Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CUBASE SX - BCF2000 - B4II + midi klávesy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 3:25 pm    Předmět: CUBASE SX - BCF2000 - B4II + midi klávesy Citovat

Poradí někdo,jak "zprovoznit" controller BCF2000 spolu s Hammond B4II + klávesy - v Cubase??
1 - Jako samostatná aplikace - standalone - (B4+BCF2000) -je vše OK.
2 - Jako aplikace VSTi B4II (bez BCF2000) v Cubase - také OK.
3 - Ale já bych chtěl v CUBASE SX abych mohl B4II s klávesami (PSR730) ovládat spolu s BCF2000 (podobně jako standalone = živě) - t.j. nechci controller používat na řízení Cubase (zatím).

Díky


Naposledy upravil montek dne po červen 25, 2007 9:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 4:14 pm    Předmět: Citovat

Pokud máš na MIDI stopě příslušející k B4II jako MIDI vstup vybráno 'All MIDI Inputs' a MIDI vstupy od PSR730 i BCF2000 aktivní v Devices->Device Setup->All MIDI Inputs, mělo by to fungovat stejně jako v standalone módu+PSR730...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 9:43 pm    Předmět: Citovat

to PK:
Díky za bleskovou reakci,

All vstupy mám určitě, ale jsem teď mimo domov,tak se potom
musím podívat jestli mám i ty vstupy kláves a BCF , tak, jak popisuješ.

Tak se zatím mějme!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 6:13 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to vyzkoušel, po několika pokusech (zkreslení atd..) jsem to rozchodil až na pro mě zásadní věc - nepracují motorizované fadery - (ale mimo Cubase samostatně /standalone/ motorizace pracuje - přezkoušeno!) , což mě štve - ty fadery nejvíc potřebuji při hraní!!

Dále nemám ještě dořešeno přepínání/volbu rejstříků zvuků - ani na BCF ani na B4II - musím to dělat kurzory na PC klávesnici (anebo myší, což při hraní vlastně ani není možné). A na PSR730 to blbne - stále se to přepíná na několika polohách a ještě nepravidelně.
Chtěl bych, aby to šlo aspoň na controlleru BCF2000 - 2 tlačítky (nahoru/dolů).

Má s tím někdo nějakou zkušenost,radu, námět...jak na to?

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 6:53 pm    Předmět: Citovat

Aby ti fungoval i MIDI výstup z B4II a byl posílán do BCF2000, musíš si do projektu přidat MIDI stopu, u které jako MIDI vstup bude B4II a výstup BCF2000.
Aby fungovalo přepínání programů z BCF2000, to bych řešil tak, že bych si upravil B4 preset pro BCF2000 tak, aby tlačítko nebo otočný kontroler, který si zvolím, posílal program change a/nebo bank select a/nebo cokoli jiného, po čem B4 provede to, co budu chtít - BCF2000 je programovatelný a můžeš si ho nastavit dle libosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 5:29 pm    Předmět: Citovat

to PK:

velký dík!! za rady.

trochu teď zápasím naprogramováním volby presetů B4II do BCF ale nevím jak začít, nevím o midi moc.

V dump B4II mám nepřiřazené -volné:
Preset Increment
Preset Decrement
Cabinet Increment a Cabinet Decrement.
Cabinet Select - CC4

Poradí někdo zkušený, co mě chybí a jak dál??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 3:40 pm    Předmět: Citovat

To, o čem jsi teď naposledy napsal, je obrácený postup, než jsem předtím navrhoval - nikoli programování BCF2000 tak, aby posílal to, na co je B4 nastaven, ale nastavování B4, aby reagoval na to, co BCF2000 posílá. Oba tyto postupy lze samozřejmě používat i kombinovat.

Ve všech třech B4 presetech pro BCF2000, co jsou ke stažení na behringer.com, posílá program change první otočný enkoder (když je aktivní E1 - první virtuální grupa enkodérů) - tím lze volit libovolný program v B4.

Pokud chceš přepínat programy inkrementálně pomocí tlačítek (následující/předchozí), nejsnazší bude asi použít learn funkci v B4 - vybereš Preset Increment, zmáčkneš LEARN a na BCF2000 stiskneš tlačítko, které má sloužit pro 'následující program' (asi jeden z těch 4 buttonů napravo dole, ty jsou v B4 presetech volné). Obdobně pro Preset Decrement.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 7:40 pm    Předmět: Citovat

PK - díky,
samozřejmě využívám továrních presetů od Behringera, využívám funkci LEARN, používám MIDI-OX,...
Tím 1 knobem to samozřejmě funguje, ale při hraní live je to nepraktické.

Teď zkouším ten Tvůj popis výše, ale jaksi se mi nedaří. Ty máš asi také tu B4II i BCF?

***: já jsem to zkoušel takto:
- v B4 jsem si dal SETUP, v CONTROLLER ASIGNMENT jsem najel dole na položku --- PRESET INCREMENT (mám tam 3 čárky, nejsou tam CC)
- nahoře zapnul LEARN.
________ v BCF: jsem stiskl LEARN + spodní tlačítko (obě LED nyní svítí)
.... nic se nedělo, tak jsem šel do B4 a stiskl DUMP - po chvilce BCF napsal Good a tlačítka Learn+editované zhasly. OK. Pak jsem to ověřoval stiskem toho tlačítka - sice při stisku blikne ale nic se neděje.
- je to správný postup???
A tak jsem to natáhl do BC-edit(oru). ale žádné přiřazení tam nebylo, tak nevím...

