Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aplikace Tonic filteru

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NAB



Založen: 2.1.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 7:22 am    Předmět: Aplikace Tonic filteru Citovat

Cau audio mistri Smile, narazil jsem na zajimavou vec.

Potrebuji aplikovat tonic filter na cely track vyjma nekolika stop.

Muzu samozrejme nastavit tonic filter na kazdou stopu a ne-nastavit na tu, na kterou nechci, nicmene to je dosti pracne.

Vim, ze jde aplikovat filter na celou stopu najednou, nicmene potrebuji ex-cludnout jednu nebo dve stopy z toho celeho vyberu.

Je tu nejaka moudra sova? Smile

Diky,
Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 12:41 pm    Předmět: Citovat

Můžeš si udělat třeba Group Channel (Project->Add Track), na něm si zapnout tonic filter a nasměrovat výstup ze stop, které jím chceš prohnat, do tohoto group kanálu. Ostatní stopy necháš směrované rovnou do masteru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NAB



Založen: 2.1.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 1:11 pm    Předmět: Citovat

Dik, to urcite pujde.

Btw. Nejde udelat nejaky "bypass" nebo neco podobnyho, ze to proste dam na master a "excludnu" urcitou stopu?

PK napsal:
Můžeš si udělat třeba Group Channel (Project->Add Track), na něm si zapnout tonic filter a nasměrovat výstup ze stop, které jím chceš prohnat, do tohoto group kanálu. Ostatní stopy necháš směrované rovnou do masteru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 1:57 pm    Předmět: Citovat

To už by to nebyl Master. Z definice Mastrem prochází kompletní stereomix (nebo surroundmix) a efekty na něm slouží na finální úpravu celého, již smíchaného zvuku...
Output kanály v Cubase samozřejmě nemusí soužit jako master kanál. Pokud je k dispozici více výstupů, může se část mixu posílat na jeden výstup, jiná část na druhý atd., ale to pak zase master kanál chybí a finální smíchání je potřeba udělat mimo Cubase až na výstupech zvukovky (nebo postupným exportem submixů, které se následně smíchají v Cubase v novém projektu, ale to je pak daleko snazší udělat pomocí group rovnou...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NAB



Založen: 2.1.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 2:48 pm    Předmět: Citovat

Chapu. diky radu.

PK napsal:
To už by to nebyl Master. Z definice Mastrem prochází kompletní stereomix (nebo surroundmix) a efekty na něm slouží na finální úpravu celého, již smíchaného zvuku...
Output kanály v Cubase samozřejmě nemusí soužit jako master kanál. Pokud je k dispozici více výstupů, může se část mixu posílat na jeden výstup, jiná část na druhý atd., ale to pak zase master kanál chybí a finální smíchání je potřeba udělat mimo Cubase až na výstupech zvukovky (nebo postupným exportem submixů, které se následně smíchají v Cubase v novém projektu, ale to je pak daleko snazší udělat pomocí group rovnou...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NAB



Založen: 2.1.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 7:56 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to vcera zkousel a mam doplnujici dotaz Smile.

Jen pro upresneni: udelal jsem group channel, u ktereho jsem dal do insertu ten filter. Pak jsem vzal nejaky kanal a do sendu jsem nastavil ten group channel, zapnul ho a nastavil intenzitu.

Stalo se to, ze to sice funguje - filtruje, nicmene u toho stale hraje ten puvodni (nezefektovany) zvuk.

Delam neco spatne nebo je nekde chyba?


NAB napsal:
Chapu. diky radu.

PK napsal:
To už by to nebyl Master. Z definice Mastrem prochází kompletní stereomix (nebo surroundmix) a efekty na něm slouží na finální úpravu celého, již smíchaného zvuku...
Output kanály v Cubase samozřejmě nemusí soužit jako master kanál. Pokud je k dispozici více výstupů, může se část mixu posílat na jeden výstup, jiná část na druhý atd., ale to pak zase master kanál chybí a finální smíchání je potřeba udělat mimo Cubase až na výstupech zvukovky (nebo postupným exportem submixů, které se následně smíchají v Cubase v novém projektu, ale to je pak daleko snazší udělat pomocí group rovnou...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 9:00 am    Předmět: Citovat

Z té stopy, kterou chceš efektovat, nesměruj do groupy send, ale její výstup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NAB



Založen: 2.1.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 9:16 am    Předmět: Citovat

