Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

praská to jako na vinylové desce

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Daneš



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 3:34 pm    Předmět: praská to jako na vinylové desce Citovat

Nazdárek, Hudebníci. Koupil jsem si lepší zukovku od ESI - Waveterminal 192L s MIDI/IO. Používám Cubase SX3. Nástroje-Korg TR a synták MS2000B, oboje přes MIDI ( TR USB MIDI, MS klasické MIDI ). Cesta zvuku MIX - out - zvukovka IN - zvukovka OUT - sluchátka z MIXu...ASIO ovladače mám nainstalovány. Driver zvukovky je 3.8 ( čili jeden z posledních možných ). Před ní jsem měl Soundblastera ES. Toho jsem odinstaloval. A ted k problemu : Track AUDIO nahraný z kláves praská jako v minulosti na černé vynylové desce z 60 let. Project setup 44100, 16 bit, 30fps ( je fps důležité ? ), sync.interní nastaveno,destinace zatrženy, consola zvukovky ukazuje to samé, co project setup ( čili to je taky v pořádku). Nevím, co je WDM, MME a DAW. Něco jsem v tom nastavil, chvíli to jede, a pak se to zkurví (-: ( Sorry ) a je to celé v prdeli. už z toho mám nervy...((-: Díky za radu, víte li někdo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
carco



Založen: 9.4.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 9:54 pm    Předmět: Citovat

praska to vacsinou vtedy ked nestiha procesor, skus si zvysit buffer, prip znizit frekvenciu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 3:43 pm    Předmět: Citovat

1. Ovládací panely-Systém-Upřesnit-Nastavení-Upřesnit:Plánování procesoru-Optimalizovat výkon pro: Služby na pozadí
2. Ovládací panely-Možnosti napájení-Schémata nastavení napájení:Vždy zapnuto
3. Zvýšit ASIO buffer ovladače zvukovky
4. Zkusit jiný PCI slot
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Daneš



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 4:04 pm    Předmět: Citovat

ok, vyzkouším. A umíte prosím i někdo vysvětlit pojmy MME, DAW,WDM ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 4:28 pm    Předmět: Citovat

MultiMedia Extensions - označuje se tak typ ovladače zvukových karet (API pochází už z doby Windows 3.1)
Digital Audio Workstation - pracovní stanice pro práci se zvukem (počítač+audio/MIDI software+audio/MIDI hardware)
Windows Driver Model - označuje se tak typ ovladače (podpora: Windows 98 SE, Windows ME, Windows 2000, Windows XP, Vista)

viz. http://www.staudio.de/kb/english/drivers/ (anglicky), případně wikipedia, google a tak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Daneš



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 9:47 am    Předmět: Citovat

vyzkoušel jsem vše chlapci, jak jste napsali ( krom zasunutí do jiného PCI slotu ) a výsledkem bylo, že reprodukce hudby se ztišila na minimální slyšitelnou úroveň i když jsem mix a výstupy hlasitosti v PC dal na maximum. Pak už se ani nedala vrátit na původní hlasitost. Restart PC už taky nepomohl. Softwarová konzola zvukovky přestala detekovat aktivitu na Analog IN. Analog OUT je zato v červeném poli a přesto je slyšet jen velmi málo. Díky za další rady, něco snad ještě vymyslíte ((-: ale už uvažuju, že ji pošlu tomu dobrákovi, kdo mi ji na MIDI bazaru prodal, jako 100% fungující a bez chyb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 5:21 pm    Předmět: Citovat

4. Zkusit jiný PCI slot

přesněji zkusit je postupně všechny, případné jiné PCI karty dát ven, aby se vyloučil konflikt s nějakou kartou, která má velké nároky na datové přenosy po PCI sběrnici (TV karta, jiná zvukovka, SCSI, SATA a tak.). PCI slot hned vedle grafické karty bývá zase často blokovaný onou grafikou. Různé sloty to chce vyzkoušet proto, že některé jsou sdílené s onboard zařízeními na základní desce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Daneš



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 8:15 am    Předmět: Citovat

Vyzkoušel jsem ještě to samé v ACIDu, zkusil jsem to jen na jednom dvouminutovém audiu. Ale výsledek je podivný....v ACIDu vše fachčí, tak jak má. A to jsem nemusel vůbec nikde nic nastavovat. Podivné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

Martin Daneš napsal:
Vyzkoušel jsem ještě to samé v ACIDu, zkusil jsem to jen na jednom dvouminutovém audiu. Ale výsledek je podivný....v ACIDu vše fachčí, tak jak má. A to jsem nemusel vůbec nikde nic nastavovat. Podivné.

