Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak pracovat s nahraným materiálem převed. z Nuenda do Cub.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MItch



Založen: 25.2.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 8:09 pm    Předmět: Jak pracovat s nahraným materiálem převed. z Nuenda do Cub. Citovat

Ahoj, omlouvám se, jestliže že tu někde podobný topic už existuje, ale přes HLEDEJ, je vážně těžké něco najít.Nicméně k mému problému.V Cubasu už celkem funguju, byť na začátečnické úrovni, ale funguju, ovšem řeším teď malý problém a prosím o radu.Mám doma materiál z nahrávacího studia jedné kapely a chci s tím pracovat.Jenže.....Materiál je nahraný v Nuendu.Vše mám na ex. disku a snažím se to otevřít v cubasu sx3.Načtou se tracky, vše sedí, při komplet přehrávání indikátory indikují, ale zvuk nikde Smile, když ale použiju nástroj (malý reproduktor) a najedu kamkoli na jakékoli stopě, tak normálně vše hraje a funguje.Ale komplet ani prd....možná je to simple, ale já nevím a budu vděčný za každou radu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2009 1:59 pm    Předmět: Citovat

Zkontroluj, jak jsou definovány výstupní sběrnice a kam je směrován zvuk v Devices->VST Connections, záložka Outputs. Tohle nastavení se ukládá jako součást projektu, takže když se změní zvukovka, se kterou se projekt původně ukládal, nemusí tam všechno úplně sedět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MItch



Založen: 25.2.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 10:46 pm    Předmět: Citovat

Tak VST Conections jsem prosel, vse jsem zmenil, ale vysledek je stejny.No sound Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2009 2:20 pm    Předmět: Citovat

Předpokládám, že v mixeru Cubase mezi output kanály vidíš dvě výstupní sběrnice - první je Master (pojmenován ho máš asi jinak, ale budu mu tak říkat), přes který hraje hlavní mix, a druhý je Audition pro pomocný poslech.
Když použiješ nástroj Play (repráček), audio pod repráčkem se přehrává přes Audition kanál. Když spustíš playback celého projektu, hraje se přes Master. (Audition tam je pro snadnou možnost čistého poslechu bez efektů, které jsou případně insertované na Masteru).
Pokud v Master sběrnici během playbacku vidíš aktivitu na metru, ale zvuk neslyšíš a přitom výstup z Audition kanálu slyšíš, musí být Masteru přiřazený jiný výstupní kanál zvukové karty než má přiřazen Audition.
Nastavení Audition kanálu je ve VST Connections pod záložkou Studio. Nastav Master kanál ve VST Connections (pod záložkou Outputs) stejně jako je nastavený Audition a bude to hrát.
Co tam máš nastavené pod Device Port?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MItch



Založen: 25.2.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 2:57 pm    Předmět: Citovat

Ano, asi máš pravdu.Pokud ten projekt otviram, tak tam mam spoustu oken s chybejicimi efekty a moduly atd, tak jestli to nemuze byt tim, ze ja je u sebe na PC nemam....ale predpokladam ze to prave jde i bez toho, pouze cisty nahrany zvuk.Ve VST connections pod polozkou STUDIO mam nastavenou mou zvukovou kartu, mel jsi pravdu, to tedy funguje.Ale pod polozkou OUTPUTS mam pod Audio Device : ASIO Hammerfall DSP(Not connected) a pod Device port mam : Pending.Jsem zacatecnik, spouste vyrazu nerozumim, treba je to jen hloupost Sad Ale diky za kazdou radu!!![/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MItch



Založen: 25.2.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 3:01 pm    Předmět: Citovat

Super, uz to mam!!Byly to ty VST Connections.Zmenil jsem tu polozku Outputs a priradil svoji zvukovku a uz to funguje.Moc dekuju!Asi sem budu chodit casteji, takze jeste jendou diky za radu a predevsim ochotu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com