Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase SX v.2 - zavedení vlastního MIDI zařízení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 11:56 am    Předmět: Cubase SX v.2 - zavedení vlastního MIDI zařízení Citovat

Ahoj, mám klávesy Yamaha QS300 a chtěl bych je zavést jako MIDI zařízení do Cubasu. Vím, že se to dělá přes MIDI Device Manager. V seznamu možných zařízení ale moje klávesy nejsou. Někde na internetu jsem si sehnal "txt" soubor jako patchname. Je to napsané sice jen pro zvukovou banku "Presets", ale pro začátek aspoň něco. I když si tento soubor přehraju do adresáře Cubase SX\Scripts\patchnames\inactive\Yahama, kde všechny ostatní soubory tohoto typu jsou, tak se mi to pak v Device Manageru stejně nezobrazí jako možnost pro výběr. Jak mám tento nástroj přidat do Cubasu, aby věděl, že komunikuje právě s mými klávesami a ne např. s jiným typem od Yamahy? Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 2:50 pm    Předmět: Citovat

Ten txt patchname soubor musíš dát přímo do adresáře
C:\Documents and Settings\[jméno uživatele]\Application Data\Steinberg\Cubase SX 2\Scripts\Patchnames\

kde [jméno uživatele] je přihlašovací jméno uživatele do windows.

(mimochodem, 'inactive' znamená neaktivní, vypnuté, takže čekat, že něco z takto nazvaného adresáře se bude objevovat v Cubase je mírně naivní... objevují se snad jiné skripty přítomné v tomto adresáři v nabídkách MIDI device managera?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com