Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Úplný začátek

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Venouš



Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 9:39 pm    Předmět: Úplný začátek Citovat

Zdravím,
Jsem naprostý amatér, bez zkušeností, pouze s herní praxí na klávesy. Koupil jsem si Cubase se 3, nainstaloval a propojil - vše dle anglického návodu. Možná to bude banální problém, ale i přes to že input v Cubase funguje a čárkama mi to znázornuje že něco z nástroje přijímá, nemůžu docílit toho, aby mi zněl jakýkoliv tón. Možná to bude problém v nějakém natavení, ale nemůžu se dopídit kde a jakým. Ani ve svém okolí mi nikdo nedokázal poradit, proto zkouším tuto formu. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út prosinec 19, 2006 7:28 pm    Předmět: Citovat

Tuze málo informací.

citace:
propojil vše

Klávesák... takže propojil asi klávesy s počítačem.
Asi propojil midi výstup z kláves do midi vstupu počítače (a možná i midi out z počítače do midi in kláves?)
Propojil i audio výstup z kláves do line-in vstupu zvukové karty (chtěl-li to ovšem a není-li to pouze masterkeyboard bez syntezátoru nebo sampleru...)?

citace:
nemůžu docílit toho, aby mi zněl jakýkoliv tón

Co je cílem? Jaké tóny mají znít? Má interpretovat midi noty z kláves nějaký vst instrument? Nebo je cílem nahrát do Cubase audio výstup z případného syntezátoru/sampleru v klávesách?

citace:
čárkama mi to znázornuje že něco z nástroje přijímá

To je indikace midi vstupu nebo audio vstupu (čili: midi stopa nebo audio stopa)?
Konkrétně který indikátor to čárkama znázorňuje?

Nebo jde třeba o nahrávání zpěvu přes mikrofon? Čert ví...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Venouš



Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út prosinec 19, 2006 11:53 pm    Předmět: Citovat

Věnujme se jen těm tónům, midi propojení mám v pořádku i s příslušným usb adapterem. Předpokládal jsem, že pokud zahraji ton na klávesách,na nichž mám nastaveno "local off" tak tento mi zazní v počítači a mohu s ním vpodstatě pracovat. Co se týká té "čárečky" tak se patrně jedná o indikaci MIDI Input. Ono možná komunikace se mnou bude zbytečná, protože stejně polovině pojmů v odpovědi nerozumím. Proboha mám to pár dní. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 1:58 pm    Předmět: Citovat

Tak to je na dobré cestě. Klávesy teď tedy posílají do midi stopy v Cubase informaci o tom, jaká nota jakou hlasitostí a na jak dlouho má zaznít plus případné další parametry. Ale je to jen informace, aby zazněl zvuk, musí tyto noty něco interpretovat. Na výstup midi stopy je tedy potřeba přiřadit nějaký syntezátor nebo sampler. Takže si zapni pro začátek třeba Universal sound modul v menu Devices/VST Instruments. Jakmile bude zapnutý, přibude v nabídce výstupních zařízení midi stopy. Vyber ho tam a pak by to mělo hrát, není-li tedy ještě něco někde nějak špatně nastaveno... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Venouš



Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 9:48 pm    Předmět: Citovat

Zkusim, Diky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com