Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Transfer licence

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
amis



Založen: 15.2.2010
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2011 11:35 am    Předmět: Transfer licence Citovat

Zdravím,
mám nový PC a chci ne něm i nahrávat.
Jak funguje transfer licence? V manuálu Licence Control Center píšou něco o protection device? Tím myslí jakoukoliv flešku?
A pokud udělám transfer licence na flešku a pak na nový PC, znamená to, že na starém PC už Cubase nemůžu používat?
Dále by mě zajímalo, jak se to s Cubase a Win 7 64-bit. Funguje tam všechno bez problémů. Včetně ASIO driveru? Do teď jsem měl 32-bit XPčka.
Mám Cubase LE 4.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2011 12:22 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
Cubase LE 4 je aktivovaná pomocí softwarového klíče. Proto je možné, aby aplikace běžela pouze na jednom počítači. Pokud byste chtěl, aby aplikace běžela na více počítačích, musíte koupit Steinberg USB Key (http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,1484,!PVS,1484). Na něj pak nahrát licenci (jednoduše Drag–and–drop). Kamkoliv pak s klíčem přijdete, tam můžete Cubase používat (pochopitelně pokud je tam nainstalovaná a pokud je tam daná verze, ve Vašem případě tedy LE 4).

Pokud chcete zůstat u aktivace v softwaru, pak proveďte tzv. reaktivaci. Postup v češtině, jak reaktivaci provést, najdete zde.

Cubase LE 4 chodí bez problému ve Windows 7 64-bit. Doporučuji ale v každém případě nainstalovat poslední update. Nicméně je třeba upozornit, že Cubase LE4 je (a vždy už bude) 32-bitová. Takže nevyužijete 64-bitového operačního systému, potřebujete 32-bitové ovladače zvukové karty, atd. Nicméně to není problém a pro základní práci to stačí.[/code]
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
amis



Založen: 15.2.2010
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2011 1:46 pm    Předmět: Citovat

Díky.
Můžu mít ještě dotaz? Jak poznám, kolika bitové ovladače zvukovky mám? Kde zjistím ovladače vím, ale kolika bitové jsou netuším.
A nahrávám tak, že klávesy mám k PC připojené přes Zoom H4, což funguje vlastně jako zvukovka. Takže ve zvukových zařízeních mám pak na výběr mezi SoundMax a H4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2011 2:24 pm    Předmět: Citovat

Jasně...

To, zda instalujete 32-bit nebo 64-bit ovladače, by měl uvést výrobce. Tedy obvykle, pokud stahujete nové ovladače, tak máte uvedeny, že toto je ovladač pro 32-bit a toto je ovladač pro 64-bit. Takže si stáhnete pouze jeden z nich. Pokud není uvedeno nic, pak to bývá 32-bitový ovladač.

Ano, Zoom H4 se v tomto případě chová jako zvuková karta. Ze zvukových zařízení tedy zvolit H4.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 09, 2011 4:32 pm    Předmět: Citovat

Pokud vím, tak na 64-bitových Windows musíte pro všechna externí hardwarová zařízení vždy nainstalovat 64-bitové ovladače. Jinak dané zařízení nebude vůbec fungovat.

S aplikacemi je to však něco jiného: 32-bitovou aplikaci lze provozovat na 64-bitovém systému (opačně ne).

--
Mila
_________________
Cubase 6, WaveLab 7, Windows 7 (64bit), Plogue Bidule, MeldaProduction MTotalBundle, HALion 4
Steinberg MR816csx, Presonus DigiMax FS, ART HeadAmp 6 Pro
Steinberg CC121, TC Electronic Konnekt 24D, Yamaha KX49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
amis



Založen: 15.2.2010
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 5:04 pm    Předmět: Citovat

Zdravím. Vracím se k tomuto tématu po delší době. Bohužel okolnosti dovolili až teď.
Pořídil jsem si nakonec dle rady Steinberg USB Key.
Píšou u výrobku Please download the lastest eLCC at www.elicenser.net.
Já mám na starém počítači Syncrosoft License Control Center 5.2.14.1.
Čili než budu transferovat licenci na USB key, měl bych updatovat na eLCC?
Taky by mě zajímalo, jak funguje update. Načte se stávající licence automaticky do nového eLCC?
Můžete mi prosím nastínit správný postup? Nerad bych si teď Cubase rozdrbal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 9:32 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
ano, nejdříve updatujte na poslední verzi aplikace eLCC (6.3). Aplikace je pouze jakási "čtečka" toho, co je na USB klíči a nebo v souboru licenceru. Takže nová verze eLCC bude zobrazovat licence stejně, jako stará.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com