Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Alesis IO/26 firewire

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Audio/MIDI hardware ostatních výrobců
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
m.zik



Založen: 12.5.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st září 10, 2008 8:10 pm    Předmět: Alesis IO/26 firewire Citovat

Ahoj lidi vlastnim Alesis IO/26 firewire jsem v celku spokojen jenom nemuzu rozchodit system link pres S/PDIF I/O. Ve vstupu a vystupu primo v nuendu nebo cubase v nastaveni system link dam S/PDIF a nic. proste to nefachci. Tuhle zvukovku mam na notasu. Na stolnim PC mam zvukarnu od st-audio a tam mi to jde. Proste propojim digitalni coax S/PDIF in s S/PDIF out a pri testu to slape ale alesis nic. Je pravda ze pri nastaveni vystupu out dava nuendo na vyber jenom 8 vystupu protoze ten S/PDIF vystup musim namapovat na nektery z techto 8 out pomoci softwaroveho mixu primo od te zvukovky. Podle me by to melo slapat ale nejak mi to porad nejde. Nemate nekdo tuhle zvukovku nebo zkusenost s ni? Dik Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarda



Založen: 4.10.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 10:52 am    Předmět: Citovat

Ahoj, tady Jarda z Mohelnice. Ctěl bych natočit demáč na zkušebně a potřeboval bych vědět, jestli Alesis IO26 funguje jako mix i bez počítače, pro případ, že by zkouška byla beze mne. Kluci nemaj firewire. Předem dík za info. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 2:28 pm    Předmět: Citovat

m.zik:
Ten S/PDIF by se naopak neměl nikam mapovat v mixáku zvukovky (nastavuje se tam, jaký analogový výstup se bude zrcadlit na S/PDIF výstupu). VST System Link potřebuje ten S/PDIF čistě pro sebe na posílání non-audio dat a nesmí se na něj dostávat žádný jiný (audio) signál. DAW (čili Nuendo nebo Cubase) musí u Alesisu vidět všech 26 nezávislých kanálů vstupů a výstupů. Pokud je nevidí, je v Nuendu/Cubase špatně nastaven použitý ASIO driver, nebo je něco špatně s instalací zvukovky v systému.

Jarda:
Alesis iO|26 určitě bez počítače nefunguje. Bez počítače (i s ním) ale fungují ty jejich mixáky MultiMix.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jarda



Založen: 4.10.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 2:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Takže jestli tomu dobře rozumím jako mix funguje i bez PC. Kluci by beze mne nenahrávali, ale zkoušet by mohli. Kdyby ne tak mi prosím ještě odpověz. Hudbě zdar!!! http://singlemalt.sweb.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 3:42 pm    Předmět: Citovat

Jarda:
Alesis iO|26 je čistě zvuková karta použitelná pouze s počítačem, ve spojení s ním může fungovat také jako mixážní pult.

MultiMixy od Alesis fungují jako normální mixážní pulty, ale dají se také za účelem nahrávání připojit k počítači. V tu chvíli začínají také fungovat jako zvuková karta. MultiMix FireWire a USB 2.0 jako karta vícekanálová, MultiMix USB pouze jako stereo karta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jarda



Založen: 4.10.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 2:54 pm    Předmět: Citovat

Dík za odpověď, mám jasno. Přišetřím a počkám až padne dolar a koupím MOTU 896mk3 ( Hudba budoucnosti ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Audio/MIDI hardware ostatních výrobců Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com