Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase SX3.1 velká vstupní latence.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zdenál



Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 10:59 pm    Předmět: Cubase SX3.1 velká vstupní latence. Citovat

Dobrý den.
Mám takový takřka začátečnický dotaz. I když to není použitelné pro vážnou práci, z určitých důvodů jsem potřeboval nainstalovat Cubase na domácí počítač (AMD 3500+, 1GB RAM, integrovaná zvukovka Realtek High Definition
Audio) Už několik dní bojuji s problémem vstupní latence 325 ms (alespoň se domnívám že tam je problém). Pokud pouštím do vstupu audioimpulzy např kytaru, nahrává se mi se zpožděním cca 1/3s jak za midi stopou, nebo metronomem, tak za audiosignálem ze stopy. Lze to sice srovnat ručně pounutím, ale to je nouzovka. Přitom, nahrávám-li do nějakého wave editoru, zpoždění se nekoná.
-------------------------------------------------------------------------------
Používám-li zvukovku kterou obsahuje mulťák Zoom 2.1.U, který mám připojený přes USB, problém nevzniká. Lze ale nahrávat pouze mono, a problém je zase v tom, že se mi nepodařilo dosáhnout toho, aby metronom klikal také ze zoomácké zvukovky. Ten stále kliká z integrované, i když zvuk jde přes Zoom.
Uměl by mi někdo v tomhle poradit? (Neočekávám radu, kup si lepší zvukovku. Tohle by obyčejná zvukovka měla zvádnout. Výstupní latence, to už je jiná kapitola. Ale to neřeším.) Předem díky za ochotu.
Za tu spoustu obrázků se omlouvám, časem je odstraním.




Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
carolco



Založen: 24.2.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 12:54 pm    Předmět: Asio4all Citovat

Tohle by mohlo pomoci..
http://tippach.business.t-online.de/asio4all/ASIO4ALL_2_7_English.exe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenál



Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 3:29 pm    Předmět: Re: Asio4all Citovat

carolco napsal:
Tohle by mohlo pomoci..
http://tippach.business.t-online.de/asio4all/ASIO4ALL_2_7_English.exe


BINGO !
Díky moc za typ. Funguje skvěle. Kdo umí, ten umí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 1:33 pm    Předmět: Citovat

Ovladač ASIO4ALL je samozřejmě pro integrované zvukovky dobrá volba (pokud ovšem s danou kartou funguje).

Snad nebude na škodu zmínit, v čem nejspíš tkvěl původní problém. Je to vidět ve spodní části třetího screenshotu (control.JPG): jako referenční zdroj pro synchronizaci ASIO DirectX F.D. Driveru je vybrán digitální vstup Realtek HD Digital input - tedy nejspíš S/PDIF vstup, na který není připojený žádný zdroj - netikající hodiny.
Druhá věc, kterou bych příliš nedoporučoval kvůli problémům se synchronizací, je kombinování dvou různých zvukových karet v rámci jednoho ASIO driveru (Realtek + Zoom[USB Audio]).

Co se metronomu týče: audio click metronomu se posílá na výstup nastavený ve VST Connections pod záložkou studio, bus jménem audition [to platí pro SX3]. Může to být tedy zcela jiný výstup, než do kterého hraje master kanál. MIDI click je zase možné poslat syntezátoru, který funguje mimo rámec Cubase, takže směrování jeho audio výstupu není nastavitalné v cubase... (externí MIDI syntezátor, MIDI syntezátor na zvukové kartě, MS SW synth...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenál



Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 8:55 pm    Předmět: Citovat

Díky za vysvětlení. Zdenál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com