Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

midi kabel
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moteex



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út prosinec 19, 2006 10:07 pm    Předmět: midi kabel Citovat

Chci připojit klávesy k PC pomocí midikabelu z GamePortu. Jak správně nastavit Cubase aby jsem mohl nahrávat po připojení kláves? jak přidat možnost midi kableu do input? viz obrazek..

[/img]

předem díky za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 2:10 pm    Předmět: Citovat

MIDI interface co je součástí gameportu bývá téměř vždy označován jako MPU-401. Není-li v nabídce midi portů v Cubase, zkontroloval bych ve správci zařízení (v sekci zvukových a multimediálních zařízení), že je nainstalován a aktivní. Je-li game/midiport součástí zvukovky integrované na motherboardu, může být také midi port vypnutý v BIOSu (nezávisle na game části tohoto portu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Moteex



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 3:07 pm    Předmět: Citovat

pro ujasněnou:
ja mel puvodni integrovanou zvukovku na ktere jsem nemel game/midiport. Tak jsem si koupil novou zvukovku s tímto portem, nainstaloval, potlacil tu integorvanou a vsechno mi funguje jenom ten midiport.

zkontroloval jsem zvuková zařízení ve windows a všechno vypadá v pořádku, ale v Cubase mi to v inputs nic nehází...


jak přidám nové inputs do cubase?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 4:29 pm    Předmět: Citovat

V předchozí odpovědi jsem to neřekl přímo: Cubase v Device Setupu nabízí všechny MIDI vstupy a výstupy, které jsou v systému k dispozici (pomineme-li filtrování duplikovaných DirectMusic/Windows MIDI portů). Není-li v nabídce All MIDI Inputs žádný port zobrazen, není žádný MIDI vstup aktivní na úrovni systému Windows ...nebo jsou všechny midi porty obsazeny jinou, na pozadí běžící midi aplikací...

Proto jsem psal o správci zařízení - 'všechno vypadá v pořádku' znamená, že tam máš opravdu MPU-401 port? Screenshot?
Pokud ve správci zařízení MPU-401 je, ale MIDI aplikace ho nevidí, může se jednat o problém tichého přetečení maximálního počtu MIDI zařízení ve Windows NT (což jsou i XP), který se dá řešit editací registrů. Do toho bych se ale pouštěl až bude jistota, že toto je skutečná příčina problému (což je nepravděpodobné, pokud na daném systému neproběhla několikanásobná instalace/reinstalace zvukovek s midi a/nebo jsou nainstalovány virtuální porty jako třeba MIDI Yoke).

Shrnuto - porty se nepřidávají v Cubase, ale v systému Windows.


Naposledy upravil PK dne st prosinec 20, 2006 9:55 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Moteex



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 4:53 pm    Předmět: Citovat

tady jsou screeny






nebo tady je něco od zvukovky



ale MPU-401 jsem nikde nenašel....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 5:40 pm    Předmět: Citovat

Dokud nebude MPU-401 ve správci zařízení, nemá smysl ho hledat ani nikde jinde.
Game port a midi port, ač jsou spolu na jednom konektoru, pro systém jsou to dvě různá zařízení.
Zkusil bych přeinstalovat ovladače zvukovky, zvolil bych drivery verze 644 z této stránky: http://xenomorph.net/?page_id=287
přímý link na driver: http://xenomorph.net/files/drivers/cmi8738_wdm_644.zip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 5:56 pm    Předmět: Citovat

a mimochodem, když jsem dal hledat na google: +"cmi8738/c3dx" +mpu
tak to našlo několik lidí, kteří mají stejný problém, ale žádné řešení - reklamovat kartu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Moteex



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 7:05 pm    Předmět: Citovat

uspech... podarilo se mi dostat do cubase input MPU-401... ale stejne mi nahravani zatim nefunguje... pripada mi, jak kdyby to cubase vubec nebral. Musimjeste neco nastavit, abych mohl nahravat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 7:33 pm    Předmět: Citovat

Máš správně zapojené midi out z kláves do midi in na joystick<->midi kabelu?
MIDI stopa s přiřazeným vstupem by měla stačit, Cubase indikuje příchozí MIDI celkem zřetelně.
Na diagnostiku problémů s MIDI porty používám MIDI-OX. http://www.midiox.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Moteex



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 8:07 pm    Předmět: Citovat

jo mam to spravne zapojeny.. v cem tedy problem...

midi-ox mam uz nainstalovany... jak s nim mam tedy pracovat? jak zjistim spravnou funkci obou zařízení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 8:26 pm    Předmět: Citovat

MIDI-OX ti zobrazuje co přichází na MIDI vstup a co odchází na MIDI výstup. V Options->MIDI Devices vyber MPU-401 jako vstup i jako výstup. OX by měl ukazovat midi data co zvenku posílají klávesy. Nepřichází-li nic, je něco špatně buď s klávesama, midi kabelem, nebo joystick/midi redukcí.
Když propojíš midi kabelem vstup a výstup, umožní ti to z testovacího řetězce vynechat externí MIDI klávesy. Když v OX pod Action zaškrtneš Keyboard, klávesy na PC klávesnici budou posílat MIDI noty na výstup. Je-li výstup propojen se vstupem, měly by se odesílané noty objevovat i na midi vstupu.
Bacha na to, ne každý kabel pětikolík na pětikolík je MIDI kabel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Moteex



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 8:52 pm    Předmět: Citovat

jo uz mi to neco pise v inputs i outputs



je to správně? takže propojení funguje, ale jak ho správně nastavit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 9:12 pm    Předmět: Citovat

Jestli je to správně? Nevím, záleží z jaké situace ten screenshot pochází. To jsou data přijatá z externích kláves nebo ze smyčky vstup/výstup? Ukazuje to přijaté midi kontrolery 'program change'. Byl-li skutečně posílán program change, pak je to správně... Jestli to měly být noty (tedy to, co je posíláno, když se mačkají klapky), tak noty to nejsou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Moteex



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 9:23 pm    Předmět: Citovat

tady je celej screen...


a když dám jako MIDI Outputs: Microsoft GS Wavetable, tak se mi v Outputs nemonitoruje nic...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moteex



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 9:32 pm    Předmět: Citovat

ne proste je to nejaky podrbany....

i kdyz mackam porad ty stejny klavesy, tak mi to pise jednou "Note off", jindy zas "Pitch Bend" nebo "PC: Acc. Garnd. Piano"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com