Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Z mixdownu nejde midi stopa ven

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rocco



Založen: 6.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 11:19 am    Předmět: Z mixdownu nejde midi stopa ven Citovat

mám problém,nemám klávesy a jen sem si vložil midi stopu,oznacil usek a otevrel key editor,zakreslil sem si melodii a ta mi hraje,ale když dám mixdown tak tam tato stopa není a ostatní stopy jsou.nevím co stímSad(

takhle to vypadá,je to ta treti stopa klavir ,uz jsem zkousel ruzne variace inputu i outu,na outu ae musí pode mě být Creative sound font sinth,kde to vlastně bere ten nástroj..v in sem měl all midi inputs. pokud nevíte takto,nevíte,zda jde třeba tu stopu nějak přehrát aby šla sloučit v mixdownu nebo i jina ,fakt nevímSad budu moc rád když mi poradite
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 9:13 pm    Předmět: Citovat

Creative SoundFont Synth mi připadá jako syntezátor na zvukové kartě. Jeho výstup tedy asi není součástí mixu cubase, takže nemůže být zahrnut v mixdownu. Pro Cubase je to externí MIDI zařízení, kterému lze posílat noty, ale k jehož audio výstupu se Cubase nemá jak dostat. Leda přes záznam do audio stopy, když správně nakonfiguruješ mixák zvukovky tak, aby vybraný vstup pro záznam obsahoval její synťák (obvykle něco jako "sterero mix", nebo přímo ten syntezátor...).

Kam je směřován výstup z MIDI stop, které jsou v mixdownu?
Když tu problematickou stopu zasóluješ, je vidět její playback na metrech v master kanálu v mixáku Cubase? (vsadím se že není)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rocco



Založen: 6.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 12:17 am    Předmět: j Citovat

nojo mas pravdu neni to tam videt:( mrknu na to jak si rikal ,dik hele;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rocco



Založen: 6.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 6:30 am    Předmět: Nahrání midi stopy Citovat

Ahoj mám problémek:( mam v midi stopě nástroj a pri mixdownu tam tato stopa není,někdo mi říkal ,ať přehraju tedy tuto stopu do jiné,otázka je jak. zkusil jsem add new audio a tam dat jako in ten sinth odkud to mám ale tam je na výběr jen asio sound driver...předem dík Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2007 2:22 pm    Předmět: Citovat

Fakt nevím, proč na pokračování diskuse k tvému už rozpracovanému problému zakládáš nové téma...

K věci. Nezbývá mi než zopakovat, co jsem už uvedl:
citace:
Leda přes záznam do audio stopy, když správně nakonfiguruješ mixák zvukovky tak, aby vybraný vstup pro záznam obsahoval její synťák (obvykle něco jako "stereo mix", nebo přímo ten syntezátor...).

Mixák zvukovky je věc mimo Cubase. Je to nastavení tvého hardware, nastavení na úrovni systému. Jde o výběr správného vstupu pro záznam. Z jakého vstupu ti teď zvukovka nahrává? Linkový vstup? Mikrofon? Kde to normálně nastavuješ? Nejspíš na to máš ikonku (tray - jak tam jsou hodiny a tak) a/nebo se k tomu dostaneš přes ovládací panely nebo přes nějakou speciální utilitku ke zvukovce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2007 2:37 pm    Předmět: Citovat

Možná by neškodilo, abys uvedl, jakou máš přesně zvukovku a taky jakou verzi ovladače používáš - i k soundblastrům jsou speciální ASIO drivery, konfigurace se pak může dost lišit.

Každopádně asi platí, že tvá karta má sice více vstupů, ale nahrávat umí jen stereo, takže se prostě musí někde nastavovat, z jakého vstupu si bude brát signál pro záznam. Jeden ze vstupů bývá stereo mix - v tom případě se nahrává to, co je slyšet na výstupu. Některé karty mají jako samostatný vstup přímo výstup ze svého syntezátoru - to by byla nejlepší volba. V případě nutnosti použít stereo mix je dobré ztlumit všechny vstupy, o které nestojíš, jinak se tam bude zbytečně přidávat šum...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com