Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Synchro recording v Cubase AI4

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Franky



Založen: 27.2.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 8:11 pm    Předmět: Synchro recording v Cubase AI4 Citovat

Zdravím ve fóru!
Rád bych se zeptal na zkušenosti se synchro nahráváním z kláves přes USB.
Mám Yamha Motif XS7. Snažím se docílit toho, že nahrávání na Cubase se spustí v okamžiku, kdy začnu hrát nebo nahrávat na klávesách.
Nahrávání mi na Cubase funguje pouze když mám Sync Source nastaven na "Off" a to pouze, když nahrávání v Cubase spustím manuálně.
Pokud Sync Source nastavím na "Idle", tak se neděje nic.
[img]
Také bych se rád zeptal, zdali Cubase umí pracovat synchronně s klávesama v reálném čase a obousměrně. Např: Otevřu v Cubase nový projekt se 16 MIDI Tracks. Na klávesách nahraji Track1, který se automaticky nahraje v Cubase do MIDI stopy 1, pak sednu k PC, provedu v Cubase editaci, která se automaticky provede také v tracku1 na klávesách, sednu ke klávesám , nahraji track2, případně dodělám efekty na Track1, které se opět provedou také v Cubase atd...?

Díky za radu.[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 2:48 am    Předmět: Citovat

nech bejt treky v klávesách a dělej to v cubase...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Franky



Založen: 27.2.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 5:11 pm    Předmět: Citovat

Díky za radu ale moc nechápu, jak to myslíš.
Když mám nějakej nápad, tak ho potřebuji zahrát na klávesách a slyšet ho a až pak jej dodělat na PC. ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 7:29 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se, že jsem byl tak lakonický. Byla už přece jen docela pokročilá hodina, když jsem to psal.

Motif se dá s Cubase synchronizovat pomocí MTC generovaného z Cubase (to bych asi použil spíš), nebo pomocí MMC, kdy naopak Motif řídí Cubase.

Nastavení přijímání MTC pro Motif je popsané na str. 84 a 267-268 manuálu, na který jsem odkazoval již dříve, v Cubase stačí pod Transport->Sync Setup... u MIDI Timecode Out jako destination vybrat Motif MIDI port, Timecode Source nechat na internal.


Měl jsem na mysli to, že sekvencer v klávesách je vždycky daleko neohrabanější než sekvencer v počítači. Možnosti editace v Cubase jsou daleko větší. Styl práce, naznačený v posledním odstavci prvního příspěvku v tomto threadu mi přišel dost pomýlený. Sekvencer v klávesách se samozřejmě hodí pro jednoduché zaznamenání nápadů, ale vlastní práci je rozumné dělat v Cubase a Motif při práci s ní využívat hlavně jako MIDI zvukový modul a MIDI klaviaturu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Franky



Založen: 27.2.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 1:58 am    Předmět: Citovat

Díky, nastavil jsem MOTIF na MTC a jede to pěkně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com