Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Použití VSTi A1 v Cubase SX1 a vliv na velikost souboru .CRP

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 2:35 pm    Předmět: Použití VSTi A1 v Cubase SX1 a vliv na velikost souboru .CRP Citovat

Do svého projektu jsem zavedl standardní VST instrument v Cubase SX1 (myslím, že se jmenuje A1). Když jsem pak soubor uložil, vlastní projekt.crp se hrozně zvětšil, což má vliv na jeho načtení. Když jsem pak zkoušel projekt jen otevřít, uložit (aniž bych v něm cokoliv měnil) a zavřít, tak se velikost opět o hodně zvětšila. Může být problém pouze v tom konkrétním VSTi (i když je to vlastně Steinbergem standardně dodávaný VSTi)? Když má soubor toziž přes 2 MB, tak je jeho načítání hrooozně pomalé. Také jsem zkoušel odebrat veškeré VSTi z projektu, což ale na velikosti vůbec nic nezměnilo.

Ještě se chci zeptat, jestli se v Cubase SX1 dají použít nějaké poslední dobou na trh uvedené VSTi...bude to spolu komunikovat? SX1 je z roku 2002 a ty nové VSTi 2006-2007.

Díky za odpověď.
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 4:57 pm    Předmět: Citovat

Schválně jsem to tu vyzkoušel - SX 1.06, malý projekt bez A1 (výstup z midi stopy směrovaný třeba na MS wavetable synth) - 22.7kB. Zapnul jsem tam A1 a nasměroval na něj výstup z té stejné midi stopy, uložil - 80kB. Otevření projektu a jeho uložení pod jiným názvem beze změny v projektu - totožná velikost jako původní .cpr soubor - 80kB. Dal jsem pryč A1, vrátil na výstup midi stopy MS wavetable synth, uložil - 23.1kB.

Takže to bude asi něco špatně na tvém systému (nebo je ten konkrétní .cpr soubor nějak poškozený), normálně to SX 1 nedělá...

Zkoušel jsem otevřít pár nových VSTi pod SX 1 a nepozoroval jsem žádné problémy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 6:25 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověď,

čím by to teda ale mohlo být? Už se mi to stalo 2x nezávisle na sobě a zdálo se mi, že to bylo od doby, co jsem do projektu zavedl VSTi. Máš nějaké podezření na něco jiného? Nebo co bych měl vyzkoušet, aby tenhle problém nevznikal?

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com