Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zvuková karta + MIDI keyboard + kytara + mikrofon + Cubase

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Audio/MIDI hardware ostatních výrobců
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 1:24 pm    Předmět: Zvuková karta + MIDI keyboard + kytara + mikrofon + Cubase Citovat

Dobrý den, chtěl bych si vytvořit malé domací studio. Používám Cubase SX3 a teď řeším problém, jakou zvukovou kartu si mám pořídit ke konfiguraci uvedené v názvu tématu. Jde mi o nahrávání audia z kytary a mikrofonu a o nahrávání MIDI z MIDI keyboardu. Nepotřebuji žádnou profi kvalitu, tzn. karta max.3500. Zatím jsem se díval na externí karty od M-audia (mobile pre usb, fast track usb), které se mi zdály celkem obstojné. Potřebuji pro nahrávání MIDI zvukovou kartu s MIDI vstupem nebo latence u MIDI nahrávání na kartě nezávisí?? Děkuji za připomínky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 4:56 pm    Předmět: Citovat

U MIDI je celkem jedno, jestli je MIDI interface integrovaný přímo na zvukové kartě nebo ne.
Zvukovku i s mikrofonním předzesilovačem co stojí do 3500,- doporučit neumím.
U obou zmíněných M-Audio zvukovek by mi chyběla možnost nahrávat něco ze stereo zdroje linkové úrovně. Pokud jsi si jistý, že to potřebovat nebudeš a stačí ti kvalita toho předzesilovače a ADDA převodníku, tak budiž...
Mobile Pre USB umí jen 16 bitů...
Fast Track USB nemá phantom power pro kondenzátorové mikrofony...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 6:05 pm    Předmět: Citovat

Mikrofonní vstup potřebuji na nahrávání kytary z nástrojového mikrofonu. I ten potřebuje předzesilovač?? Zatím nahrávám na integrovanou zvukovku kytaru z mikrofonu, který někdy použiju i na zpěv. S asio4all mám latenci 12ms a nemám při nahrávání problémy. Kondenzátorový mikrofon nemám a zatím neplánuji ani jeho koupi. Stačila by mi v tomto případě zvukovka bez předzesilovače a phantom napájení?? K tomu ještě dotaz: je phantom napájení vlastně předzesilovač nebo je to něco jiného??Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 6:35 pm    Předmět: Citovat

Na výstupu mikrofonu je signál mikrofonní úrovně (= slabý). Aby se zesílil na linkovou úroveň, je potřeba mikrofonní předzesilovač.
Má-li zařízení mikrofonní vstup, má obvykle také mikrofonní předzesilovač.
Phantom je napájení pro mikrofony. Obvykle ho poskytuje mikrofonní předzesilovač. Kondenzátorové mikrofony obvykle Phantom potřebují, dynamické ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 8:20 pm    Předmět: Citovat

Aha, diky uz tomu rozumim. Pokud to chapu dobre tak z toho plyne, ze zvukovka s mikrofonim vstupem ma predzesilovac. Ma ho moje integrovana a mela by ho mit i treba fast track usb?? Ty predzesilovace asi nejsou moc kvalitni a pouzivaji se potom samostatne??Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 1:16 pm    Předmět: Citovat

Je to tak. Kvalitu zvukové karty určuje především kvalita ADDA převodníku (a vnitřního generátoru hodin). Pokud má mikrofonní vstup, pak také kvalita mikrofonního předzesilovače a v neposlední řadě také kvalita ovladače (velikost zatížení CPU při malých latencích, stabilita) a celková kompatibilita zvukovky s různými řadiči a systémy. Pokud někomu nevyhovuje kvalita předzesilovače na mikrofonním vstupu karty (nebo karta mikrofonní vstup nemá), může použít předzesilovač externí připojený na linkové vstupy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 6:43 am    Předmět: Citovat

Objevil jsem mini mikrofonní předzesilovač XMP1 od SMPro audio. Máte s ním někdo zkušenosti?? Jakou má kvalitu a jestli stačí pro nahrávání kytary z nástrojového mikrofonu?? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 11:35 am    Předmět: Citovat

Ještě by mě zajímalo, jestli Fast track pro doopravdy nemá stereo linkový vstup. Na předním panelu je tlačítko pro přepínání mono/stereo, tak nevím, jestli to přepíná i linkový vstup. Ve spojení s mikrofonním předzesilovačem, který má stereo výstup by se asi linkový stereo vstup velice hodil:)Díky za objasnění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 2:03 pm    Předmět: Citovat

Fast Track Pro stereo linkový vstup má. Fast Track USB ani Mobile Pre USB ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Audio/MIDI hardware ostatních výrobců Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com