Ty B4 presety už ale mají něco takového asi naprogramováno na tlačítku 1 zleva v druhé řadě -
je tam:Control Change, CC:0, max:0, min:127,
CTRL Mode: Increment, CTRL Option:127.

Já jsem měl původní představu, že bych volil přes BCF:
A) Kabinety(2 tlačítka)
B) vlastní zvuky (2 tlačítka)
- nebo alespoň - na těch 4 spodních tlačítkách ty zvuky, ale tak nějak po 30 (4x30=120 má B4) - abych měl rychlejší přístup.

Asi jsem někde jinde, ale sakr_ to by přeci mělo nějak jít ...

Kdo to ví, odpoví co je amfor....
Hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 10:31 am    Předmět: Citovat

Mám BCR2000 a B4II celkem znám, i když sám nepoužívám.

Tím LEARN, jak jsem psal posledně, jsem myslel tlačítko LEARN v B4II - B4 si spojí danou akci (Preset Inc./Dec., Cabinet Inc./Dec. atd.) s MIDI povelem, který dostane od BCF. A je celkem jedno, jaký konkrétní MIDI povel má BCF na daném tlačítku nastaven, jen by neměl být už použit na ovládání jiné akce.

CC 0 je Bank Select MSB. Na Bank Select by ale neměl B4 nijak reagovat (tedy pokud na to už nemá naučenu nějakou akci pomocí LEARN), protože má jen jednu banku o 120 presetech - není co přepínat.

Přepínání presetů pomocí Program Change i s definovaným intervalem (třeba těch 30) by mělo jít s novým BCF firmwarem 1.10.
citace:
New in V1.10 !

Push functions, which are assigned with Program Change commands, can now be stepped up and down (increment/decrement). The size of the steps is also programmable so if your presets are arranged in banks of a fixed size (eg. 8 presets per bank), V1.10 allows you to step up and down through the banks as well as preset for preset.

Já jsem si celkem zvyknul programovat BCR přímo na něm - zmáčkneš a držíš edit, k němu zmáčkneš zvolené tlačítko a edit pustíš, a otočnými enkodéry nastavíš jaký MIDI povel bude ono tlačítko posílat, a pak zmáčkneš exit. Teď nejsem doma u svého BCRka, takže neřeknu přesně, který enkodér nastavuje velikost kroku (oněch 30) pro Program Change (PC), ale určitě na to přijdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 12:27 pm    Předmět: Citovat

Ještě k tlačítku DUMP v B4II - snažíš se ho používat k podivným účelům. Dělá to, že B4II pošle na MIDI výstup stav všech svých parametrů jako MIDI CC, které k nim má přiřazené. Slouží to k tomu, aby se třeba na BCF srovnaly fadery podle aktuálního nastavení v B4, pokud by se nějakým zvláštním řízením osudu dostaly do jiných poloh a neodpovídaly aktuálnímu stavu v B4...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 1:30 pm    Předmět: Citovat

PK to dík.

Teď to budu zkoušet, budu muset natáhnout nový preset B4_3 abych měl ty blbosti , co jsem zkoušel pryč, jsem zvědav jak to dopadne ....

Hezký den Tobě i všem na foru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 4:10 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se s tím potýkal delší dobu, podařilo se mě v BCF ponastavovat cosi - ale jen s CC parametry - na ty dvě spodní tlačítka - takto mě to funguje.( S Program Change nevím které parametry potřebuji ...)

Bohužel ale nedrží se to natrvalo, po restartu BCF zase prázdno.BCF si to nepamatuje?? Nebo to mám nějak uložit či co ... s tím ..

* když jsem to ještě "živé v BCF" natáhl do BC-Editoru, tak to tam bylo všechno - potud OK. Zkusil jsem tedy SAVE, probliklo to , ale nenašel jsem to na disku. Tak jsem dal ještě EXPORT - pojmenoval si to - ale uložilo se to jako " JAVA NI_B4_3.BCF2000 resp. ni_b4_3.bc ".

... potřebuji přeci xxxx.sysex - tak jsem z toho úplně blbý ..
Dělám něco špatně nebo je lepší postup jak to re-naprogramované v BCF dostanu zpět do BCF??

Asi by to šlo v MIDI_OXu, ale zatím se v něm moc nevyznám - snad by někdo poradil v kostce jak s ním tohle začít ...

Tak dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 6:33 pm    Předmět: Citovat

Tak teď po hodině "osvícení" to už konečně v BCF mám uložené (minule jsem postupoval špatně !!!)
Pracuje to jak s Program Change, (variantně také i s CC parametry s doplněním v B4). S Program Change je to jednodušší atd..
a chodí to dle mých představ - B4II jenom spustím v počítači a už na nic nesáhnu - jen klávesy a BCF2000 .
Ale stejně bych to potřeboval dostat do PC a uložit jako reservy ale přes tem BC_Editor nevím nevím ...
Funguje vůbec někomu ta beta verze3 BC_Edit? Zkoušel jsem různé verze JRE ale nic, nyní mám vezi 1.6.0-01-b06 ale nejede to, jen mě to scanuje BCF a LOAD a pod nejede....
- případně se dopídit k jinému lepšímu postupu ...?


montek


Naposledy upravil montek dne čt červenec 05, 2007 9:52 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 6:42 pm    Předmět: Citovat

Tak moc děkuji PK za rady a náměty, které mě hodně inspirovaly !

Díval jsem se po foru a fakt jsi dobrej, moc dobrej!

Zatím se měj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 10:27 pm    Předmět: Citovat

Docela rád bych zde přivítal zkušenosti , rady, jiné náměty, finty a podobné "hříčky" na toto téma.

Že by se nikdo nerad podělil se svými zkušenostmi ??

montek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com