Na tom nejspíš nebude nic až tak podivného. Pokud jsi nic nenastavoval, tak ACID používá klasický MME/Wave API ovladač zvukovky, nikoli ASIO. Takže pracuje se zpožděním stovek milisekund...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Daneš



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 4:30 pm    Předmět: Citovat

ale mě přece nejde o zpoždění, ale o to, že v Cubase zvukovka praská a v ACIDu ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 5:06 pm    Předmět: Citovat

Martin Daneš napsal:
ale mě přece nejde o zpoždění, ale o to, že v Cubase zvukovka praská a v ACIDu ne.

Ale já jsem přece neudělal nic jiného, než že jsem vysvětlil důvod, proč to v Cubase praská a v ACIDu ne.

Zpoždění je věc, která s tím souvisí, ať chceš nebo ne. U ASIO driveru můžeš nastavovat zpoždění pomocí velikosti ASIO bufferu. U MME/Wave driveru toho moc nenastavíš, zpoždění bude vždy obrovské. Čím menší buffer, tím menší zpoždění, ale také tím větší nároky na výkon celého počítače a propustnost sběrnic. Nestíhá-li, praská. Velikost ASIO bufferu je třeba nastavit s ohledem na konkrétní systém, obecná rada neexistuje. Budeš-li chtít někdy hrát na klaviatuře toho Korga, ale zvuk aby generoval nějaký VST instrument, třeba nějaký kvalitní softwarový sampler, o zpoždění ti začne jít tutově...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 5:35 pm    Předmět: Citovat

Jestli to potřebuješ slyšet polopatě (a zpoždění ti nevadí Shocked):
Můžeš si Cubase přepnout, aby používala ASIO Multimedia driver (takže pojedeš přes MME/Wave API jako v ACIDu).
Ale tím uděláš ze škodovky trabanta...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Daneš



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 9:45 am    Předmět: Citovat

TO chápu, PK, ale jak je teda možné, že u obyčejného soundblastru, který se dnes prodává za 3 kila, v ACIDU stíhalo a napraskalo ( nenahrával jsem MIDI, ale jen zvukové záznamy ) a ted když mám pořádnou zvukovku, tak sice stíhá, ale praská. jakmile přepnu do ACIDu, nepraská. Domníváš se tedy, že zvukovka nebude vadná ...?....

Konfigurace mého PC
RAM 1024MB
CPU : Duron 1,6GB
HDD 80GB, ATA
zákl. deska : DFI KM400MLV
grafika integrovaná

to bylo mělo stačit k tomu, aby to stíhalo a nepraskalo, ne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 12:39 pm    Předmět: Citovat

Lepší než Duron by byl Athlon, ale budiž.
Ten motherboard je ovšem na audio nepoužitelný. VIA KM400 chipset má mizerný kontroler PCI sběrnice, navíc integrovaná VGA S3 se sdílenou pamětí způsobuje další zátěž a ucpávání sběrnic. Nedivím se, že když se použije ASIO driver, tak jsou ve zvuku výpadky = praskání. Každé prasknutí indikuje, že tok zvukových dat po sběrnici byl na chvilku přerušen - sběrnici na příliš dlouhou chvíli pro sebe zamkla grafika nebo něco jiného... Krátké výpadky může vyřešit velké bufferování, ale provoz nízkolatenčního ASIO driveru není možný.

Napsals:
Levný SB v ACIDu nepraskal.
"Drahá" ESI v ACIDu nepraská.
"Drahá" ESI v Cubase praská.
Žádný paradox nevidím... je to jak to bylo. Nebo jsi chtěl říct něco jiného?

Radši bys měl napsat, jestli když v ACIDu přepneš na ASIO, tak taky začne praskat. A jestli v Cubase po přepnutí na ASIO MultiMedia funguje bez praskání. Ale spíš si pořiď lepší board.

A ještě něco, i když je nějaká karta dražší než jiná, neznamená to zdaleka, že je kompatibilnější než ta levná. Naopak, profi karty bývají dost vybíravé, na čem půjdou provozovat... a někdy k tomu mají dost dobré důvody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Daneš



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 12:12 pm    Předmět: Citovat

PK, Ok, takže doporučuješ změnu desky. Ještě než to udělám, tak si zajdu k někomu, kdo má pořádnou desku a vyzkouším to na ní. jakou desku bys doporučil. Chci PC používat jen na hudbu.

Krom toho jsem přeinstaloval celý PC...windowsy, upgrade Cubase na SX3.1.1.994. Vyhodil jsem spoustu programů, které nepotřebuju. A neinstaloval jsem žádné ASIO. To má Cubase již v sobě, žejo...Nainstaloval jsem zvukovku a spustil...čéče bylo to bez chyby. byl jsem happy. Ale jen do včerejška....otevřel jsem, nahrál nějaké AUDIO do tracku a poslechnul....a co slyším........praskání........

přitom všechny testy v MME i full duplexu byli succesfull.... Není divné, že jeden to šlape a další den, bez toho aniž bych sáhnul na nastavení, to není v pořádku ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com