Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ozvěna

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nesta



Založen: 28.10.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2011 10:41 am    Předmět: Ozvěna Citovat

Dobrý den, mám takový problém. Používám Cubase 5.5 a ex. zvukovou kartu Lexicon aplha. V nastavení systému mám jako primární zv. kartu nastavenou integrovanou zvukovku notebooku. Cubase mám nastavený dle přiložených obrázků. Problém je, že při jakémkoli zvuku, ať už v MediaBay viewer nebo v samotném projektu, doplňuje samotný zvuk ozvěna. Věděl by někdo jak nato? Děkuji.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2011 10:44 am    Předmět: :-) Citovat

Uffff....menší obrázky by nešly? Wink Jinak mě zatím jako nástřel nic nenapadá; Martine co ty?

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nesta



Založen: 28.10.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2011 10:52 am    Předmět: Opraveno Citovat

Teda to je rychlost Smile omylem jsem nastavil resize obrázků.. Opraveno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2011 2:44 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
nastavení VST ovladače je určitě OK. Mimochodem, VST System Link netřeba nastavovat, to je pro případ propojení dvou počítačů.

Mohl byste ještě poslat obrázky VST Connections (vstupy i výstupy a raději i Studio)? A případně screenshot z mixu? Nejspíš to vidím na nějaký problém v routování signálu.

Náhodou fyzické zapojení kabelů z výstupů na vstupy není?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nesta



Založen: 28.10.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2011 1:53 pm    Předmět: Doplnění Citovat

zdravím, omlouvám se, že to tak trvalo. Opravdu tomu nerozumím. Doteď jsem pracoval v FL Studiu a tyto zvuky normálně používal. Teď když je přetáhnu do projektu, viz obrázek, hrají melodii. Přitom to jsou singl hity, kopák a 1 tón basy.

http://img257.imageshack.us/img257/8043/21392127.jpg
http://img403.imageshack.us/img403/2681/81061123.jpg
http://img100.imageshack.us/img100/2817/77393423.jpg
http://img821.imageshack.us/img821/2492/57055773.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2011 2:07 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
to je celé nějaké divné... Divné je na tom především to, že to všechno vypadá úplně v pořádku a normálně.

Mě přijde, že bude obecně problém v přístupu k práci s Cubase. To není možné, aby to takhle zlobilo! Smile

Nemáte i při tom přehrávání puštěný MediaBay a v něm nastaveno, aby okamžitě hrál?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nesta



Založen: 28.10.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2011 2:19 pm    Předmět: Citovat

když otevřu nový projekt, jdu do MediaBay a kliknu na kterýkoliv zvuk, tak mi to hraje s ozvěnou.. Jakoby melodie
http://imageshack.us/photo/my-images/228/66041643.jpg/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2011 3:51 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
nějak tu grafiku Windows neumím. Smile Můžete zkusit kliknout v MediaBay na ten Control Room? Aby byl vypnutý.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nesta



Založen: 28.10.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 11:42 pm    Předmět: Doplnění Citovat

Zdravím. Promiňte, že píšu po takové době, měl jsem problém s připojením. Zvuk stále dělá ozvěnu při preview v MediaBay i při přetáhnutí z Mediabay přímo do projektu. Nicméně je to možná způsobeno tím, že jsem Cubasem začátečník a někde dělám chybu. Když jsem zvuky přetáhl z Mediabaye do Grooveone agenta a vytvořil midi klip, ozvěna se nedostavila. Měl bych doplňující otázku, která se netýká úplně té předchozí. Je možné pracovat v Cubase a zároveň mít v pozadí puštěné video? Když totiž odpojím externí zvukovku a používám jen tu integrovanou v notebooku, zvuk mi hraje pouze ve videu a cubase mlčí. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 9:00 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
pokud děláte zvuk/muziku k videu, můžete natáhnout video přímo do Cubase: File > Import > Video File.

Jinak obecně, ASIO ovladač (pokud není speciálně upraven, což dělá třeba RME), neumí sdílet dvě aplikace. Takže nelze v obou aplikacích používat ASIO ovladače. Ale pokud druhá aplikace bude pracovat s jiným ovladačem (třeba WDM), tak by to mělo chodit.

Jak jste na tom s tím Control Room? Určitě by se to zdvojovat nemělo! Ještě jeden nápad... V Media Bay jsou vpravo nad přehrávačem 3 ikonky. Které máte zapnuté, které vypnuté?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nesta



Založen: 28.10.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 4:32 pm    Předmět: Citovat

Abych pravdu řekl, ty 3 ikonky nikde nevidím. Přikládám tedy obrázek
http://img406.imageshack.us/img406/5742/14071716.jpg


A k těm ovladačům. Rozumím tomu správně tak, že stáhnu WDK ovladače (http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=11800) a bude to fungovat? Nedělám hudbu k videu ale používám cubase a ktomu mám puštěné video návody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 5:22 pm    Předmět: Citovat

Aha, tak ikonky, které mám na mysli, na tomto obrázku nejsou vidět, protože je okno Media Bay malé. Šlo by ho ještě zvětšit?

WDK je něco jiného! WDM ovladače by měly být přímo součástí instalace Windows. A nebo v Cubase v Devices > Device Setup v části VST Audio System aktivujte (zaškrtněte) políčko "Release Driver, when Application is in Background" (snad je to opravdu přesně takhle, píšu to z hlavy). TO znamená, že jakmile se Cubase dostane do pozadí (tedy dostane se nahoru okno s videem), Cubase uvolní zvukový ovladač a může jej využít ta druhá aplikace. Nevýhoda je, že se v takovém případě Cubase zastaví.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com