Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MIDI to Audio

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pinhole



Založen: 30.1.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Chotýšany

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 8:47 pm    Předmět: MIDI to Audio Citovat

Dobrý večer, dnes podruhé pracuji s Cubase. Nahrál jsem si jednodochou píseň do Cubase přes USB kabel od mých kláves Casio CTK-810. Chtěl jsem si píseň exportovat do mp3. Lokátory jsem nastavil a vše dopadlo dobře až na to, že z 1:21 dlouhé zvukové stopy krom lehkého šumu nic nezaslechnu. Četl jsem o tom tady na fóru, nejsem první ani poslední. Jak jsem zjistil, problém je "neřešitelný". Ale přesto, když si uložím píseň do MIDI, změní se mi databanka, na základní od Windowsů. Sháním soft, který mí umožní uložit mojí skladbu do MIDI s databankou zvuků z Cubase. Bylo by to možně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 4:13 pm    Předmět: :-) Citovat

Ach jo... Wink

Takže 1) Cubase NEMÁ žádné zvuky, kdes to sebral Laughing

2) Není to žádný problém a už vůbec "neřešitelný", kdes to sebral Laughing

3) Bodejť by se nezmenila (databanka), když jsi ty nezměnil nastavení Laughing

Tak nasmáli jsme se a teď vážně: pakliže jsi to nahrál z kláves a tím pádem asi míníš používat i ten zvuk, je třeba výstup MIDI stopy nastavit na USB MIDI, čili aby se ti MIDI eventy směrovaly po USB do kláves. Audio výstup z kláves (line-out nebo phones) je třeba připojit ke vstupu (line-in) zvukovky, v Cubase vytvořit audio stopu (stereo) a pustit nahrávání. Cubase přehraje MIDI stopu, která bude vytvářet zvuky v klávesách a tyto se uloží jako vytvořená audio stopa.

Posléze lze již audio stopu vyexportovat z Cubase jako WAV nebo MP3 (případně do MP3 převést z WAV v nějakém jiném programu).

Aneb jak je to jednoduché, milý Watsone Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pinhole



Založen: 30.1.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Chotýšany

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem dříve hledat než psát. Jelikož, když nahraju midi přes USB a exportuji to v cubase do midi stačí v nabídce zaškrtat pár políček. A Cubase obsahuje MIDI databanku, tak se moc nesměj. A problém byl v tom, že mi nejdříve hrál jen klavír.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 8:14 pm    Předmět: :-) Citovat

Tak jo - lépe se to pamatuje, než vysvětlí: kde najdu tu banku zvuků v Cubase?

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pinhole



Založen: 30.1.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Chotýšany

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 6:00 pm    Předmět: Citovat

Se mě ptej, každopádně Windows ani Guitar Pro ty MIDI zvuky neobsahuj, jsem si 100% jistej, tudiž se přidali po instalaci Cubase. Smile Nechci se hádat, ale nějak tak to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 8:51 am    Předmět: :-) Citovat

Tak se nehádej a nech se poučit Wink Windows (od XP nahoru tuším) obsahují vlastní banku, jmenuje se "Microsoft Wavetable GS Synth" nebo tak něco. Guitar Pro podle popisu na webu banky zvuků obsahuje (pokud jsem to dobře pochopil, není to tam nijak extra srozumitelné).

Cubase je pouhopouhý multitrack sekvencer.

Příště prosím trošku více skromnosti Wink hodí se to i do běžného života, nejen na internetová fóra....

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pinhole



Založen: 30.1.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Chotýšany

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 8:30 am    Předmět: Citovat

Ok, ale když jsme u toho, můžu někde nastahovat nové MIDI?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 9:39 am    Předmět: :-) Citovat

Zase takovej dotaz-nedotaz Confused kdo má tušit, co si pod tím představuješ?

1. Nové MIDI (jako MIDI skladby) se válej všude po internetu, hledej koncovku ".mid"

2. MIDI zvuky - to už je složitější, pokud nemáš zvukovku s vlastním syntezátorovým čimep (SoundBlaster), která by ještě k tomu uměla "natahovat" do sebe nové zvuky (formát SoundFont), potřebuješ VST nástroj - třeba na zmíněné SoundFonty (na internetu opět spousta free, hledej koncovku ".sf2").

Zvuky si pak vybíráš buď přímo MIDI příkazy v rámci jednotlivých MIDI stop nebo jednodušeji naklikáním třeba v panelu Inspector.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pinhole



Založen: 30.1.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Chotýšany

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 1:38 am    Předmět: Citovat

Chtěl jsem možnost 2. Smile Díky, poohlédnu se po tom. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com