Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MIDI nahrávání
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
karel



Založen: 9.4.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 3:04 pm    Předmět: MIDI nahrávání Citovat

jsem novopečený adept nahrávání MIDI z kláves Technics KN7000 do PC -Cubase SX,cesta je USB, v PC je Zvuk.karta SB Audigy 2 ZS, literatůra je Guérin a uživatel je asi neschopný.Audio mi funguje úplně, ale MIDI ani ťuk, byť zkouším už, dle knihy, všechno možné. Nevím co tedy dál a proto se s důvěrou a očekáváním obracím sem.
Nebyl by náhodou tady v Ostravě nějaký dobrý MIDI duch?! Nebo alespoň
slovem?
Děkuji moc za cokoli, co s tím pohne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 5:56 pm    Předmět: Citovat

Co máš nastaveno jako MIDI vstup na MIDI stopě, do které chceš nahrávat? Je to "Panasonic USB MIDI"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karel



Založen: 9.4.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 7:09 pm    Předmět: Citovat

PK napsal:
Co máš nastaveno jako MIDI vstup na MIDI stopě, do které chceš nahrávat? Je to "Panasonic USB MIDI"?


no, to nemám, takovou nabídku jsem ani nenašel (v device setup), je tam "all MIDI inputs" a ta moje zvukovka SB Audigy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

Ke klávesám KN7000 připojeným přes USB je potřeba nainstalovat ovladače. Jsou na CD, co se s nimi dodává...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 7:52 pm    Předmět: Citovat

Pokud jsou KN7000 připojené přes USB a ve správci zařízení v sekci Řadiče zvuku, videa a herních zařízení je místo Panasonic USB MIDI jen Zvukové zařízení USB, je nainstalovaný pouze výchozí ovladač Windows, který sám o sobě nestačí, a je potřeba jej přeinstalovat na Panasonic USB MIDI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karel



Založen: 9.4.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 9:53 am    Předmět: Citovat

PK napsal:
Pokud jsou KN7000 připojené přes USB a ve správci zařízení v sekci Řadiče zvuku, videa a herních zařízení je místo Panasonic USB MIDI jen Zvukové zařízení USB, je nainstalovaný pouze výchozí ovladač Windows, který sám o sobě nestačí, a je potřeba jej přeinstalovat na Panasonic USB MIDI.


Provedu a strašně moc Ti děkuju, jsi fakt šikovný

a druhý den píšu, že jsem velký potížista, protože ten ovládač se mi vůbec, ale vůbec, nedaří nainstalovat, přestože mám pocit, že dělám vše korektně dle návodu z CD. Proboha, v čem je problém?!?!?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 8:38 pm    Předmět: :-) Citovat

Karle - zkus být menší potížista a popsat instalační problémy podrobněji. Pokud bys sem přiložil i třeba screenshot s chybovým hlášením, které ti to jistě píše, bylo by to ještě o fous jednodušší ti poradit. Takhle se dá jen vařit z vody......

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 2:03 am    Předmět: Citovat

Máš ve správci zařízení jen jednu a nebo víc položek Zvukové zařízení USB (když jsou připojené ty klávesy)? Použil jsi tlačítko Aktualizovat ovladač...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karel



Založen: 9.4.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 1:54 pm    Předmět: Re: :-) Citovat

[quote="pavlii"]Karle - zkus být menší potížista a popsat instalační problémy podrobněji. Pokud bys sem přiložil i třeba screenshot s chybovým hlášením, které ti to jistě píše, bylo by to ještě o fous jednodušší ti poradit. Takhle se dá jen vařit z vody......

P.[/quote
díky za zájem a ujišťuji Tě, že nejraději bych nebyl potížista. Chybové hlášení se nekoná! Koná se, dle mého názoru divná věc, že po "instaluj-ano" je bleskově "setup error" . .Ptali jste se mne dále na hlášení o zvuk. zaříz. Ano, na seznamu přibyly 2 řádky: zvuk. zařízení USB , ale ve "vlastnostech" jde o windows systemy, ani aktualizace ovladače nic neudělá.V Device Setup přibyly ke kartě také dva řádky Panasonic Musical Instruments. Jenže teď nevím jak se v tom ještě může zamotat fakt, že je nástroj propojen se zvukovkou audio kabeláži - nyní jsem to raději odpojil.Je možné, že by Inst.CD bylo vadné?!Nebo by vadil korektní SWupgrade?!Kdyby tu byl po ruce kolega s jiným CD, zkusil bych to, ale není. Cesta USB vadná není, protože ostatní obsah CD se aplikoval, tedy jen ten driver ne!!!Tak nevím, co bych ještě uvedl, než snad to, že na vrbovou píšťalku jsem kdysi hrál úplně bez problému a bez MIDI!!!


Naposledy upravil karel dne pá duben 11, 2008 4:06 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karel



Založen: 9.4.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 2:00 pm    Předmět: Citovat

PK napsal:
Máš ve správci zařízení jen jednu a nebo víc položek Zvukové zařízení USB (když jsou připojené ty klávesy)? Použil jsi tlačítko Aktualizovat ovladač...?


taky Tobě díky a prosím, vše jsem popsal "pavlii", už nevím co víc by se mělo dělat, resp. kde je problém, nic mne nenapadá....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 2:25 pm    Předmět: Citovat

Chápu-li to správně, tak při instalaci ovladačů se objeví chybové hlášení "setup error", je to tak? Je tam napsáno čistě jen tohle, nebo i něco jiného? Instalace se odkliknutím tohoto hlášení ukončí, nebo se ještě něco objeví?

