Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Použití VST efektu pro MIDI stopu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 1:30 pm    Předmět: Použití VST efektu pro MIDI stopu Citovat

Chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak aplikovat VST efekt na MIDI stopu, kterou mám směrovanou na MIDI OUT port své zvukové karty (na této stopě mám pak nastavený zvuk, který přehrávám přes klávesy).

Pokud používám VST nástroj, tak se mi v mixeru automaticky vytvoří audio stopa a na té můžu přidávat insert a send efekty. Jak to ale udělat u "obyčejné" MIDI stopy, kde se mi tato audio stopa nevytvoří?

Díky
P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 4:51 pm    Předmět: :-) Citovat

Nedá - všechno by vysvětlilo trochu studia MIDI problematiky Smile MIDI stopa směrovaná na MIDI Out zvukovky tedy vede do externího MIDI zařízení (klávesy, sampler apod.). Je tedy třeba jeho audio výstup nahrávat zpět do Cubase, takže VST/DX efekty lze aplikovat buď již při nahrávání (sekce Input) nebo až posléze (klasicky na audio stopu, která se ti tím nahráváním vytvoří).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 6:24 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověď,

použití VST efektů na již vytvořené audiostopě je jasné. Co je ale myšleno tou aplikací již při nahrávání (sekce Input)? Je tím myšleno, že bych z kláves nahrával rovnou audio a ne MIDI?

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 6:17 pm    Předmět: :-) Citovat

Ano, přesně tak. Jiná možnost, jak aplikovat VST/DX efekty na tvůj setup (popsaný) není. Jinak jsem tím chtěl zdůraznit i to, že aplikuje-li se efekt již při nahrávání (Input sekce), audio se již zaznamená do stopy efektované. Budoucí změny pak již nejsou možné. Lépe je nahrávat neefektovaný signál (efekt pouze do "příposlechu" kvůlivá "feelingu" při hře), protože poté lze na vzniklou audio stopu aplikovat i hromadu jiných efektů a ničemu to vadit nebude (zaznamenán bude totiž jen čistý výstup zvuku z kláves).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com