Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr SW a pluginů pro MIXaMastering co studiu nemá chybět

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Wavelab
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JIK



Založen: 21.2.2012
Příspěvky: 2
Bydliště: Zlosyň 152

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 3:04 am    Předmět: Výběr SW a pluginů pro MIXaMastering co studiu nemá chybět Citovat

Zdravím,

Prosím o Vaše názory na téma software a pluginů:

vybavuji universální nahrávací studio (seriozně) pro první práce profesionálů. Rád bych poprosil o zasvěcené názory, co by tam nemělo chybět alespoň pro začátek tak, aby se dalo slušně pracovat a při dalším vylepšení se toto "nevyhodí" ale použije a něco se dokoupí. (hospodárně)
Nechci používat cracky, ale též nechci dát 50 tis za něco, co může dobře fungovat i za 20.
Měl jsem zálusk na na Wawelabs, tím ale neřeším MIX (pluginy v ceně CB5 považuji za osamoceně nepoužitelné). Po té mi přišlo oko na WAWESy Diamond, chybí mi tam některé prostředky pro MIX a nevím jak je to s vývojem využití ze souč 32 na 64 bit proces. (což nemusí být vždy více, natož vše, třeba existují modernější varianty) Mám za to, že kdyby byly i v budoucnu WAWESY 64 bitové mohlo by jim to velmi pomoci)
Možná se to ale dá vyřešit nějak zvukařsky standartně a kvalitativně špičkově.

Prosím poraďte mi nějaký rozumný kompromis SW výbavy k dosažení kvalitativně špičkových výsledků prozatím s limitem 50.000 bez DPH (není nutné ho dosáhnout)

část technologií:
Cubase 5
HP dx7500 PC Intel® Core 2 Quad, 2TB raid
SSL Xlogic Alpha Link 24 MADI/AES
RME HDSP MADI PCI
Millenia HV-3D - 8 channel
atd.

Velmi děkuji za jakoukoliv fundovanou radu, či názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 7:59 am    Předmět: :-) Citovat

Ještě je otázka také zaměření studia - bude-li se v něm provozovat pouze nahrávání+mix (pak není WaveLab potřeba) nebo i (pre)mastering (pak se WaveLab nebo podobný audio editor více než hodí).

K Waves jsou IMHO lepší alternativy řada Oxford například apod.).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 8:35 am    Předmět: Citovat

Zdravím,

Wavesy budou brzy 64-bit, na letošním NAMM to bylo oznámeno. Ale také si myslím, že jsou Wavesy už trochu pasé.

Zkuste se podívat na platformu UAD-2 plug-inů. Mají tam simulace špičkových analogů, navíc plug-iny jsou počítány na externím hardwaru, nezatěžují procesor počítače. A k UAD se nyní přidávají další výrobci plug-inů (jako třeba právě i Sonnox) a budou pro tuto platformu programovat své plug-iny také.

Takže si myslím, že by rozhodně UAD karta neměla chybět.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JIK



Založen: 21.2.2012
Příspěvky: 2
Bydliště: Zlosyň 152

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2012 12:35 am    Předmět: Citovat

Díky pánové za názor ohledně směru, ale to je pro mě bohužel málo, já nejsem ve stavu to posoudit směrem k investici do konkrétních věcí. Potřeboval bych řekněme (hodně přímo - návrh objednávky). Např placenou konzultaci o konkrétních věcech vedoucích k sesavení nějaké objednávky výsledkem čehož by měl být fungující systém, za který alespoň morálně onen poradce dá ruku do ohně.
J.K.
_________________
mám v domě nahrávací studio, přátele v oboru, Spoluorganizuji Rockcamp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2012 7:20 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
v tom případě doporučuji oslovit firmu, která se věnuje tvorbě kompletních nahrávacích studií a systémů. Například DISK Multimedia, s.r.o. Sorry, ale teď už to "bez reklamy" fakt nešlo, ač se jindy snažím.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2012 8:27 am    Předmět: :-) Citovat

Laughing supa! A nebo přímo kluky z Mediaportu; IMHO tedy tenhle dotaz nepřísluší do diskusního fóra - jak teď v závěru víceméně vyplynulo.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Wavelab Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com