Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

základní problémy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
speady



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 9:45 pm    Předmět: základní problémy Citovat

Aloha... začínám s nahráváním a tak bych potřeboval poradit. Mám cubase SX3 , a tak mám pár otázek ohledně tohodle programu .
1) mám nahrané např 5 stop, a potřebuju zesinchronizovat začátky, existuje na to nějaké pravidlo, nebo stačí každou stopu upravit pomocí časování, a jak mám zbůsobit aby všechny stopy hráli pomaleji , aď to můžu lépe vyposlouchat.
2) Když mám vše hotové a chci všechno nahrár do jedné stopy, tak jak mám přepnout kanály aby směřovali právě do té k terou já chci. Mám na mysli aby těch 5 stop sjednotil na jednu výslenou .Když dám File-Export-Audio MixDown tak mi to hodí hlášku The left and Right locators must by set. zkoušl jsem všechno natavit, ale už nevím co

Já vím že to jsou otázky značně primitivní ale opravdu si s tím nevím rady ... Předem moc děkuji za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 4:00 pm    Předmět: Citovat

Synchronizaci začátků (Začátků čeho konkrétně? A co konce?) vynechám, nevím co je "upravit stopu pomocí časování", ale jestli to funguje, tak to bude asi ono... Odpovím jen na to, čemu jsem (snad) porozuměl:

1)
citace:
jak mám zbůsobit aby všechny stopy hráli pomaleji , aď to můžu lépe vyposlouchat
Na tohle se používá třeba Scrub (druhá ikonka zprava nebo 11 zleva mezi "Tool Buttons" - přepíná se mezi Play a Scrub), rychlost scrubbingu se dá nastavit ve File->Preferences...->VST->Scrub. Nebo se dá použít Shuttle - vnější mezikruží 'toho kulatého' na Transport Baru. Shuttle se dá také dobře použít s klávesovými zkratkami - ve File->Key Commands...->Transport->Shuttle Play 1/Xx... se dají přiřadit klávesy pro 1/8, 1/4 i 1/2 rychlosti playbacku.

2) Musíš určit, kde má začínat a končit oblast, kterou budeš exportovat - tedy nastavit levý a pravý lokátor. Jejich stávající nastavení můžeš vidět třeba na Transport Baru u písmenek L a R, klikneš-li na L (nebo R) zároveň se zmáčknutou klávesou ALT, nastaví se podle okamžité pozice playback kurzoru. Měnit se dají také myší v hlavním okně projektu na časové ose.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com