Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Export mixu v Cubase
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kamant



Založen: 27.4.2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po červen 05, 2006 9:34 am    Předmět: Export mixu v Cubase Citovat

Začínám v Cubase SX3. Nahraju několik stop."vymixuji",poslechnu,všechno OK.Když ale výsledný mix vyexportuji do wav 16bit výsledek je hodně odlišný,všechno nějak "bručí",Když stejný mix vyexportuji do wav 32bit,poslech tohoto wav souboru je OK,ale zase jej nemohu vypálit na CD. Kde dělám chybu? Kdo ví,tak moc prosím o radu Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmdi



Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2006 11:05 am    Předmět: Citovat

CD audio pracuje na 16 bit 44.100 Hz, proto Ti to nejde vypálit. Otázka je v jakým rozlišení pracuješ, protože jestli nahráváš v 16 nebo 24 bit, je potom zbytečný to exportovat do 32 bit. Já dělám 24 bit 48.000 Hz a v pohodě, záleží taky na zvukový kartě a když to chci vypálit na cd přeuložím to právě do 16 bit 44.100 Hz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamant



Založen: 27.4.2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2006 1:06 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpoveď. S tím vypalováním je mi to jasné,to jsem uváděl jen jako příklad, že to lépe hraje v 32bit. Jinak mám zvukovku od Creative, Sound Blaster X-Fi Elite Pro. Nevím v porovnání s jinou kartou,jaká je,jak jsem psal,teprve začínám. Chtělo by to se asi podívat ještě na nastavení samotné zvukovky. To bych taky potřeboval poradit. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmdi



Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2006 2:30 pm    Předmět: Citovat

Když si nastavíš Cubase v záložce Edit/Project setup hodnoty (třeba na 24 bit 48.000 Hz) tak by se měla přepnout sama do tebou zvolenýho režimu a na zvukovce nic nastavovat nemusíš. Ještě je dobrý zkontrolovat záložku device/device setup/ VST Multitrack - tam se nastavuje ASIO ke kartě a případně latence karty, ale některé karty nedovolují změnit latenci při zapnuté Cubase. To pak musíš nastavit přes ASIO multimedia setup v programech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamant



Založen: 27.4.2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st červen 07, 2006 7:38 am    Předmět: Citovat

Možná se ptám hloupě,ale pomůže nahrávce když je dělaná při nastavení 24 bit, 44100 Hz, jí převést do 24 bit 96000 Hz,myslím tím,že všechny stopy "přesampluji". Zvukovka toto nastavení umožňuje.Dík za tvou trpělivost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
humbuk



Založen: 28.1.2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st červen 07, 2006 11:26 am    Předmět: Citovat

Samotne nahravce pouhe presamplovani nepomuze, pomuze to dalsimu zpracovani, kdyz budes pouzivat na to dalsi efekty, ktere vyuziji vetsiho rozliseni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamant



Založen: 27.4.2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po červen 19, 2006 6:15 am    Předmět: Citovat

Finální mix exportuji do wav souboru převedený do stereo stopy. Jaký je tedy rozdíl,když např.kytaru nahraji do stereo stopy nebo do mono stopy.Co je tedy lepší nebo co je správně. Ve finále se to stejně vše převádí do sterea.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
humbuk



Založen: 28.1.2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po červen 19, 2006 6:23 am    Předmět: Citovat

zase zalezi,co s tim chces delat(ale asi mas lepsi nahrat do mona),kdyby si na to chtel treba aplikovat hall do sterea, tak pak se ti hodi stereo, ale to muzes udelat pote z nahrane mono stopy, nebo treba plugins od Waves maji moznost upravovat signal z mona do sterea.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamant



Založen: 27.4.2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po červen 19, 2006 7:26 am    Předmět: Citovat

Dá se tedy říct,že když nahrávám vše do stereo stopy,(kytary,klávesy,songy) tak to není žádná chyba ? Teď v tom mám trochu zmatek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
humbuk



Založen: 28.1.2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po červen 19, 2006 7:38 am    Předmět: Citovat

chyba to neni. Jen to je o stylu prace a stereo stopy ti samozrejme zabiraji vice mista na disku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamant



Založen: 27.4.2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po červen 19, 2006 8:12 am    Předmět: Citovat

Díky za odpověď,
ještě jeden dotaz. Nahrával jsem v nastavení 24 Bit 44 100 Hz. Teď jsem změnil nastavení na 32 Bit Float 96 000 Hz. Zvukovka to umožňuje. Při nahrávání i při přehrávání se vyskytovalo silné "praskání". Po dvou hodinách pátrání jsem změnil latenci z 2 ms na 4 ms a zdá se mi,že to je dobré. Má latence takový vliv pro záznam a přehrávání signálů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
humbuk



Založen: 28.1.2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po červen 19, 2006 8:32 am    Předmět: Citovat

nizsi latence je treba, kdyz nahravas zive. Treba kdyz nahravas kytaru a pouzivas realtime efekty, tak potrebujes slyset okamzitou odezvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamant



Založen: 27.4.2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po červen 19, 2006 11:43 am    Předmět: Citovat

Ještě jedná otázka,možná hloupá,ale každý jednou začína.V Cubase SX3 jsou v nabídce Devices 3 mixery.Nepřišel jsem na to,v čem je rozdíl. Když otevřu mixer,tak je za výstupem "Stereo Out" ještě výstup "Audition" To je k čemu ? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
humbuk



Založen: 28.1.2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po červen 19, 2006 2:21 pm    Předmět: Citovat

mas moznost si nastavit ruzne zobrazeni mixu. Kdyz pouzivas vice stop + groupy a efekty,tak se ti na jednu obrazovku toho moc nevejde,tak si treba na jednom mastavis jen zobrazeni group, na jiny si hodis treba efekty,podlem toho, co casteji nastavujes...
Audition mas nastaveni poslechu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamant



Založen: 27.4.2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út červen 20, 2006 10:17 am    Předmět: Citovat

Díky za tvou trpělivost. Možná teď trochu odbočím od tématu,ale snad to nikomu nebude vadit. Nahrávám v Cubase,jakou optimální úroveň by měl mít signál na vstupu? -10 dB, -5dB ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com