Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase - Sony Acid

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vasekg



Založen: 14.7.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 10:43 pm    Předmět: Cubase - Sony Acid Citovat

Dobrý den, protože vznikla potřeba tvořit nějaké podkresové hudby (a budu toho muset dlouhodobě tvořit větší množství), nainstaloval jsem si na zkoušku Cubase sx3 a poslední verzi Acidu. Obě verze samozřejmě pirátské, protože než si vyberu, který program zakoupím, rád bych je vyzkoušel a na Cubase jsem nikde nenašel demo (možná jsem špatně hledal). Zatím se mi Acid jeví jako výrazně jednodušší (a možná pro mé malé nároky vhodnější), ale oproti tomu mi známí, kteří se tvorbou hudby zabývají více a déle, než já, tvrdí, že Cubase je osvědčený standard, a že bych se měl naučit pracovat na této platformě, že prý do budoucna poznám řadu výhod, které tento program nabízí. Nicméně mám s Cubase několik zásadních problémů a rád bych je vyřešil před tím, než software zakoupím, protože 14 000 není zrovna málo.
Nefunguje mi instalace pod win Vista. Tedy, poběží mi originální verze pod Vista Ultimate 64 bit? Pod XP je vše OK, ale Upgradoval jsem na legální Visty ultimate a nehodlám provádět downgrade (Acid funguje bez problémů), Narozdíl od Acidu se mi v Cubase po stisku klávesy na midi controleru zvuk ozve se spožděním. Mám někde něco špatně nastaveno, nebo je to opět "vada" pirátské kopie? Jak jsem již psal, v Acidu mi jde vše "jednodušeji", nemusím tolik bloudit, ale zase Cubase mě více zaujalo, mám pocit, že by mi do budoucna opravdu mohlo nabídnout více, proto pro mě bude důležitá podpora. Je k Cubase český manuál? V případě, že se objeví nějaká chyba, existuje možnost program bezplatně opatchovat?

Děkuji předem za odpovědi, které mi snad pomohou se rozhodnout.

Václav
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 1:41 pm    Předmět: Citovat

Vista 64:
64 bitový systém vyžaduje 64 bitové ovladače. Pro Syncrosoft USB dongle jsou 64 bitové ovladače k dispozici. "Try before buy" Syncrosoft emulátor, který teď používáš, je ve formě ovladače, ale pouze 32 bitového. Pod 64 bitovým systémem tedy nejde nainstalovat.

Pod Vista 64 se dá používat buď standardní 32 bitová verze Cubase nebo je k dispozici plně 64 bitové preview (beta verze).
Používat 64 bitový systém má význam pouze pokud máš v onom stroji 4GB paměti a více.

Viz http://knowledgebase.steinberg.de/173_1.html a http://knowledgebase.steinberg.de/274_1.html.

Zpoždění výstupu určuje použitý ovladač zvukové karty (Devices>Device Setup>VST Audiobay). ASIO Multimedia Driver má zpoždění největší, ASIO Direct X Full Duplex Driver o trochu menší, zpoždění nejmenší má obvykle speciální ASIO ovladač dělaný přímo pro danou zvukovou kartu. Pokud karta svůj vlastní ASIO ovladač nemá, dá se použít univerzální ovladač ASIO4ALL.

O českém manuálu ke Cubase 4 nevím. K ACIDu 6 ovšem také ne.

Steinberg i Sony průběžně vydávají aktualizace s opravenými chybami i novými funkcemi. Jestli se ovšem dočkáš opravy konkrétní chyby ještě v cyklu několika aktualizací zdarma nebo už spadne pod placený upgrade nebo ta chyba taky třeba nebude opravená nikdy, v tom uživatel nemá jistotu u žádného výrobce.
Od prvního uveřejnění Cubase 4 bylo zatím vydáno 6 aktualizací zdarma, (nepočítaje speciální verze pro podporu nových systémů). Aktuální verze je 4.1.3.
Od uveřejnění ACID Pro 6 byly vydány 4 aktualizace zdarma. Aktuální verze je 6.0d
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com