samozřejmě, že použití efektu ve stopě a následném smíchání se zbytkem dá jiný výsledek, než použití efektu až na smíchané stopy. Zvláště to platí pro dynamické - konkrétně tedy zmíněný kompresor - nastavení prahu (threshold) podle sólového nástroje rozhodně nemusí korespondovat s mixem více nástrojů, kompresor pak bude zabírat i v jiných pasážích a vůbec bude ovlivňovat tu grupu jako celek. Nejde tedy o zvukovou kvalitu jako takovou, ale díky právě principu fungování kompresoru a jinému zdrojovému materiálu, je výsledek pochopitelně jiný. A to i díky tomu, že kompresní poměr 3:1 (nastaveno řekněme na kopák) bude například na kytary moc a naopak. Je to všechno o experimentech, ale třeba zrovna kompresor/expander/gate by se měly používat na sólo stopy, protože je potřeba vyladit jejich nastavení podle konkrétního materiálu; v případě třeba bicích stop je nemožné úspěšně komprimovat mix jednotlivých bubnů a očekávat, že kopák bude kopat jak o život a plechy budou zvonit Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 8:28 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za trpělivost a vysvětlení... vysvětlení chápu.

ale nějak se mi teď hromadí v cubase problémy. Takže ještě jednu otázku bych měl. Mám špatně nastavený tempo v projektu, chci ho dát správně, leč když tempo upravím, začnou se mi nahrávky ve stopách pohybovat a pak se úplně rozhází... tak nevím co s tím, abych změnil tempo, aniž bych hnul s trackama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 7:41 am    Předmět: :-) Citovat

V hlavičkách stop (levý panel - Inspektor) je ikonka, která má buď symbol hodin nebo notičky. Notička je tuším default a to jak pro audio tak i MIDI stopy. Toto symbolizuje závislost: hodiny značí "základ se bere z času" a notička, že "základ se bere z taktů a dob". Stačí změnit u audio stop symbol na hodiny a v transport panelu pak lze měnit tempo a rytmus bez jakéhokoli dopadu na ně. MIDI stopy by se měly nechat s "notičkou", aby se právě vlivem změn tempa interně měnily a všechny noty a ostatní eventy aby zůstaly na svých místech.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 4:44 pm    Předmět: Citovat

Děkuju mnohokrát, hned to jdu vyzkoušet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com