Muzes prosim napsat postup.
to, ze to poslu do sendu je mi jasny Smile. ale prakticky - mi neni jasny jak tam nasmerovat vystup

PK napsal:
Z té stopy, kterou chceš efektovat, nesměruj do groupy send, ale její výstup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 9:40 am    Předmět: Citovat

Právě že se sendy to nemá nic společného. Mluvím o výstupu stopy, je v mixáku nahoře u každého kanálu (výstupy nemusí být vždy zobrazené, záleží na tom, jak máš mixák nastavený). Jakou verzi Cubase používáš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NABB



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 7:12 pm    Předmět: Citovat

No tak mi to porad nejde Sad... tak bud to delam blbe a nebo to maj oni spatne Smile

... vemu treba kick a nastavim u nej vystup (Output routing - je to to ono?) do Groupy (pred tim tam bylo Creative ASIO Stereo OUT).

v Grupe mam v insertu treba ten Tonic filter.

Jak rikam... nejak to funguje, ale ten signal do toho filtru netece na 100 procent nebo nevim jak bych to popsal, zkratka je tam slysel v pozadi, ze se to filtruje a frekvence de dolu, ale tak 40 procen puvodniho signalu (nezfiltrovaneho) tam zustane Sad

PK napsal:
Právě že se sendy to nemá nic společného. Mluvím o výstupu stopy, je v mixáku nahoře u každého kanálu (výstupy nemusí být vždy zobrazené, záleží na tom, jak máš mixák nastavený). Jakou verzi Cubase používáš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NABB



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 7:33 pm    Předmět: Citovat

Jen dodam zajimavy poznatek...

uz to funguje krom toho kopaku, na ten se to aplikuje s tou chybou ... nechapu, vsechno to jsou audio stopy jedna jako druha

NABB napsal:
No tak mi to porad nejde Sad... tak bud to delam blbe a nebo to maj oni spatne Smile

... vemu treba kick a nastavim u nej vystup (Output routing - je to to ono?) do Groupy (pred tim tam bylo Creative ASIO Stereo OUT).

v Grupe mam v insertu treba ten Tonic filter.

Jak rikam... nejak to funguje, ale ten signal do toho filtru netece na 100 procent nebo nevim jak bych to popsal, zkratka je tam slysel v pozadi, ze se to filtruje a frekvence de dolu, ale tak 40 procen puvodniho signalu (nezfiltrovaneho) tam zustane Sad

PK napsal:
Právě že se sendy to nemá nic společného. Mluvím o výstupu stopy, je v mixáku nahoře u každého kanálu (výstupy nemusí být vždy zobrazené, záleží na tom, jak máš mixák nastavený). Jakou verzi Cubase používáš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NABB



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 8:16 am    Předmět: Citovat

Tak uz vim, cim to je Smile

Ja jsem mel u toho kicku nastaveny jak inserty tak i jeden send, a proto se to tlouklo. Takze problem vyresen Smile

NABB napsal:
Jen dodam zajimavy poznatek...

uz to funguje krom toho kopaku, na ten se to aplikuje s tou chybou ... nechapu, vsechno to jsou audio stopy jedna jako druha

NABB napsal:
No tak mi to porad nejde Sad... tak bud to delam blbe a nebo to maj oni spatne Smile

... vemu treba kick a nastavim u nej vystup (Output routing - je to to ono?) do Groupy (pred tim tam bylo Creative ASIO Stereo OUT).

v Grupe mam v insertu treba ten Tonic filter.

Jak rikam... nejak to funguje, ale ten signal do toho filtru netece na 100 procent nebo nevim jak bych to popsal, zkratka je tam slysel v pozadi, ze se to filtruje a frekvence de dolu, ale tak 40 procen puvodniho signalu (nezfiltrovaneho) tam zustane Sad

PK napsal:
Právě že se sendy to nemá nic společného. Mluvím o výstupu stopy, je v mixáku nahoře u každého kanálu (výstupy nemusí být vždy zobrazené, záleží na tom, jak máš mixák nastavený). Jakou verzi Cubase používáš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 12:08 pm    Předmět: Citovat

Možná jsem k tomu přispěl formulací "se sendy to nemá nic společného". Chtěl jsem zdůraznit, že k tomu, čeho si chtěl dosáhnout, se nepoužívají sendy.
Cestu signálu mixákem ale jinak samozřejmě určuje kromě směrování výstupů i rozbočení pomocí sendů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com