Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nahrávání kytar
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
boomsek



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 11:00 pm    Předmět: Citovat

prave ze tim to nebude - jako zdroj pro nahravani je vybrany vstup line in,ne stereo mix... uz jsem to psal ze to mam dobre nastavene

a kdyby to zpusobovalo zpetnou vazbu tak by jsem to slysel porad a ne jenom pri zapnutem efektu(at uz cisty nebo zkresleny signal) nebo se pletu?

a zvukovku mam integrovanou Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 1:03 am    Předmět: Citovat

Hele, snažím se pomoct, ale ty tomu moc nepomáháš. Tím "konkrétně" myslím konkrétně. Konkrétní odpověď je například Realtek ALC850 nebo třeba Realtek ALC883...
Pokud nevíš, co přesně za zvukovku máš integrovanou na tvém motherboardu (nebo notebooku), tak stačí říct, co máš konkrétně za motherboard (nebo notebook), já už si to dohledám.

Jakou přesně verzi ovladačů té zvukovky máš nainstalovanou?
Přeinstaloval jsi ovladače na ty nejnovější jak jsem radil?

Možná se to nastavení jeví jako správné, ale zvukovka se tak rozhodně nechová. Proto jsem doporučil přeinstalování ovladače. Změny hlasitosti v playback mixu nesmí ovlivňovat hlasitost záznamu v Cubase (pokud se záměrně nenahrává Stereo Mix). Pokud se to děje, pak je buď něco špatně s nastavením mixu zvukovky, nebo zvukovka toto nastavení z nějakého důvodu nerespektuje... Hlasitost záznamu smí ovlivňovat pouze změny v record mixu. Pokud jde o HD Audio kodek, pak se zas jedná o input device mix (~record) a output device mix (~playback). A u některých HD kodeků se v input device mixu nevybírá přímo vstup pro záznam, ale je tam potřeba ztlumit všechny vstupy kromě Line In. Také proto jsem chtěl vědět, o jakou zvukovku konkrétně jde...

A jedná se vlastně o XP nebo Vista?


Naposledy upravil PK dne st listopad 05, 2008 3:20 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
boomsek



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 6:24 pm    Předmět: Citovat

ok mohl jsem byt konkretnjesi,moje chyba

mb - 4CoreDual-SATA2 - realtek ALC888 ,HD audio kodek

jedu pod XP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
boomsek



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 6:37 pm    Předmět: Citovat

takze problem vyresen
bylo to nakonec tim stereo mixem - ne ve windowsovskem nastaveni ale primo v realtek HD audio manager byl zvolen stereomix - vubec jsem si neuvedomil ze to musim prenastavit i tam...

PK - takze se omlouvam, mel jsi celou dobu pravdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st listopad 05, 2008 8:06 am    Předmět: :-) Citovat

Jenom podotknutí k tématu - toto je třeba jeden z těch nádherných příkladů, jaký je rozdíl mezi nativními ASIO ovladači zvukovky a čímkoli jiným, co zcela nebo částečně využívá ovladače systému. Člověk potom nemá plnou kontrolu nad HW - čili (jak zde hezky vyplynulo) je více než jedno místo, kde může být "zakopaný pes", což v některých situacích dost komplikuje život...

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st listopad 05, 2008 3:17 pm    Předmět: Citovat

Taky k tomu ještě něco podotknu. Nastavení ve Windows mixeru i v Realtek mixeru by měla být automaticky synchronní - co se změní v jednom, to by se automaticky mělo změnit i ve druhém. Oboje by měla být jen dvě různá grafická rozhraní k jednomu vnitřnímu mixeru.

Ještě jednou si tedy dovolím doporučit přeinstalování driveru zvukovky. Aktuální verze je 5.10.0.5717 (v balíku označeném jako R2.07). Ke stažení ze stránek http://www.realtek.com.tw.

Jinak samozřejmě souhlas s Pavlii, zvukovka s vlastním ASIO driverem je ta správná cesta ke spokojenému používání Cubase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
boomsek



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st listopad 05, 2008 3:33 pm    Předmět: Citovat

souhlas, ja jsem bral synchronizaci mezi windows mixerem a realtek mixerem jako samozrejmost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan.ps



Založen: 20.7.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 5:05 pm    Předmět: Citovat

Zdravím Vás. Ja by som sa chcel spýtať, ako sa dá napríklad pri nahrávaní gitár prekryť plynule chyba v nahrávke?

Napríklad: Nahrávam gitaru, v 40 sekunde skladby sa pomýlim, teda chcem aby Cubase ešte raz prepísal narávku od 39 sekundy, ale aby Cubase začal hrať bez nahrávania už od 37 sekundy, aby som sa vedel pripraviť na nahrávanie.

Teda spustím Cubase v 37 sekunde, začne nahrávať v 39 sekunde, aby som opravil chybu ktorú som urobil v 40 sekunde. Dá sa to prosím nejak urobiť?

Snáď som to napísal dosť jasne a niekto mi bude vedieť poradiť. Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 10:15 pm    Předmět: :-) Citovat

Velice easy, moje oblíbená funkce - "letmý střih" (Punch In/Out). Čiže nastav lokátory L a R tak, aby zahrnovaly přesně ten úsek, co chceš nahrát znovu, kurzor projektu přetoč kamkoli před L lokátor, aby ses hezky "chytil" v dostatečném předstihu před nahráváním, na panelu Transport aktivuj Punch In a Punch Out a normálně pusť přehrávání. Jakmile kurzor projektu dosáhne L lokátoru, přepne se Cubase na nahrávání a v místě R lokátoru se zase přepne zpět na přehrávání.

Nahraje se ti tedy jen ten úsek, který si sám vymezíš.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com