Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Slyšitelnost efektů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dr.placid



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 7:24 am    Předmět: Slyšitelnost efektů Citovat

Vážení,

poradíte mi, jak lze udělat, abych při nahrávání v Cubase 4 mohl slyšet efekt, který jsem použil na vstupu. Tzn. abych nemusel nejprve nahrát čistou kytaru a pak slyšet, jak zní použitý delay, ale abych mohl ten zvuk slyšet rovnou. Mám zvukovou kartu M-audio FireWire 410.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 2:10 pm    Předmět: Citovat

Na tohle je potřeba nepoužívat direct monitoring na kartě, ale zapnout si monitoring vstupu na audio stopě v Cubase (ikonka s repráčkem). V nastavení ASIO driveru v Cubase je potřeba vypnout Direct Monitoring (Devices>Device Setup>VST AudioBay).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dr.placid



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 3:23 pm    Předmět: Citovat

Díky, je to ono. Teď už mě jen trápí, že to hraje pouze z levého ucha na sluchátkách (ale to je zřejmě tím, že je to mono stereo vstup, ze kterého používám INPUT L, že? Dá se to případně nějak očůrat? Ještě jednou díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 4:14 pm    Předmět: Citovat

Stačí si pro nahrávání nedělat stereo nýbrž mono stopu. Výstup z mono stopy je defaultně posílán na výstup centrovaně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com