Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Audio do Cubase, kde jsou jen MIDI stopy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 5:39 pm    Předmět: Audio do Cubase, kde jsou jen MIDI stopy Citovat

Ahoj, mám dotaz ohledně toho, jak nahrávat do projektu audio, pokud mám do té doby nahrané jen MIDI stopy. Zde popis toho, k čemu jsem zatím došel já. Základem je to, že musím mít na klávesách zapnutý režim Song, aby mi MIDI hrály tak, jak mají. Pak si tím pádem ve volné stopě musím nastavit zvuk, který chci včetně efektu apod. Jak teď ale dál? Když si nevypnu stopy MIDI, tak se mi do audio souboru nahraje i to, co hraje na pozadí. A když je vypnu, tak zase neslyším, k čemu vlastně nahrávám. Ještě je tu tl. Monitor. Zkoušel jsem tedy všechny MIDI stopy ztlumit (MUTE) a použít toto tl. Monitor. To ale také nepomůže. Jak tohle řešíte vy? Nebo to je neřešitelná situace a musí se nejprve MIDI stopy zkonvertovat do Wave? Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 12:47 pm    Předmět: Citovat

Jestli tomu dobře rozumím, tak máš hotové podklady v MIDI stopách, které necháváš přehrávat syntezátorem v klávesách. Teď k tomu chceš dohrát party hrané naživo na těch stejných klávesách, a to rovnou do audio stopy, ale bez těch podkladů...
To je samozřejmě problém, protože máš z kláves k dispozici jen jeden audio výstup, ze kterého ti takhle jdou ony podklady míchané s nově hranými party.
Ty ale potřebuješ, aby na výstupu kláves ve chvíli záznamu do audio stopy hrály jen ony nové party. Toho můžeš dosáhnout několika způsoby:

1. Nenahrávej nový part rovnou do audio stopy, ale nech si to zase zaznamenat do MIDI. Do jednotlivých audio stop si to pak přehraješ až následně, sólováním jednotlivých MIDI stop.
2. Nahraj si MIDI podklady do audia předem, ať ti pak hrají z jiného audio výstupu než je výstup syntezátoru v klávesách.
3. Nech si k tomu nahrávání nových partů přehrávat podklady na pozadí něčím jiným, třeba nějakým VSTi.
4. Pořiď si dvoje klávesy, jedny na podklady, druhé pro nové party...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com