Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kl.Zkratky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
r.stromsik



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 12:09 pm    Předmět: Kl.Zkratky Citovat

zdravím všechny
chci se zeptat zdali je možné v cubase3sx přiřadit kl.zkratku k některým funkcím vst instrumentu, jako např. v GTR3 slot 2 bypass atd. aby bylo možnost řídit automatizaci pomoci klávesnice a nemusel bych upravovat křivku automatizace ručně nebo nahrávat pomocí myši.
Díky všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 12:24 pm    Předmět: Citovat

Ze strany Cubase to možné není, klávesové zkratky by musel podporovat samotný plugin. To ale výrobci pluginů příliš nepoužívají, protože hrozí konflikt klávesové zkratky pluginu s klávesovými zkratkami samotné Cubase (ty jsou navíc uživatelem volně definovatelné, takže není předem jasné, které klávesové zkratky budou volné). GTR3 ale podporuje ovládání přes MIDI a má MIDI learn mód (dá se aktivovat pomocí kliknutí pravého tlačítka myši na konkrétní ovládací prvek), takže se dá ovládat pomocí libovolného MIDI kontroleru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
r.stromsik



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 10:15 am    Předmět: Citovat

Zdravím
tak je to v klidu Keystation mi GTR3 bere krásně, všechno šlape, ale nejde mi to u AmpliTube XGear Ani v Cubase ani když jej spustím jako stend allon. Nebyla by radička. díky moc předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 1:50 pm    Předmět: Citovat

X-Gear má také MIDI learn mód. Je to popsáno v kapitole 8 uživatelského manuálu, jde o tlačítko MIDI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
r.stromsik



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 6:26 pm    Předmět: Citovat

Na Learn mod jsem u X Gear přišel, ale nic se neděje když jej zapnu a chci nastavit některou klávesu. a dokonce mi to nejde už ani u GTR3 když jej mam v Cubase, pouze když zapnu GTR jako Stendallon. A přitom mi to šlo, teď jsem ztoho ůplně marný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 4:11 pm    Předmět: Citovat

Zkontroluj nastavení MIDI vstupů v Cubase resp. v X-Gear (když je spuštěn jako standalone).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
r.stromsik



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 6:55 am    Předmět: Citovat

Nastavení Midi vstupu mám na Keystation 49e, právě že GTR3 mi to bere bez problému ale X gear ani náhodou(stendallon). v Cubase taky, ale tam už ani jedno. Chtěl jse přihodit PrtScr, ale na to jsem asi slabý, nevím jak na to. Keystation přesto normálně v Cubase běží, hraji na ně atd. bez potíží.[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
r.stromsik



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 9:44 pm    Předmět: Citovat

zvláštní je že když u xgear zapnu learn a dám na klávesnici M tak mi naskočí cc# 1 pokud pomlčku tak 123 a to i u jakékoli numerické klávesy.
Na Keystation při advanced mode mi tyhle hodnoty skočí i u některých kláves(Cis3 např.), ale výsledek žádný, stomp nelze ovládat. no prostě nevím. Už jsem zkoušel přeinstalovat i ovladače, ale nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com