Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motu 828MKII

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Audio/MIDI hardware ostatních výrobců
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honza



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 12:05 am    Předmět: Motu 828MKII Citovat

Zdravím,
jaké jsou možnosti propojení dvou karet Motu 828 MKII a nastavení jejich ovladačů. Děkuji. Honza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 7:00 pm    Předmět: Citovat

Pod MacOS X 10.4 (Tiger) funguje více 828 převodníků současně naprosto bez problémů.
Pod Windows je to horší, občas u nich pak vypadávají hodiny, drivery na to evidentně ještě nejsou úplně odladěny. Lepší výsledky jsou v Cubase 4 než ve starších verzích, ale moc použitelné to zatím není.

Pokud je připojen na firewire jen jeden a druhý pracuje v standalone módu jako ADDA převodník připojený na ADAT prvního, také není žádný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Honza



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 5:54 pm    Předmět: Citovat

Používám je pod Windows XP, software Cubase 4. U starších ovladačů to nefungovalo vůbec, podařilo se mi nainstalovat novejší ovladače u kterých to celkem chodí. Problém je spíš při vyšší frekvenci 96 kHZ, kde se to občas sekne. Zkoušel jsem to zapojit i přes Word clock, ale pořád stejný problém. U Adat propojení bych mohl využít pouze nižší frekvenci. Přemyšlím, kde by mohl být ještě problém (Asio, Direckt X atd..). Zapojené to mám takhle. Z Firewire PC do Master karty, z master do druhé karty. V ovladčích mám v hlavní clocku nastaveno z 1 karty Interní-interní. V ovladačích jsem musel bufery zvýšit na maximum. Kde se zvyšují bufery v Cubase? Mohlo by to pomoct? Díky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 6:21 pm    Předmět: Citovat

Problém je opravdu v MOTU driverech. Tohle pod XP prostě nefunguje příliš spolehlivě. Podívej se na fórum unicornation.com, uvidíš, že to dělá stejné problémy i dalším lidem. Pomůže jen nová verze ovladačů zaměřená na opravu těchto neduhů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Honza



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 2:04 pm    Předmět: Citovat

Jasně, díky za radu. V PC mám XP home, mám to přeinstalovat na Profíky? Někteří mi tvrdí, že to nemá vliv, ale za poslední dobou si nejsem tak jistý.Jinak to vidím nahrávat do 44.1 - 24 bit, protože, u vyšší frekvence to občas vypadne... A doufám, že brzy doladí ovladače pro XP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 2:24 pm    Předmět: Citovat

Z hlediska DAW opravdu není mezi Home a Profi žádný rozdíl. Liší se hlavně v síťových funkcích...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Audio/MIDI hardware ostatních výrobců Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com