Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Adresování RAM

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miles Crow



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 8:39 am    Předmět: Adresování RAM Citovat

Dobrý den, mám nový počítač: ASUS Vintage V3-P5G33 775/1333,iG33, CPU Intel Core Q9550 2,83GHz, 4x2 GB RAM Kingstom v dual režimu. Přešel jsem na Win XP Pro 64bit Edition. Potřeboval bych při práci v Cubase Studio 4 využít, co nejvíce RAM, zvláště při používání VST EWQL Symphonic Choirs. V BIOSu jsem povolil adresování více RAM, ale stejně můžu adresovat pouze kolem 4 GB, pak se objevuje zpráva: ERROR: could not load sample (no big enough memory block available) Nevím si s tím rady Sad Děkuji za jakoukoliv radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 12:16 pm    Předmět: Citovat

32-bitová verze Cubase 4 umí na 64-bitovém systému adresovat maximálně 4GB paměti. Na 32-bit XP s použitým /3GB přepínačem je to max. 3GB.
64-bitová verze Cubase 4 umí adresovat více než 128GB paměti.
64-bitová verze Cubase 4 bohužel nepodporuje XP64 ale pouze Vista 64. Viz http://knowledgebase.steinberg.de/274_1.html
64-bitová verze Cubase Studio 4 se dá stáhnout zde:
ftp://ftp.steinberg.net/Download/Cubase_Studio_4/4.1.1.749/PC/64_Bit/Setup_Cubase_Studio_4.1.1_64bit.exe - instalace 4.1.1
ftp://ftp.steinberg.net/Download/Cubase_Studio_4/4.5.2.274/PC/Cubase_Studio_4.5.2.274_Patch_64bit.msp - update na 4.5.2
http://www.syncrosoft.com/downloads/SyncrosoftLicenseControlSetup.exe - driver pro dongle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Miles Crow



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 12:34 pm    Předmět: Citovat

Takže v každém případě budu muset jít do Visty, abych mohl využít více RAM? Myslel jsem si to, ale je to moje noční můra.. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miles Crow



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 12:48 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsem se chtěl zeptat. Kamarád má Sonar 7, Win XP 64bit a Sonar verzi 64bit. Může to být podobný problém, že Sonar 7 nepodporuje XP? Děkuji a omlouvám se, že sem míchám Sonar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 1:52 pm    Předmět: Citovat

Na XP x64 určitě chodí Sonar 6. Sonar 7 a 8 není oficiálně na systému XP x64 podporován, pouze Vista 64.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 2:32 pm    Předmět: Citovat

Ještě dodám, že někteří lidé používají 64-bit verzi Cubase 4 na XP64, a nepozorují žádné problémy. 64-bit verze může být nainstalována současně s 32-bitovou, takže bych to vyzkoušel dříve, než bych se rozhodl odhodlávat se k přechodu na Vista 64.
Dají se ovšem očekávat nějaké problémy s pluginy - pokud nejsou 64 bitové, musí se použít VST Bridge. Kontak 2 a 3 ve VST Bridge prý funguje, ale GUI občas přestane reagovat. Snad se chystá 64-bitová verze Kontaktu 3, ale kdy a jestli opravdu bude, to netuším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Miles Crow



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 5:19 pm    Předmět: Citovat

Udělal jsem radikální změnu a nainstaloval jsem Visty. Musím se přiznat, že jsem nečekal tak bezproblémový průběh. Cubase šlape bez problémů a pluginy taky. Jen ty otravné otázky Visty Sad No, budu si muset zvyknout. Ještě jednou moc děkuji. Konečně můžu pracovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
r.stromsik



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 3:46 pm    Předmět: Citovat

Stěmi otázkami ve VISTA najdeš odpověď zde.
http://www.ovsem.net/windows-vista/prihlaste-se-jako-administrator-ve-windows-vista
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com