Předpokládám, že se jedná o Windows XP.

Zkus smazat obsah složky C:\Documents and Settings\<jméno uživatele>\Local Settings\Temp a také C:\Windows\Temp. Abys viděl složku Local Settings, musíš si zapnout Zobrazovat skryté soubory a složky pod záložkou Zobrazení v Nástroje>Možnosti složky... v Průzkumníku.
Pak zkus znovu pustit instalaci ovladačů a dej vědět, jestli se i pak objeví ono chybové hlášení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karel



Založen: 9.4.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 3:52 pm    Předmět: Citovat

PK napsal:
Chápu-li to správně, tak při instalaci ovladačů se objeví chybové hlášení "setup error", je to tak? Je tam napsáno čistě jen tohle, nebo i něco jiného? Instalace se odkliknutím tohoto hlášení ukončí, nebo se ještě něco objeví?

Předpokládám, že se jedná o Windows XP.

Zkus smazat obsah složky C:\Documents and Settings\<jméno uživatele>\Local Settings\Temp a také C:\Windows\Temp. Abys viděl složku Local Settings, musíš si zapnout Zobrazovat skryté soubory a složky pod záložkou Zobrazení v Nástroje>Možnosti složky... v Průzkumníku.
Pak zkus znovu pustit instalaci ovladačů a dej vědět, jestli se i pak objeví ono chybové hlášení...


uf, díky za obětavý zájem, tu první složku jsem odstranil, ale tu druhou mi PC odmítá s tím, že je používána, ale já nic jinak nedělám, zkusil jsem i tak instalaci, ale samozřejmě, že driver není, ale už to hlásí setup completed?!?! jak to, když driver není instalován?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 4:13 pm    Předmět: :-) Citovat

Karle, je ten ovladač určen pro operační systém, který používáš? Zjistí OS, že do něj přibylo další zařízení, když k počítači připojíš ty klávesy? Dodržuješ správně instalační postup? (někdy je u USB zařízení výslovně napsáno, že zařízení se k PC nemá připojit dřív, než k tomu vyzve instalační proces ovladače). Je-li možnost, vyzkoušel bych připojit klávesy k jinému počítači (pro porovnání). Nemá se na klávesách aktivovat USB port? (není pravidlem, že USB port na takovémhle HW bude aktivní sám o sobě - může být deaktivován implicitně a nejdřív je třeba ho v klávesách povolit).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 4:17 pm    Předmět: Citovat

Přiznám se, že se v tvých příspěvcích moc neorientuju. Už předtím, když jsi psal:
citace:
Chybové hlášení se nekoná! Koná se, dle mého názoru divná věc, že po "instaluj-ano" je bleskově "setup error" .
Druhá věta popírá první...

Chybí mi odpovědi na otázky, které jsem položil.

Neměl jsi mazat složky Temp, ale jejich obsah.

Nějaký soubor v Temp může být právě používán, ten prostě přeskoč a smaž všechny ostatní.

Instalace driveru tedy nyní proběhla bez chybového hlášení (což je třeba i "setup error")?

Pokud ano, pak můžeme přistoupit k další fázi. Ale nebudu se tu pouštět do popisování, jak ručně aktualizovat ovladač, dokud od tebe nedostanu informace, které mi potvrdí, že už má smysl to zkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karel



Založen: 9.4.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 5:41 pm    Předmět: Citovat

PK napsal:
Přiznám se, že se v tvých příspěvcích moc neorientuju. Už předtím, když jsi psal:
citace:
Chybové hlášení se nekoná! Koná se, dle mého názoru divná věc, že po "instaluj-ano" je bleskově "setup error" .
Druhá věta popírá první...

Chybí mi odpovědi na otázky, které jsem položil.

Neměl jsi mazat složky Temp, ale jejich obsah.

Nějaký soubor v Temp může být právě používán, ten prostě přeskoč a smaž všechny ostatní.

Instalace driveru tedy nyní proběhla bez chybového hlášení (což je třeba i "setup error")?

Pokud ano, pak můžeme přistoupit k další fázi. Ale nebudu se tu pouštět do popisování, jak ručně aktualizovat ovladač, dokud od tebe nedostanu informace, které mi potvrdí, že už má smysl to zkoušet.


omlouvám se a děkuji za shovívavost, jsem PC nedouk a kmet, ale moc se snažím a prosím ještě o trpělivost. Ke zmatku (citace Tvá) došlo při úpravě zprávy po změněné situaci, skutečně se vyskytovaly obě situace: error a jindy completed. Pak se už objevuje "setup completed", ale k nainstalování driveru nedošlo. Jedná se o Windows XP Home. Smazal jsem vše na první složce a na druhé zůstaly jen 2 soubory, které jsem musel přeskočit. Spustil jse instalaci a mám tam zase jen "zvuk.zař.USB"
Hlášení bylo "setup completed". Prosím o pokračování dialogu: mládí starým! Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com